تحصیل پزشکی در لهستان

تحصیل پزشکی در لهستان

 

حرفه پزشکی یکی از اساسی ترین نیاز های هر جامعه ای است. کسانی که تحصیل در رشته پزشکی را انتخاب می کنند، باید علاوه بر اشتیاق کمک به دیگران، علاقه ی زیادی به علوم تجربی نیز داشته باشند. زیرا ترکیب این دو عامل باعث می شود انگیزه ی لازم برای ادامه ی راهی طولانی، که شامل چندین سال آموزش است را پیدا کنند. اما با این وجود تحصیل در رشته پزشکی تضمین می کند که شما در حرفه ای کار خواهید که از اعتبار و جایگاه بالایی در اجتماع برخوردار بوده و با توجه به درآمد بالا، آینده ی درخشانی در انتظارتان است.   

با تحصیل پزشکی در دانشگاه های برتر، قادر به کسب مدارکی می شوید که در تمامی کشورهای پیشرفته ی اروپا و ایالت متحده آمریکا معتبر بوده و می توانید در این هر نقطه ای که علاقه داشته باشید مشغول به کار شوید. تحصیل پزشکی در لهستان این تضمین را به شما می دهد که تحصیلات در سطح بالایی ارائه شده و از استانداردهای جهانی منحرف نمی شود. کیفیت بالای آموزش و هزینه های پایین تحصیل و زندگی در لهستان یکی از مهم ترین دلایلی است که دانشجویان بین المللی را جذب خود می کند.

تحصیل پزشکی در لهستان به زبان انگلیسی

ده ها دانشگاه در لهستان برنامه های کارشناسی ارشد پزشکی را ارائه می دهند. تمامی اساتید، پزشکان حاذقی هستند که سال ها تجربه و پژوهش خود را در اختیار دانشجویان میگذارند. بسیاری از دانشکده های پزشکی در لهستان، برنامه های خود را به زبان انگلیسی نیز ارائه می دهند. اما با این حال برای گذراندن دوره های عملی خود و صحبت با بیماران بایستی زبان رسمی کشور را بیاموزید.

دانشجویان بین المللی پزشکی در لهستان می توانند علاوه بر یادگیری یک زبان جدید و آشنایی با فرهنگ و سنت های نو، به راحتی به سایر کشورهای اروپایی دسترسی داشته باشند. برنامه های پزشکی در لهستان، الزامات رسمی را که توسط فرآیند بولونیا برقرار شده است را تأمین می کنند تا اطمینان حاصل شود که این برنامه ها از دستورالعمل های اتحادیه اروپا و وزارت آموزش و پرورش ایالات متحده و سایر ارگان های حاکم ، برای آموزش عالی پیروی می کنند .

 

برنامه های آموزشی رشته های پزشکی در لهستان

سیستم آموزش پزشکی (پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی) در لهستان اساساً یک برنامه آموزشی 5 الی 6 ساله است که هر یک با یک آزمون جامع به پایان می رسد. طبق برنامه های تحصیل پزشکی در لسهتان، پزشک جوان باید یک سال کارآموزی را پشت سر بگذارد، پس از آن باید آزمون جامعی را در دانش عمومی که بدست آورده بدهد تا به او حق کار در زمینه ی پزشکی داده شود.

همچنین دانشجویان در طول تحصیل خود ملزم به گذراندن دوره های عملی در بیمارستان ها و دیگر موسسات پزشکی زیر نظر دانشگاه خود هستند. انتقال به ترم بعدی به این دوره ها بستگی دارد. طی دو سال اول ، دانشجویان پزشکی به تحصیل در دروس پزشکی عمومی مانند زیست شناسی ، شیمی ، ریاضیات و فیزیک مشغول می شوند که در طول کار حرفه ای آن ها مورد استفاده قرار می گیرد. پس از آن دو سال، در سال های بعد، دروس تخصصی شده و بیشتر به سمت حرفه انتخاب شده سوق می یابد.

همچنین آموزش رشته های پیرا پزشکی در لهستان در برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد در تخصص هایی مانند پرستاری ، مامایی ، مراقبت های اضطراری پزشکی ، بیوتکنولوژی، فیزیوتراپی ، تغذیه و سایر موارد در دسترس است.

 

دانشگاه های پزشکی در لهستان

دانشگاه های پزشکی لهستان یکی از بهترین گزینه ها برای دانشجویانی است که به دنبال تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در خارج از کشور هستند. بیش از 11 موسسه پزشکی در لهستان برنامه های پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. 9 دانشگاه دولتی و 2 دانشگاه خصوصی ، 3 کالج و 5 دانشکده پزشکی مراکزی هستند که به آموزش پزشکی می پردازند. توجه به این نکته ضروری است که کلیه موسسات آموزشی که مجوز آموزش در رشته پزشکی را دریافت کرده اند ، توسط یک موسسه تخصصی نظارت می شوند که اجرای کلیه مقررات قانونی و آموزش با کیفیت را تضمین می کند. آموزش پزشکی در لهستان توسط مؤسسات آموزش عالی زیر ارائه می شود:

دانشگاه علوم پزشکی لودز قدیمی ترین دانشگاه پزشکی لهستان است که در سال 2002 تاسیس شد، دانشگاه علوم پزشکی کارول، مارسینکوفسکی در پوزنان، دانشگاه علوم پزشکی سیلسی در Katowice، دانشگاه علوم پزشکی ورشو، دانشگاه علوم پزشکی لوبلین، دانشگاه علوم پزشکی در بیالیستوک، دانشگاه علوم پزشکی گداسک، دانشگاه علوم پزشکی پومریان در Szczecin، دانشگاه پزشکی به نام پیاستو سیلز در وروكلاو نامگذاری شده است، دانشکده پزشکی دانشگاه جاگلیونیان، Collegium Medicum از دانشگاه نیکولاوس کپرنیک در بیگدوسچ

 

هزینه تحصیل پزشکی در لهستان برای دانشجویان بین المللی چقدر است؟

تحصیل پزشکی در لهستان یکی از گران ترین رشته های دانشگاه های این کشور است، اما با این حال در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی مقرون به صرفه محسوب می شود.

هزینه ی تحصیل پزشکی در لهستان به شرح زیر است:

 برنامه های پزشکی و دندان پزشکی به زبان لهستانی 8 تا 12 هزار یورو و به زبان انگلیسی زبان 10 الی 25 هزار یورو در سال، داروسازی از 4 تا 8 هزار یورو در سال، همچنین زنان و زایمان ، مراقبت های پزشکی فوری ، پرستاری ، بهداشت عمومی ، تجهیزات دندانپزشکی هزینه ای در محدوده 4-6 هزار یورو در سال و فیزیوتراپی ، تغذیه و ... از 2 تا 5 هزار یورو در سال را در بر خواهد گرفت.

 

شرایط ورود به دانشگاه های علوم پزشکی لهستان

با توجه به این که سالهاست که آموزش پزشکی در لهستان در بین جوانان بسیار محبوب بوده و داوطلبان زیادی دارد، شرایط پذیرش کمی سخت تر از دیگر رشته ها در نظر گرفته شده است. در طی مراحل ورود دانشجویان بین المللی به دانشکده های پزشکی لهستان، قبل از هر چیز، ارزیابی های مربوط به گواهی زیست شناسی، شیمی، ریاضیات ، فیزیک و یک زبان خارجی انجام می شود. همچنین، اکثر دانشگاه ها مصاحبه هایی آنلاین از طریق اسکایپ با داوطلبان خارجی انجام می دهند.

برنامه های پزشکی با زبان انگلیسی در دانشگاه های پزشکی لهستان، مطابق با استانداردهای آموزش لهستانی، اتحادیه اروپا و انجمن های پزشکی در ایالات متحده است. فارغ التحصیلان برنامه های پزشکی انگلیسی در لهستان واجد شرایط هستند که در برنامه های آموزش کارشناسی ارشد در بیمارستان های آموزشی دانشگاه های کشورهای مختلفی از جمله ایالات متحده آمریکا ، کانادا ، استرالیا ، آفریقای جنوبی ، نیجریه ، انگلیس ، ایرلند ، نروژ ، سوئد و... شرکت کنند.

موسسه آسپیان به عنوان نماینده رسمی دانشگاه های برتر کشور لهستان، در تمامی مراحل پذیرش، ویزا، اقامت و ... در خدمت شما عزیزان است. برای اطلاعات بیشتر لطفا از طریق شماره تماس های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

1398/ 09 /19 1649
printrating
نام
ایمیل
نظر