دریافت مشاوره رایگان

سوالی دارید؟ با شماره ۰۲۱۲۲۲۲۲۲ جهت راهنمایی و پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

آشنایی با دانشگاه پالاتسکی جمهوری چک

آشنایی با دانشگاه پالاتسکی جمهوری چک

دانشگاه پالاتسکی دومین دانشگاه بزرگ و معتبر جمهوری چک بعد از دانشگاه چارلز است که در سال 1573 تاسیس گردیده. این دانشگاه در شهر اولوموتس چک، یکی از زیباترین شهرهای اروپا قرار دارد. در حال حاضر نیز، بیش از 4100 دانشجوی بین المللی را از بیش از 107 کشور دنیا در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

اگر به دنبال یک دانشگاه معتبر برای تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی یا فیزوتراپی و … در قلب اروپای مرکزی هستید؛ دانشگاه پالاتسکی جمهوری چک می تواند یک انتخاب بسیار مناسب برای شما باشد. این دانشگاه دومین دانشگاه بزرگ و معتبر کشور چک به حساب می آید و نام آن نیز، در لیست برترین دانشگاه های جهان قرار دارد.
ما در مجموعه آسپیان به عنوان تنها نماینده رسمی دانشگاه پالاکی در ایران، با ارائه خدمات جامع و اختصاصی، شانس پذیرش شما در این دانشگاه را به حداکثر می رسانیم. لذا در صورتی که تمایل به تحصیل در این دانشگاه را دارید؛ حتما با مشاوران ما تماس بگیرد و اطلاعات لازم در این زمینه را کسب کنید.

مهم ترین خدمات ما در مجموعه آسپیان که روند تحصیل در جمهوری چک را برای شما سریع تر و راحت تر می  کند عبارت اند از:

 • برگزاری آزمون ورودی دانشگاه پالاتسکی در ایران
 • برگزاری دوره های فاندیشن این دانشگاه در ایران
 • مشاوره و راهنمایی تخصصی در زمینه تحصیل در چک
 • دریافت ویزای تضمینی چک برای شما
 • و ….

فهرست مطلب

نکته:

 • در صورتی که به سایت دانشگاه پالاکی مراجعه کنید می توانید نام مجموعه آسپیان که به عنوان تنها نماینده رسمی در ایران ثبت شده است را مشاهده کنید.
 • دانشگاه پالاتسکی تمامی متقاضیان ایرانی خود را فقط از طریق مجموعه آسپیان پذیرش می کند. لذا اولین کار برای تحصیل در این دانشگاه، تماس و مراجعه به مشاوران ما و دریافت مشاوره رایگان برای تحصیل در چک است.
 • برای ارتباط با مشاوران ما در مجموعه آسپیان می توانید از شماره تماس های موجود یا از طریق واتساپ اقدام کنید. همچنین یک فرم “درخواست مشاوره رایگان” نیز در سایت وجود دارد که با پر کردن و ارسال آن، مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

 معرفی دانشگاه پالاتسکی

 معرفی دانشگاه پالاتسکی

دانشگاه پالاکی دومین دانشگاه بزرگ و معتبر جمهوری چک بعد از دانشگاه چارلز است که در سال 1573 تاسیس شد. این دانشگاه در شهر اولوموتس چک، یکی از زیباترین شهرهای اروپا قرار دارد. در حال حاضر نیز، بیش از 4100 دانشجوی بین المللی را از بیش از 107 کشور دنیا پذیرش کرده است.

آموزش دانشجویان در 8 دانشکده این دانشگاه در رشته های مختلفی از پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و فیزیوتراپی گرفته تا حقوق، هنر، تربیت بدنی و … ارائه می شود. تمامی دانشکده ها نیز در ساختمان های تاریخی و زیبای شهر اولوموتس چک مستقر شده اند.

دانشکده علوم بهداشت، به عنوان جوان ترین دانشکده دانشگاه پالاتسکی شناخته می شود که در سال 2008 میلادی ساخته شده است. البته در چند سال اخیر دانشگاه سرمایه گذاری های متعددی جهت ساختن دانشکده های جدید و ساختمان های تحقیقاتی متعدد انجام داده است.

این سرمایه گذاری های باعث تاسیس چندین مرکز تحقیقاتی بین المللی شده که دانشجویان در آن تحقیقات علمی و پژوهشی خود را انجام می دهند. همچنین باعث شده تا دانشگاه به عنوان یکی از پیشروترین دانشگاه های تحقیقاتی در برنامه های همکاری و تحقیقاتی متعددی شرکت کند. تا جایی که توانسته است با بیش از 300 موسسه متعدد بیش از 80 قرارداد همکاری دوجانبه داشته باشد.

به موجب این قراردادها، دانشجویان دانشگاه پالاکی می توانند در قالب برنامه هایی چون آراسموس پلاس و … بورسیه شود. سپس بخشی از تحصیلات یا دوران کارآموزی خود را در سایر کشورها و دانشگاه های طرف قرار داد با دانشگاه طی کنند.

آدرس دانشگاه پالاتسکی

ساختمان اصلی و تمامی دانشکده های دانشگاه پالاکی در یکی از خیابان های اصلی شهر اولوموتس کشور چک قرار گرفته است. شهر اولوموتس (Olomouc) ششمین شهر مهم کشور چک با معماری جذاب، آثار گردشگری تاریخی و جاذبه های طبیعی بی نظیر به حساب می آید. از نظر زیبایی و دارا بودن جاذبه های گردشگری نیز در راهنمای توریستی مشهور “Lonely Planet”، به عنوان یکی از گنجینه های پنهان اروپا معرفی شده است.

علاوه بر این، با توجه به اینکه در این شهر، دانشگاه های زیادی وجود دارد که مهمترین آن ها دانشگاه پالاتسکی است؛ بیشتر از 23000 دانشجو از کشورهای مختلف جهان در آن تحصیل می کنند. به همین دلیل به عنوان یک شهر دانشجویی شناخته می شود.

اطلاعات کلی در مورد شهر اولوموتس
جمعیت102 هزار
کیفیت زندگی74
کیفیت هوادر حد متوسط
بهترین دانشگاهدانشگاه پالاتسکی
نزدیک ترین فرودگاهPrerov Air Base (22 km)
فاصله از فرودگاه های بین المللیبرنو (70 کیلومتر)
مسنوف (80 کیلومتر)
وین (260 کیلومتر)
پراگ (280 کیلومتر)
تعداد روزهای تعطیل2 روز در هفته (جمعه و دوشنبه)
هزینه زندگی با اجاره مسکن1015 یورو
هزینه زندگی بدون اجاره مسکن414 یورو
هزینه خوارک290 یورو
هزینه حمل و نقل31.3 یورو
نکته: هزینه ها به صورت تقریبی بیان شده است. همچنین سبک زندگی، اقامت در خوابگاه، استفاده از کارت دانشجویی برای خرید و ... می تواند در کاهش هزینه های دانشجویان بین الملل موثر باشد.

رتبه و رنک دانشگاه پالاتسکی

در موسسات معتبر مختلفی مانند QS، Times Higher Education و Academic Ranking of World Universities (ARWU) سالانه بر اساس شاخص های متعددی دانشگاه های جهان را رتبه بندی می کنند. دانشگاه پالاکی با توجه به امکانات و کیفیت آموزشی، پروژه های تحقیقاتی، ارتباطات گسترده و … رتبه و رنک مناسبی در این موسسات کسب کرده است که عبارت اند از:

 • رتبه در QS: 631-640
 • رتبه در موسسه THE: 801–1000
 • رتبه در usnews: 611
 • رتبه در بین بهترین دانشگاه های جهان: 611
 • رتبه در بین دانشگاه های اروپا: 253
 • رتبه در چک: 3

شرایط پذیرش دانشگاه پالاتسکی

این دانشگاه برای پذیرش دانشجویان بین الملل خود شرایط پیچیده ای را تعیین نکرده است. تمامی افراد حتی کسانی که دارای گپ تحصیلی و سن بالا هستند نیز، به شرط برخورداری از موارد زیر می توانند از دانشگاه پالاکی پذیرش بگیرند.

 • دوره تحصیلی قبلی خود را به اتمام رسانده باشند.
 • بتوانند نمره مناسبی در آزمون ورودی دانشگاه کسب کنند.
 • به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند. زیرا تمامی دوره های تحصیلی در چک برای دانشجویان بین الملل به زبان انگلیسی برگزار می شود.
 • بتوانند در مصاحبه شفاهی که بعد از آزمون ورودی باید در آن شرکت کنید، موفق شوید.

مراحل لازم برای دریافت پذیرش دانشگاه پالاتسکی

اولین کاری که برای دریافت پذیرش از این دانشگاه باید انجام داد، تکمیل و ارسال “فرم درخواست پذیرش” به دانشگاه است. این فرم را باید به صورت آنلاین پر و ارسال کرد. با این حال، با توجه به اینکه مجموعه ما (مجموعه آسپیان) تنها نماینده رسمی دانشگاه پالاکی در ایران است. مجموعه ما مسئولیت اعزام دانشجویان برای تحصیل در چک را دارد و دانشگاه متقاضیان ایرانی را فقط از طریق مجموعه ما پذیرش می کند.

لذا توصیه می شود برای جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه خود؛ در ابتدا با مشاوران ما در مجموعه آسپیان تماس بگیرید و اطلاعات لازم در این زمینه را کسب کنید.

مهلت ارسال درخواست پذیرش
برای ترم زمستانمی تا ژوئن
برای ترم تابستاناکتبر تا نوامبر
هزینه درخواست پذیرشCZK 690
نکته: به صورت کلی مهلت ارسال درخواست پذیرش به دانشگاه، دو هفته قبل از تاریخ برگزاری آزمون ورودی است.

برای تکمیل فرم درخواست پذیرش و ارسال آن، نیاز است که مدارک مورد نیاز از جمله مدارک تحصیلی، شناسنامه و مدارک هویتی، مدرک زبان انگلیسی و … را آپلود کنید. به صورت معمول، مدرک زبان انگلیسی باید مدرک آیلتس با نمره 6، تافل با نمره 87 و … باشد.

نکته: متقاضیان تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و فیزیوتراپی دانشگاه پالاتسکی ؛در صورتی که مدرک زبان انگلیسی نداشته باشند؛ می توانند در آزمون زبان انگلیسی دانشکده پزشکی این دانشگاه شرکت کنند. سپس با دریافت نمره قبولی در آن، از ارائه مدرک زبان انگلیسی به دانشگاه بی نیاز شوند.

این آزمون به همراه آزمون ورودی دانشگاه پالاکی به واسطه مجموعه آسپیان در ایران برگزار می شود.

دانشگاه پالاکی

آزمون ورودی دانشگاه پالاتسکی در ایران

متقاضیان تحصیل در برخی از رشته های تحصیلی دانشگاه پالاکی مثل رشته های پزشکی و دندانپزشکی ملزم به شرکت در آزمون ورودی دانشکده پزشکی این دانشگاه هستند. این آزمون سالانه یک بار در ماه های آپریل تا می توسط مجموعه آسپیان در ایران برگزار می شود.

با توجه به اینکه این آزمون شرط اصلی دریافت پذیرش از دانشگاه پالاکی است و فقط یک بار در سال برگزار می شود؛ ما در مجموعه آسپیان هر ساله دوره های فاندیشن این دانشگاه را نیز در ایران برگزار می کنیم. در این دوره مباحث و موضوعاتی که در آزمون ورودی از آن ها امتحان گرفته می شود را به شما آموزش خواهیم داد. در نتیجه در پایان دوره می توانید آمادگی لازم برای کسب نمره قبولی در آزمون ورودی را داشته باشید و موفق به دریافت پذیرش از دانشگاه پالاکی شوید.

 • نکته مهم: متقاضیان تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه پالاکی بدون نیاز به شرکت در آزمون ورودی و فقط با بررسی مدارک تحصیلی پذیرش می شوند. لذا روند اخذ پذیرش آن ها خیلی ساده تر و سریع تر اتفاق می افتد.
اطلاعات کلی درباره آزمون ورودی دانشگاه پالاتسکی
مباحث آن شامل زیست شناسی، شیمی و فیزیک یا ریاضی است.
فیزیک یا ریاضی را می توان به صورت اختیاری پاسخ داد.
به صورت 4 گزینه ای برگزار می شود.
سوالات آن برای رشته پزشکی و دندانپزشکی یکسان است. لذا با شرکت در یک آزمون می توان برای این 2 رشته تحصیلی درخواست پذیرش داد.
برای پاسخ به سوالات آزمون 2 ساعت زمان خواهید داشت.
آزمون دارای یک بخش زبان انگلیسی برای متقاضیانی است که نمی توانند مدرک زبان آیلتس یا تافل را به دانشگاه ارائه دهند.
بعد از قبولی در آزمون باید در آزمون یا مصاحبه شفاهی شرکت کنید که با هدف سنجش علاقه و انگیزه شما و از همه مهم تر سطح تسلط به زبان انگلیسی برگزار می شود.
برای اطلاع از زمان دقیق برگزاری آزمون و دیگر اطلاعات لازم با مشاوران مجرب ما در مجموعه آسپیان تماس بگیرید.

پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه پالاتسکی

در دانشکده پزشکی این دانشگاه دو دوره پزشکی (6 ساله) و دندانپزشکی (5 ساله) به زبان انگلیسی برگزار می شود. متقاضیان بعد از فارغ التحصیل شدن از دوره دبیرستان و با داشتن مدرک پایان دوره دبیرستان یا دیپلم می توانند برای تحصیل در این رشته ها درخواست پذیرش ارسال کنند. در پایان دوره تحصیل خود در جمهوری چک نیز مدرک پزشکی عمومی MUDr، یا مدرک دکتری دندانپزشکی (MDDr) بگیرند.

دروس پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه پالاتسکی شامل مباحث نظری و بالینی می شود. به صورت معمول، دانشجویان مباحث نظری را در ساختمان دانشکده پزشکی دانشگاه آموزش می بینند. مباحث بالینی نیز در کلینیک ها و بیمارستان های دانشگاه که فقط چند دقیقه از دانشگاه فاصله دارند؛ به آن ها آموزش داده می شود.

تمامی آموزش ها نیز مطابق با استانداردهای اتحادیه اروپا ارائه می شود. اخیرا نیز به دلیل کیفیت بالا و استانداردهای اروپایی مطالعات پزشکی به وسیله انجمن دانشکده های پزشکی اروپا AMSE )) مورد تایید قرار گرفته اند. علاوه بر این، دانشکده پزشکی دانشگاه پالاتسکی از سیستم انتقال اعتبار اروپا (ECTS) پیروی می کند. لذا این امکان را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد تا با دریافت بورسیه از دانشگاه، بخشی از دوران تحصیل یا دوره کارآموزی خود را در سایر دانشگاه های معتبر دنیا طی کنند. 

نام دورهطول دورهزبان تدریسشهریه سالانهاعتبار از نظر وزارت علوم و بهداشت ایرانشرکت در برنامه آراسموس پلاسآزمون ورودیظرفیت تقریبی پذیرش دانشجویان بین الملل برای سال 2024-2025مدرک
پزشکی6 سالانگلیسی12500 یورو

دارد
دارددارد80 نفردکترای پزشکی عمومی  MUDr
دندانپزشکی5 سال14000 یورو20 نفردکتری دندانپزشکی MDDr

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد شرایط و مراحل تحصیل پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و فیزیوتراپی در چک؛ همچنین اطلاع از تاریخ دقیق برگزاری آزمون های ورودی دانشگاه های این کشور با مشاوران ما در مجموعه آسپیان تماس بگیرید.

فیزیوتراپی در دانشگاه پالاتسکی

یکی از محبوب ترین دوره های تحصیلی دانشگاه پالاکی دوره فیزیوتراپی این دانشگاه است. این دوره 4 ساله مانند رشته های پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی برگزار می شود. با این حال برخلاف آن ها برای تحصیل فیزیوتراپی نیازی به شرکت در آزمون ورودی دانشگاه نیست.

با تحصیل فیزیوتراپی به شما آموزش های تئوری و عملی مختلفی داده می شود تا بتوانید به عنوان یک فیزیوتراپیست حرفه ای سلامت بیماران خود را با انجام حرکات ورزشی تامین کنید.

 شما در طول دوره، آموزش های داده شده را بر روی همکلاسی ها یا بیماران به صورت واقعی انجام می دهید. برای این کار نیز باید به صورت فیزیکی بدن بیماران را لمس کنید. این امر نکته ای است که توصیه می شود تمامی متقاضیان تحصیل فیزیوتراپی، قبل از انتخاب این رشته به آن توجه داشته باشند.

اطلاعات کلی درباره رشته فیزیوتراپی
طول دوره4 سال
مدرک اعطاییلیسانس فیزیوتراپی
زبان تحصیلانگلیسی
درخواست پذیرشاز 1 نوامبر 2023
آخرین مهلت ارسال درخواست پذیرش31 مارس 2024
هزینه ارسال درخواست پذیرش930 CZK
شهریه سالانه8000 یورو
ظرفیت پذیرش دانشجویان بین الملل برای سال 2024-2025تقریباً 12 تا 18 دانشجو

با توجه به محدود بودن ظرفیت پذیرش دانشگاه پالاتسکی برای پذیرش دانشجو در رشته فیزیوتراپی؛ توصیه می شود هر چه سریع تر با مشاوران ما در مجموعه آسپیان تماس بگیرید و اطلاعات لازم برای تحصیل در جمهوری چک را دریافت کنید.

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم به عنوان تنها نماینده رسمی دانشگاه های چک در ایران، اطلاعات کافی برای تحصیل در دانشگاه پالاتسکی را در اختیار شما قرار دهیم. همکاران ما در مجموعه آسپیان آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما برای تحصیل در چک هستند. برای ارتباط با آن ها می توانید از شماره تماس های موجود در سایت برای تماس یا پیام در واتساپ استفاده کنید. 

مطالب مرتبط
مشاوره رایگان

سوالی دارید؟ با شماره ۰۲۱۲۲۲۲۲۲ جهت راهنمایی و پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

آخرین اعلانات
آخرین مطالب بلاگ
 • انتخاب سرویس
 • انتخاب کارمند
 • انتخاب تاریخ و زمان
 • ورود اطلاعات
 • بررسی جزئیات سفارش
 • تاییدیه

انتخاب سرویس

لطفاً سرویسی را انتخاب کنید که می‌خواهید برای آن رزرو تعیین کنید

انتخاب سرویس

لطفاً سرویسی را انتخاب کنید که می‌خواهید برای آن رزرو تعیین کنید

انتخاب کارمند

شما می توانید یک کارمند خاص را برای انجام خدمات خود انتخاب کنید یا هر کارمند را انتخاب کنید تا به طور خودکار یکی را به شما اختصاص دهد

انتخاب تاریخ و زمان

برای دیدن جدول بازه های زمانی موجود روی تاریخ کلیک کنید، برای رزرو آن روی یکی از بازه های زمانی سبز کلیک کنید

ورود اطلاعات

لطفاً اطلاعات تماس خود را ارائه دهید تا بتوانیم تأییدیه و سایر اطلاعات تماس را برای شما ارسال کنیم

بررسی جزئیات سفارش

جزئیات رزرو خود را دوباره بررسی کنید و اگر همه چیز درست است روی دکمه ارسال کلیک کنید

تاییدیه

رزرو شما با موفقیت ثبت شده است. لطفاً این تأییدیه را برای مراحل بعدی نزد خود حفظ کنید.
سوالی دارید؟
با شماره 021-91004555 تماس بگیرید.

انتخاب سرویس

انتخاب سرویس
انتخاب کارمند
انتخاب تاریخ و زمان
اطلاعات مشتری
بررسی جزئیات رزرو
تاییدیه رزرو

انتخاب مدت زمان سرویس

شما باید مدت زمان سرویس را انتخاب کنید، قیمت سرویس شما به مدت زمان بستگی دارد.

چند نفر؟

حداکثر ظرفیت است 1
مشاوره حضوری
خلاصه

فرم مشاوره