تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم

شرایط تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم

 

دانشگاه‌های ترکیه هر ساله در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری از بین متقاضیان بین‌المللی دانشجو می‌پذیرند. اگر به تازگی مدرک دیپلم گرفته‌اید و قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه‌های ترکیه را دارید، می‌توانید برای مقطع لیسانس روانه این کشور شوید. با مدرک دیپلم می‌توانید در تمامی رشته‌های تحصیلی مانند رشته‌های پزشکی، مهندسی، علوم انسانی، علوم پایه و دوره‌های زبان شرکت کنید. اگر متقاضی تحصیل در ترکیه هستید و می‌خواهید از شرایط تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم بیشتر بدانید، می‌توانید با خواندن ادامه مطلب اطلاعات خوبی کسب کنید.

 

آیا با مدرک دیپلم می‌توان در دانشگاه‌های ترکیه تحصیل کرد؟

 

همانطور که در مقدمه این مطلب بیان کردیم، برخی از متقاضیان ادامه تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم در دانشگاه‌های ترکیه پذیرش شده‌اند. شرایط تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم به رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر بستگی دارد. متقاضیان تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم باید برای پذیرش در دانشگاه مورد نظر خود، فرم درخواست پذیرش ارسال کنند. در اکثر دانشگاه‌های ترکیه برای دریافت نامه پذیرش باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و همچنین ریزنمرات خود را به دانشگاه ارسال کنید.

برخی از دانشگاه‌های ترکیه برای پذیرش دانشجویان با مدرک دیپلم شرط معدل، آزمون ورودی و مهارت زبان انگلیسی را در نظر گرفته‌اند. برای اطلاع دقیق از شرایط تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم در دانشگاه و رشته تحصیلی مورد علاقه خود پیشنهاد می‌دهیم با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

 

مراحل درخواست تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم

 

انتخاب دانشگاه و رشته تحصیلی

برای تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم اولین کاری که باید انجام دهید، انتخاب دانشگاه و رشته تحصیلی است. کشور ترکیه بیش از 200 دانشگاه دولتی و خصوصی دارد. در کشور ترکیه تحصیل به زبان‌های ترکی، انگلیسی و یا سایر زبان‌ها امکان‌پذیر است. اگر درباره دانشگاه‌های ترکیه و رشته‌های تحصیلی آن اطلاعات کافی ندارید، توصیه می‌کنیم اطلاعات لازم را به دست آورید. زیرا با انتخاب دانشگاه و رشته تحصیلی مناسب می‌توانید سرنوشت و جایگاه شغلی آینده خود را تضمین کنید. 

 

در مورد بورسیه تحصیلی ترکیه اطلاعات لازم کسب کنید

دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه یک فرصت عالی برای کاهش هزینه‌های زندگی و تحصیل در ترکیه است. توصیه می‌کنیم از شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه و مزایای آن مطلع شوید. توجه داشته باشید که فرصت‌ها و پاداش‌های ارائه شده از سوی موسسات اعطای بورسیه تحصیلی متفاوت است. برای کسب اطلاعات دقیق از شرایط دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه می‌توانید به وب‌سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید.

 

ارسال فرم درخواست پذیرش به دانشگاه مورد نظر

بعد از اینکه دانشگاه و رشته تحصیلی مورد نظر خود را انتخاب کردید، نوبت به ارسال فرم درخواست به دانشگاه منتخب می‌رسد. ممکن است مدارک مورد نیاز برای ارسال درخواست پذیرش، در تمام دانشگاه‌ها یکسان نباشد، زیرا شرایط پذیرش دانشجویان بین‌المللی از سوی دانشگاه‌ها تعیین می‌شود. برای اطلاع دقیق از مدارک مورد نیاز برای ارسال درخواست پذیرش می‌توانید صفحه مقدماتی دانشگاه مورد نظر خود را برسی کنید.

 

بررسی شرایط تحصیل در دانشگاه و رشته تحصیلی مورد نظر

برای پذیرش در رشته‌ای که برای تحصیل در ترکیه انتخاب کرده‌اید، ممکن است نیاز به شرکت در آزمون ورودی دانشگاه، کسب نمره قبولی در آزمون زبان و یا آزمون مهارت باشد. بنابراین بهتر است از شرایط پذیرش در دانشگاه‌های ترکیه اطلاعات کامل و به روز داشته باشید.

 

اخذ ویزای تحصیلی ترکیه

 

اخذ ویزای تحصیلی ترکیه، یکی از شرایط تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم است که تمام دانشجویان بین‌المللی ملزم به دریافت آن هستند. پس از دریافت نامه پذیرش از سوی دانشگاه مورد نظر، باید برای اخذ ویزای تحصیلی ترکیه اقدام کنید. با ارائه مدارک اخذ ویزای تحصیلی ترکیه، به سفارت ترکیه در ایران می‌توانید در صورت داشتن شرایط دریافت ویزای تحصیلی منتظر دریافت ویزای تحصیلی ترکیه باشید. اخذ ویزای تحصیلی ممکن است کمی طول بکشد؛ بنابراین مهم است به محض دریافت نامه پذیرش از سوی دانشگاه، برای دریافت ویزای دانشجویی اقدام کنید تا به موقع در دانشگاه و رشته تحصیلی مورد علاقه خود ثبت‌نام کنید.

 

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم

 

دانشگاه‌های دولتی و خصوصی ترکیه با مدرم دیپلم دانشجو می‌پذیرند. شرایط ورود به دانشگاه‌های ترکیه با مدرک دیپلم از سوی دانشگاه‌ها تعیین می‌شود. به همین خاطر ممکن است شرایط تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم در دانشگاه‌های مختلف متفاوت باشد. به طور عمومی برای تحصیل در ترکیه مدارک زیر لازم است:

  • کسب نمره قبولی در آزمون مهارت زبان ترکی (آزمون تومر)

  • کسب نمره قبولی در آزمون ورودی دانشگاه

  • کپی صفحات شناسنامه

  • برگه درخواست پذیرش در دانشگاه

  • ارائه پاسپورت معتبر

  • رزومه تحصیلی

  • ریزنمرات دوره دبیرستان (همراه با ترجمه به زبان ترکی)

  • برگه اثبات تمکن مالی

  • گواهی تسلط به زبان انگلیسی

  • پرداخت هزینه درخواست تحصیل در دانشگاه

 

هزینه تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم

 

اگر تمام شرایط تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم را دارید، حتما می‌دانید برای تحصیل در ترکیه باید هزینه پرداخت کنید. هزینه‌های تحصیل در ترکیه به دانشگاه و رشته تحصیلی دانشجویان بستگی دارد. دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی هزینه کمتری پرداخت می‌کنند، زیرا تحصیل در دانشگاه‌های دولتی ترکیه رایگان است و دانشجو فقط برای غذا، اقامت و رفت‌وآمد باید هزینه کند.

در دانشگاه‌های خصوصی ترکیه دانشجویان باید شهریه پرداخت کنند. میزان شهریه پرداختی در هر دانشگاهی به رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی بستگی دارد. بدون شک هزینه تحصیل در مقطع لیسانس کمتر از هزینه تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس و دکتری است.

 

آیا دانشجویان بین‌المللی در ترکیه اجازه کاردارند؟

 

برخی از دانشجویان بین‌المللی تمایل دارند در کنار تحصیل مشغول به کار شوند. در کشور ترکیه این امکان برای دانشجویان فراهم شده است. البته آنها باید برای کار پاره وقت از وزارات کار ترکیه، مجوز کسب کنند. میزان ساعت کار دانشجویی براساس مقطع تحصیلی تعیین می‌شود. به همین خاطر دانشجویان بین‌المللی ملزم به رعایت قوانین کار دانشجویی از سوی وزارت کار ترکیه هستند.

تحصیل در کشورهای خارجی برای دانشجویان همیشه دغدغه‌های زیادی به همراه دارد. در همین راستا ما تمام سعی خود را می‌کنیم تا به علاقه‌مندان به تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور اطلاعات دقیق و لازم را رائه دهیم تا بلکه از این طریق دغدغه‌های آنها را کم کنیم. در صورت داشتن هر گونه ابهام و سوال از شرایط تحصیل در ترکیه با مدرم دیپلم، می‌توانید با کارشناسان با تجربه ما در تماس باشید.

1398/ 09 /27 524
printrating
  نظرات

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر