بهترین دانشگاه های لهستان برای تحصیل پزشکی

بهترین دانشگاه های لهستان برای تحصیل پزشکی

 

مزایای تحصیل در رشته پزشکی بر هیچ فردی پوشیده نیست. تحصیل در این رشته علاوه بر رفاه مالی و موقعیت خوب اجتماعی، بر مبنای نوع دوستی و کمک به دیگران بنا شده و زندگی حرفه ای پرباری برایتان رقم خواهد زد. با توجه به اینکه هر ساله تعداد افرادی که متقاضی رشته های پزشکی هستند افزایش می یابد، رقابت در قبولی در دانشگاه های پزشکی به خصوص دانشگاه های دولتی بسیار بالا رفته است. با این وجود با تحصیل در دانشگاه های برتر اروپایی قادر خواهید بود علاوه بر بهرمندی از کیفیت بالای آموزش  و امکانات رفاهی و تحصیلی عالی، آینده ای روشن را برای خود رقم بزنید.

 با تحصیل در بهترین دانشگاه های لهستان برای تحصیل پزشکی یکی از مقرون به صرفه ترین و با کیفیت ترین آموزش ها در انتظارتان خواهد بود. ده ها دانشگاه در لهستان برنامه های کارشناسی ارشد پزشکی را  ارائه می دهند که تمامی آن ها توسط پزشکان مشهور لهستانی اداره می شود. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی بهترین دانشگاه های لهستان برای تحصیل پزشکی بپردازیم توجه داشته باشید که این لیست بر اساس الویت و برتری دانشگاه ها طبقه بندی شده است:

دانشکده پزشکی دانشگاه Jagiellonian

 

دانشکده پزشکی دانشگاه Jagiellonian در سال 1364 توسط کاسیمیر سوم لهستان تأسیس شد و یکی از قدیمی ترین دانشکده های پزشکی در لهستان است. در حال حاضر، این دانشگاه به 11 دانشکده تقسیم شده است، از این میان 3 دانشکده به عنوان دانشکده پزشکی به تدریس ، تحقیق و آموزش آکادمیک علوم پزشکی می پردازند. برنامه های پزشکی به زبان انگلیسی مطابق با استانداردهای آموزش لهستانی و اتحادیه اروپا ، وزارت آموزش ایالات متحده و هیئت پزشکی کالیفرنیا برگزار می شود.

فارغ التحصیلان این برنامه ها از طرف دانشکده پزشکی دانشگاه Jagiellonian  مدرک دکتری پزشکی (MD) و دکترای دندانپزشکی (DDS) دریافت می کنند و واجد شرایط هستند که برای کسب تخصص خود در دانشگاه های کشورهای مختلف از جمله ایالت متحده، استرالیا ، انگلیس ، ایرلند ، نروژ ، سوئد و لهستان و... اقدام کنند.

 

دانشگاه Gdańsk یکی از بهترین دانشگاه های لهستان برای تحصیل پزشکی

 

دانشگاه پزشکی Gdańsk در اکتبر سال 1945 تأسیس شد. این دانشگاه بزرگترین دانشکده پزشکی در شمال لهستان و یکی از دانشکده های برتر پزشکی در لهستان است. دانشگاه علوم پزشکی Gdańsk (MUG)  به  نزدیک به 6000 دانشجو دکترا و دانشجویان تحصیلات تکمیلی را آموزش می دهد. دانشجویان بین المللی بیش از نیمی از دانشجویان بین المللی که در Gdańsk تحصیل می کنند را تشکیل می دهند.

دانشکده داروسازی به عنوان زیر مجموعه دانشکده پزشکی اخیرا توسط دولت لهستان به عنوان یک مرکز علمی ملی پیشرو شناخته شده است. این دانشگاه متشکل از چهار دانشکده علوم بهداشت ، پزشکی ، داروسازی و دانشکده بیوتکنولوژی بوده و 21 برنامه در زمینه مراقبت های بهداشتی و پزشکی ارائه می دهد. تقریباً 980 نفر از اعضای محترم هیات علمی به 5200 دانشجوی پزشکی که  800 نفر از آن ها در بخش انگلیسی هستند، آموزش می دهند.

 
جهت آشنایی بیشتر با دانشگاه گدانسک لطفا اینجا کلیک کنید.

 

دانشگاه پزشکی وروکلاو

 

دانشگاه پزشکی وورکلاو یکی از مشهورترین دانشکده های پزشکی در لهستان است. پیشگامان در زمینه پزشکی مانند آلوئز آلزایمر که بیماری آلزایمر را کشف کرد ، رابرت کوچ، خالق باکتری شناسی مدرن و پل ارلیچ که شیمی درمانی را کشف کرد همگی در وورکلاو مشغول به کار و مطالعه بوده اند. امروزه با وجود بسیاری از متخصصان واجد شرایط Wroclaw  قطب مهمی برای آموزش پزشکی است .

این دانشگاه دارای پنج دانشکده اصلی است: پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی ، بهداشت عمومی و تحصیلات تکمیلی. با بیش از 39 قرارداد با دانشگاه های بین المللی در فرانسه ، آلمان ، ایتالیا ، سوئد ، اسپانیا ، هلند و انگلیس ، شما می توانید ضمن شرکت در برنامه خود ، در خارج از کشور نیز تحصیل کنید.

اعضای هیئت علمی و دانشجویان متنوع داخلی و بین المللی، در محیط پویایی که در وروکلاو حاکم است، نقش مهمی دارند. همچنین کارآموزی تابستانی به شما امکان می دهد دانش را از کلاس درس بیرون برده و در موقعیت های واقعی زندگی به کار بگیرید. هر دوره کارآموزی 4 هفته است و دانشگاه برای اقامت کلیه دانشجویان خود خوابگاه می دهد.

 

دانشگاه علوم پزشکی ورشو از بهترین دانشگاه های لهستان در رشته های پزشکی

 

دانشگاه علوم پزشکی ورشو یکی از قدیمی ترین دانشکده های پزشکی در لهستان است. این دانشگاه بیش از 200 سال است که در رشته های پزشکی و داروسازی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد آموزش می دهد. دانشگاه علوم پزشکی ورشو در 5 بیمارستان آموزشی وابسته به آن ، خدمات تخصصی، عمومی و تدریس کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می دهد . این دانشگاه  همچنین در تحقیقات علمی و بالینی و تعدادی از بخش های دانشگاهی بالینی مستقر در سایر بیمارستان های ورشو فعالیت دارد. دانشگاه علوم پزشکی ورشو آموزش های عمومی و تخصصی را در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد.

 

دانشگاه علوم پزشکی لودز یکی از بهترین دانشگاه های لهستان در رشته های پزشکی

 

دانشگاه علوم پزشکی لودز یکی از بزرگترین دانشگاه های پزشکی لهستان است. تاریخ تاسیس این دانشگاه به دهه 1940 بر می گردد. در حال حاضر بیش از 770 دانشجوی بین المللی از کشورهای مختلف در برنامه های پزشکی و دندان پزشکی این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و این برنامه ها به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شود. مرکز آموزش دندانپزشکی و مرکز شبیه سازی پزشکی دانشگاه لودز، استانداردهای آموزشی جهانی را اجرا می کنند و بالاترین سطح نوآوری در آموزش پزشکی را نشان می دهند. سه بیمارستان آموزشی متعلق به دانشگاه با بیش از 1600 تختخواب ، پایگاه خوبی برای آموزش بالینی و همچنین برای برنامه های علمی است. علاوه بر این 34 بخش (حدود 1200 تختخوابی) از بیمارستان های شهری برای اهداف آموزشی استفاده می شود.

 

دانشگاه علوم پزشکی Silesia از بهترین دانشگاه های لهستان در رشته های پزشکی
 

دانشگاه علوم پزشکی Silesia در سال 1968 در Katowice تأسیس شد. این موسسه دانشگاهی پر جنب و جوش در لهستان دارای یک مرکز تحقیقاتی میان رشته ای است. دانشگاه سیلسیا برنامه های متنوعی را در زمینه های تخصصی ارائه می دهد. این دانشگاه دارای آزمایشگاه های مجهز و برنامه های پژوهشی برجسته ای است که به طور فعال بر توسعه آموزشی و علمی تمرکز دارند. دانشگاه Silesia همچنین در هر سال تحصیلی 70 برنامه و 240 تخصص ارائه می دهد که به دانشجویان کمک می کند تا چالش های سراسر جامعه و بازار کار را برطرف کنند.

 

جهت آشنایی بیشتر با دانشگاه سیلیسیا لطفا اینجا کلیک کنید.

 

دانشگاه علوم پزشکی پوزنان (PUMS)

 

دانشگاه علوم پزشکی پوزنان (PUMS) یکی از بهترین دانشگاه های لهستان در رشته های پزشکی است که 92 سال از تاریخ تاسیس آن میگذرد. دانشگاه پزشکی پوزنان یک دانشکده پزشکی برجسته در لهستان است و در حال حاضر به عنوان بزرگترین مرکز آموزشی ، تحقیقاتی و کلینیکی در لهستان شناخته می شود . برنامه های پزشکی به زبان انگلیسی به تدریج در طی 20 سال گذشته به بخشی جدایی ناپذیر از آن تبدیل شده است.

 

 

 

 


1398/ 10 /11 1055
printrating
نام
ایمیل
نظر