تحصیل در لهستان به زبان انگلیسی

تحصیل در لهستان به زبان انگلیسی

 

قدمت تحصیلات آکادمیک لهستان به سال 1364 برمی گردد زمانی که پادشاه کاسیمیر کبیر آکادمی کراکوف را تاسیس کرد و امروزه به عنوان دانشگاه Jagiellonian شناخته می شود. آکادمی کراکوف ، که یکی از قدیمی ترین های جهان بود ، پس از آکادمی های بولونیا و پادووا ، تاسیس شده و دومین دانشگاه در اروپای مرکزی است.

امروزه سیستم آموزش عالی لهستان به سرعت در حال پیشرفت است. لهستان از نظر تعداد افرادی که در آموزش عالی این کشور ثبت نام کرده اند ، رتبه چهارم اروپا (بعد از انگلیس ، آلمان و فرانسه) را در اختیار دارد. کل جمعیت دانشجویی در بیش از 400 دانشگاه در لهستان تقریباً یک و نیم میلیون نفر است. هر ساله در این کشور تقریباً نیم میلیون جوان تحصیلات خود را در دانشگاه ها و دانشکده ها شروع می کنند. دانشگاه های لهستان بیش از 200 نوع تحصیلات با کیفیت بالا را ارائه می دهند، که در این میان بسیاری از موسسات برنامه های خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. بنابراین تحصیل در لهستان به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر است.

تحصیل در لهستان به زبان انگلیسی

 

برای شروع تحصیل در لهستان ، لازم نیست به زبان لهستانی مسلط باشید زیرا دانش زبان انگلیسی ، فرانسوی یا آلمانی کافی است. بیش از 5000 دوره در لهستان وجود دارد که به زبان لهستانی تدریس می شوند و بیش از 700 دوره به زبان های خارجی (عمدتا انگلیسی) آموزش داده می شوند. برای استفاده از یک دوره معین، شما نیاز به ارائه سندی دارید که دانش شما از یک زبان خارجی را در سطح کافی برای شرکت در کلاس ها تأیید کند.  بنابراین با توجه به چارچوب مرجع مشترک اروپایی برای زبان ها ، باید یکی از گواهینامه های زیر را داشته باشید IELTS ، TOEFL ، C1 Advanced برای تحصیل به زبان انگلیسی ، DEFL B2  برای مطالعات به زبان فرانسه یا Zertificat Deutsch Plus 3 برای مطالعات آلمانی.

البته لازم به ذکر است که  برخی از دانشگاه ها به دلیل گرفتن تست زبان به عنوان بخشی از رویه پذیرش خود، به گواهینامه احتیاج ندارند. می توانید توضیحات مربوط به دوره و دانشگاهی را که انتخاب کرده اید را مطالعه کنید تا متوجه شوید که آیا این گونه امتحانات بخشی از مراحل پذیرش هستند یا گواهی کفایت می کند.

 

کیفیت بالای آموزش به زبان انگلیسی در لهستان

 

سیستم آموزش عالی لهستان به خوبی توسعه یافته و  کیفیت آموزش ارائه شده مرتبا کنترل و ارزیابی می شود. مؤسسات اصلی لهستان که مسئولیت تضمین کیفیت در آموزش عالی را به عهده دارند عبارتند از: کمیته اعتبار سنجی لهستان ، شورای عمومی آموزش عالی و همایش روسای مدارس دانشگاهی در لهستان.

بنابراین می توان گفت دانشگاه های لهستان برنامه های آموزشی خود  را با کیفیت بالا ارائه می دهند و بخشی جدایی ناپذیر از فضای آموزش اروپا هستند. همه دانشگاه های بزرگ این کشور، برنامه هایی را ارائه می دهند که به زبان انگلیسی بوده و شامل پزشکی ، مهندسی ، علوم انسانی ، تجارت و امور مالی و ... می شود.

 

شهریه دوره ها برای دانشجویان بین المللی

 

تحصیل تمام وقت (به زبان لهستانی) در مؤسسات آموزش عالی دولتی (ارشد) برای دانشجویان لهستانی و همچنین دانشجویان بین المللی که شهروند اتحادیه اروپا EEA بوده یا از کشورهایی که دارای کارت قطب هستند، رایگان است، اما سایر دانشجویان بین المللی موظف به پرداخت شهریه می باشند، شهریه های پرداختی به طور متوسط ​​به شرح زیر است:


    2000 یورو در سال برای مطالعات لیسانس
    3000 یورو در سال برای دوره های کارشناسی ارشد، دکتری ، پزشکی و همچنین کارآموزی علمی، هنری و تخصص بعد از دکترا
    3000 یورو در سال برای دوره های حرفه ای و کارآموزی ،
    2000 یورو در سال برای یک دوره مقدماتی زبان لهستانی برای شروع مطالعات به زبان لهستانی.
حدود 8000-12،000 یورو در سال برای برنامه های MBA.

 

آموزش زبان انگلیسی برای تحصیل در لهستان

 

با انتخاب یک دوره آمادگی زبان انگلیسی که توسط مدارس زبان انگلیسی در سراسر جهان ، از جمله لهستان ارائه می شود می توانید مدارک زبانی را که برای پذیرش در دانشگاه های لهستان نیاز دارید را بدست آورید. با گذراندن دوره آموزشی زبان انگلیسی ، مهارت های زبان خود را پیش می برید تا بتوانید نمره های لازم را برای آزمون های IELTS ، TOEFL ، C1 Advanced و یا سایر آزمون های انگلیسی مورد نیاز کسب کنید.

 

مدارک لازم برای کسب ویزای دانشجویی

 

مراحل درخواست ویزای دانشجویی بسته به وطن متقاضی متفاوت است. با این حال ، برخی از الزامات برای همه کشورها یکسان است و آن ها عبارتند از:
    فرم درخواست ویزا
    پاسپورت معتبر
    نامه رسمی پذیرش به دانشگاهی در لهستان
    یک CV کوتاه
    مدارک و گواهینامه های مدرسه شما
    شواهد تسلط به زبانی که می خواهید در آن تحصیل کنید
    تأیید داشتن بودجه تحصیل و زندگی در لهستان
    بیمه سلامت
    عکس گذرنامه

 

اجازه اقامت

 

شرط دیگری که شما نیاز دارید تا بتوانید در لهستان تحصیل کنید ، قانونی کردن اقامت خود در قلمرو جمهوری لهستان است. اگر شهروند اتحادیه اروپا هستید و دوست دارید بیش از سه ماه در لهستان بمانید ، باید اقامت خود را در این کشور ثبت کنید. اگر شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید ، قبل از ورود به لهستان ، باید ویزای خود را در کنسولگری لهستان در کشور خود بگیرید. پس از اتمام مدت اقامت در لهستان ، به منظور تمدید مدت اقامت خود ، باید 45 روز قبل از انقضای ویزای خود اقدام به دریافت کارت موقت کنید.

 

مهلت درخواست دانشگاه برای لهستان

 

در اکثر موارد ، سال تحصیلی در دانشگاه های لهستان شامل 2 ترم با مدت زمان 15 هفته است.

     آغاز اکتبر: ترم پاییز آغاز می شود

     اواسط فوریه: ترم پاییز به پایان می رسد

     اواسط فوریه: ترم بهار شروع می شود

     پایان ماه ژوئن: ترم بهار به پایان می رسد

     آغاز ماه ژوئیه - پایان ماه سپتامبر: تعطیلات تابستانی

در مورد مهلت درخواست (دد لاین)، تاریخ ها از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است، اما تاریخ های مشترک:

     مهلت درخواست برای دانشجویان اتحادیه اروپا: 15 سپتامبر (آخرین مهلت)

     دانشجویان غیر اتحادیه اروپا: 15 ژوئیه - 15 آگوست (آخرین مهلت)

1398/ 10 /08 968
printrating
نام
ایمیل
نظر