مراحل اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور جمهوری چک

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور جمهوری چک

 

اگر شما قصد تحصیل و یا ادامه‌ی تحصیل در یک کشور اروپایی را دارید، کشور جمهوری چک را به شما توصیه می‌کنیم. موقعیت جغرافیایی خوب، فرهنگ شهری بالا، هزینه‌ی پایین زندگی، دانشگاه‌های معتبر با شرایط تحصیلی عالی و در برخی از شرایط به‌صورت رایگان ازجمله دلایلی است که می‌تواند شما را به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور جمهوری چک مشتاق کند؛ بنابراین اگر به دنبال راهی برای پذیرش تحصیلی در چک هستید و یا قصد جمع‎‌آوری مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در جمهوری چک را دارید، در ادامه با ما همراه باشید. ما در مؤسسه آسپیان شما را از نحوه اخذ پذیرش تحصیلی، مدارک موردنیاز برای اخذ پذیرش و سایر اطلاعات لازم مطلع خواهیم کرد.

 

 

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور جمهوری چک

 

افرادی که کشور جمهوری چک را برای تحصیل انتخاب می‌کنند، بیشتر مایل‌اند تا مقاطع دانشگاهی را در این کشور بگذرانند. مقاطع دانشگاهی کشور چک همانند ایران، در سه سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می‌باشد. اگر می‌خواهید که در یکی از دانشگاه‌های مطرح کشور جمهوری چک پذیرش تحصیلی بگیرید، باید مراحل زیر را طی کنید:

 

مرحله اول: انتخاب دانشگاه

قدم اول در مسیر ادامه تحصیل در کشور جمهوری چک، انتخاب دانشگاه مناسب می‌باشد. قبل از انتخاب دانشگاه باید در رابطه با مواردی مانند شرایط تحصیلی در دانشگاه موردنظر، مشکلات مربوط به ویزای تحصیلی، قوانین دانشگاه مقصد و آینده شغلی رشته‌ی انتخابی در دانشگاه موردنظر، اطلاع حاصل فرمایید.

 

مرحله دوم: ارتقای زبان

بعد از انتخاب دانشگاه موردنظر، باید مهارت زبانی خود را با توجه به دانشگاه مقصد ارتقا دهید. به‌صورت کلی اگر به زبان چکی مسلط باشید، نیاز به هیچ مدرک زبانی برای ادامه‌ی تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ندارید. در این صورت هزینه‌ی تحصیل شما رایگان می‌باشد؛ اما برای تحصیل در رشته‌هایی که نیازمند مدرک زبان است، باید حداقل نمره 6 آیلتس و یا معادل آن در تافل را داشته باشید.

 

مرحله سوم: شرایط پذیرش

دانشگاه‌های کشور جمهوری چک، شرایط خاصی برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی دارد. شرایط ورود و مهلت ورود به هر دانشگاه متفاوت می‌باشد. شرکت در آزمون‌های ورودی هر رشته، نگارش مقالات ISI، شرکت در کنفرانس‌ها و همایش‌های بین‌المللی ازجمله مواردی است که برای اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های جمهوری چک موردنیاز است. برای پذیرش در هر یک از دانشگاه‌های چک، باید فرم درخواست را از طریق وب‌سایت هر دانشگاه خاص پر کنید. بعد از تکمیل فرم، اسناد و مدارک موردنیاز را پیوست کرده و برای دانشگاه مقصد ارسال نمایید.

 

مرحله چهارم: شرکت در آزمون ورودی جهت پذیرش

در این مرحله نیاز است تا هر فردی برای آغاز و یا ادامه تحصیل، دانش و سطح علمی تعریف‌شده‌ی دانشگاه مربوطه را کسب نماید. به‌عنوان‌مثال برای پذیرش در مقطع کارشناسی، نیازمند مدرک دیپلم و قبولی در آزمونی به نام ماتوریتا است. همچنین برای شرکت در دوره‌ی کارشناسی ارشد نیاز است تا دوره‌ی کارشناسی را تکمیل کرده باشید. برای ورود به مقطع دکتری نیز لازم است تا دوره‌ی کارشناسی ارشد را به پایان رسانده باشید. علاوه بر این، برای ورود به هر یک از این دو دوره نیاز است تا در آزمون ورودی و مصاحبه علمی دانشگاه مربوطه نمره حدنصاب را کسب کرده باشید

انجام تمامی این موارد باید در مهلت زمانی مشخص‌شده‌ی هر دانشگاه صورت گیرد تا بتوانید بعد از کسب نمره قبولی، دعوت‌نامه‌ی رسمی برای تحصیل در دانشگاه‌های کشور چک را دریافت نمایید. برای اطلاع از موارد موردنیاز در رابطه با آزمون ورودی، محتوای آزمون، هزینه و تاریخ برگزاری آزمون در دانشگاه چارلز چک با مشاوران ما در مؤسسه آسپیان تماس حاصل فرمایید.

 

مرحله پنجم: پیگیری مدارک

در پایان ماه ژوئن، نتیجه پذیرش و یا عدم پذیرش شما اعلام خواهد شد. در صورت تائید درخواست پذیرش، می‌توانید اقدامات لازم را برای تحصیل در چک را انجام دهید.

 

مرحله ششم: اقدام برای ویزا

در این مرحله باید مراحل اخذ ویزا جهت تحصیل در چک را انجام دهید. با توجه به اینکه این پروسه 60 روز طول می‌کشد، بهتر است برنامه‌ریزی صحیحی داشته باشید تا به ترم تحصیلی مورد نظر برسید. برای اطلاع از شرایط اخذ ویزای تحصیلی چک، به سایر مقالات ما مراجعه کنید.

 

سخن نهایی

اگر می‌خواهید که با آسودگی خیال مراحل اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های جمهوری چک را انجام دهید، ما در مؤسسه‌ی آسپیان، نماینده رسمی دانشگاه‌ چارلز جمهوری چک در ایران، این امکان را برای شما فراهم کرده‌ایم. کافی است که با ما تماس بگیرید.

1397/ 10 /18 2956
printrating
نام
ایمیل
نظر