تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی

تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی

 

امروز زبان انگلیسی بسیار فراگیر شده است، تا جایی که بسیاری از دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در دانشگاه‌های برتر ترکیه، به دنبال تحصیل به زبان انگلیسی هستند. تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی رویای بسیاری از جوانان است. اگر شما هم جز این افراد هستید، حتما پاسخ سوالاتی از قبیل لیست دانشگاه‌های انگلیسی ترکیه، شرایط تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی، هزینه‌های تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی برایتان یک دغدغه است.

اگر درباره تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی سوالات مختلفی برایتان به وجود آمده است، در این مطلب می‌توانید پاسخ تمام سوالات خود و همچنین اطلاعات مفید دیگری که در صورت تحصیل و زندگی در ترکیه به آن نیاز دارید؛ دریافت کنید، تا اخر متن همراه ما باشید.

چرا تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه به خاطر مزایای زیادی که به همراه دارد، هر ساله دانشجویان زیادی را به سوی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی این کشور فرا می‌خواند. هزینه زندگی و تحصیل پایین، امنیت بالا، سطح آموزش بالا، فرصت تحصیل به زبان انگلیسی، جاذبه‌های دیدنی متنوع، فرهنگ غنی و اعتبار بین المللی دانشگاه‌های آن می‌تواند از دلایل دانشجویان برای انتخاب ترکیه به عنوان کشور محل تحصیل آنها باشد.

 

لیست برخی از دانشگاه‌های ترکیه که به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند

در کشور ترکیه بیش از 200 دانشگاه‌ دولتی و خصوصی وجود دارد که در برخی از آنها امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد. در بخش زیر به تعدادی از این دانشگاه‌ها اشاره می‌کنیم:

دانشگاه آنادولو
دانشگاه کافکاس
دانشگاه بین‌المللی قبرس
دانشگاه مدیترانه شرقی
دانشگاه کوچ
دانشگاه فنی خاورمیانه
دانشگاه فنی استانبول
دانشگاه بغازیچی
دانشگاه آرل ترکیه
دانشگاه بیلگی استانبول
دانشگاه باهچه شیر
دانشگاه اروپایی لفکه قبرس
دانشگاه بیکلنت آنکارا
دانشگاه خصوصی آتیلیم آنکارا
دانشگاه فیرات
دانشگاه فنی گبزه
دانشگاه غازی آنکارا

 

شرایط تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه

دانشگاه‌های دولتی و خصوصی ترکیه هر ساله از دانشجویان بین‌المللی  پذیریش می‌کنند. دانشجویان برای پذیرش در دانشگاه‌های ترکیه باید مدرک دیپلم داشته باشند و در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر خود جز قبول شدگان باشند. آزمون ورودی بسته به دانشگاه و رشته مورد نظر متفاوت است. از لحاظ شرایط سنی محدودیت خاصی برای دانشجویان وجود ندارد. طول مدت تحصیل در مقطع لیسانس 4 سال، در مقطع فوق‌لیسانس 2 سال و در مقطع دکتری 4 سال است. در مقطع فوق‌لیسانس و دکتری دانشجویان بخشی از طول مدت تحصیل خود را باید صرف نوشتن و ارائه پایان‌نامه کنند.

در دانشگاه‌های دولتی ترکیه زبان آموزش به زبان ترکی، زبان انگلیسی، زبان آلمانی و زبان فرانسوی می‌باشد. در حالی که در اغلب دانشگاه‌های خصوصی ترکیه، آموزش دانشجویان به زبان انگلیسی است. دانشجویان علاقه‌مند تحصیل به زبان انگلیسی در ترکیه باید مهارت و تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشند. البته در صورتی که به زبان انگلیسی مسلط نباشند، جای نگرانی وجود ندارد. زیرا در دانشگا‌های ترکیه برای این موضوع تدابیری اندیشیده شده است. دانشجویان می‌توانند در دوره‌های آموزش زبان انگلیسی شرکت کنند و بعد از قبولی در ازمون مهارت زبان، در رشته مورد نظر خود شروع به تحصیل کنند.

نا گفته نماند که شرایط پذیرش در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی ترکیه بسته به دانشگاه مورد نظر و رشته تحصیلی ممکن است تغییر کند. این موضوع سبب می‌شود هر ساله تعداد زیادی از نوجوانان و جوانان علاقه‌مند به تحصیل، از تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی جا بمانند. به همین خاطر توصیه می‌کنیم برای اطلاع دقیق از شرایط پذیرش دانشگاه و رشته تحصیلی مد نظر خود با کارشناسان ما تماس حاصل کنید تا اطلاعات دقیق و زمان ثبت‌نام در دانشگاه را به شما ارائه دهند.

 

اخذ ویزای دانشجویی ترکیه

تمام دانشجویان بین المللی برای تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی نیاز به اخذ ویزای دانشجویی ترکیه دارند. دانشجویان جهت دریافت اخذ ویزای تحصیلی، باید بعد از دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر به سفارت ترکیه مراجعه کنند. سفارت بعد از بررسی مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی، حداکثر تا دو ماه نسبت به اخذ ویزای دانشجویی ترکیه اقدام می‌کند. مدارکی که برای اخذ ویزای تحصیلی ترکیه باید به سفارت ارائه کرد به شرح زیر است:

ارائه تکمیل فرم درخواست
2 قطعه عکس جدید و بدون رتوش
ارائه برگه تاییدیه دانشگاه مورد نظر
ارائه پاسپورت (حداقل دو ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد)
ارائه فیش پرداخت هزینه اخذ ویزا
ارائه برگه تاییدیه که نشان‌دهنده تمکن مالی دانشجو ( جهت این که دانشجو از عهده مخارج تحصیل و زندگی در ترکیه بر می‌آید)

 

هزینه تحصیل در ترکیه چقدر است

هزینه تحصیل در ترکیه در مقایسه با بسیاری از کشورها ارزان است. هزینه تحصیل یک دانشجوی بین‌المللی در ترکیه به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی او بستگی دارد. تحصیل در دانشگاه‌های دولتی رایگان است؛ البته دانشجویان برای غذا، محل اقامت و حمل و نقل باید هزینه کنند. در صورتی که دانشجویان از خوابگاه دانشجویی استفاده کنند، هزینه تحصیل کمتری خواهند داشت.

دانشجویانی که در دانشگاه‌های خصوصی ترکیه پذیرش می‌شوند، برای تحصیل باید به دانشگاه شهریه پرداخت کنند. البته هزینه تحصیل آنها با برنامه‌ریزی درست برای هزینه‌های محل اقامت، حمل و نقل و غذا تا حدی قابل کاهش است.

بسیاری از دانشجویان بین‌المللی برای اینکه هزینه‌های تحصیل خود را کاهش دهند، به دنبال بورسیه تحصیلی ترکیه هستند. دانشجویان در صورت داشتن شرایط دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه می‌توانند نسبت به دریافت آن اقدام کنند. شرایط اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی تعیین می‌شود. برای اطلاع دقیق از اینکه آیا واجد دریافت بورسیه تحصیلی هستید یا نه؟ می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل کنید. کارشناسان ما بعد از سوالاتی که از شما می‌پرسند و شنیدن پاسخ‌‌هایتان، راهنمایی‌های لازم را جهت اقدام برای دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه و تحصیل به زبان انگلیسی در ترکیه به شما عزیزان ارائه می‌دهند.

 

برای تحصیل  در ترکیه به زبان انگلیسی چه اقداماتی لازم است

تمام دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی باید طبق مراحل زیر عمل کنند:

  1. ابتدا به دنبال دانشگاه مناسب برای خود باشند.
  2.  درباره شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در دانشگاه مورد نظر خود تحقیق کنند.
  3. به دانشگاه مورد نظر درخواست ارسال کنند.
  4. نسبت به دریافت ویزای دانشجویی اقدام نمایند.
  5. آمادگی لازم برای هزینه تحصیل و زندگی در ترکیه را کسب کنند.

چنان‌چه در مورد جزییات هر یک از این 5 مرحله و دیگر مسائل مربوط به تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی سوال دارید، کارشناسان ما آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما عزیزان هستند.

1398/ 09 /21 4317
printrating
نام
ایمیل
نظر