بهترین دانشگاه های لهستان -آسپیان

بهترین دانشگاه های لهستان

 

انتخاب لهستان به عنوان کشوری برای ادامه ی تحصیل، سر آغاز یک ماجراجویی جذاب برای کشف اروپا است. این کشور علاوه بر فرهنگ های متنوع و بی نظیر، فرصت های مرتبط با اقتصادهای قدرتمند و نوآورانه را نیز ارائه می دهد. هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان، لهستان را به عنوان مقصد ادامه تحصیل خود انتخاب می کنند. با توجه به موسسات آموزشی با کیفیت بالا، شهریه پایین ، دوره های آموزشی با زبان انگلیسی، میراث فرهنگی غنی و مناظر زیبا و هزینه زندگی مقرون به صرفه بدیهی است که لهستان به عنوان یک مقصد محبوب تحصیلی شناخته شده و تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی را جذب خود کند.

در لهستان بیش از 400 دوره به زبان انگلیسی ارائه می شوند که بسیاری از آن ها در مقطع کارشناسی ارشد هستند.  در میان فارغ التحصیلان دانشگاه های لهستان نام هایی وجود دارد که به احتمال زیاد با آن ها آشنا هستید، از جمله اولین زن برنده نوبل، ماری کوری، آهنگساز فردریک شوپن و ستاره شناس نیکولائوس کپرنیک. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی برخی از بهترین دانشگاه های لهستان بپردازیم:

 

دانشگاه ورشو یکی از بهترین دانشگاه های لهستان

 

با توجه به تعداد کل دانشگاه های تحقیقاتی در دنیا که به 20 هزار عدد نیز می رسد ، دانشگاه ورشو جز 3 درصد برتر از بین این دانشگاه ها است. این دانشگاه طبق رتبه بندی های بین المللی ، یکی از بهترین دانشگاه های لهستان و یکی از دانشگاه های برتر در اروپای مرکزی شناخته می شود. علاوه بر این ، دانشگاه ورشو در ارزیابی های مقایسه ای از کیفیت آموزش ، به ویژه برنامه های مطالعاتی ، مانند رتبه بندی دانشگاه جهانی Quacquarelli Symonds ، بهترین کارشناسی ارشد   Eduniversal  و   MBA در سراسر جهان ، از موقعیت های بسیار خوبی برخوردار است.

دانشگاه ورشو (UW) دانشگاه پیشرو در لهستان و یک مرکز تحقیقاتی مهم و شناخته شده ی بین المللی بوده که رتبه های معتبر بین المللی را کسب کرده است. این دانشگاه از 20 دانشکده و 30 واحد آموزشی مستقل تشکیل شده است. دانشگاه ورشو با تقریباً 50000 دانشجو و 3600 کادر دانشگاهی ، به عنوان بزرگترین دانشگاه لهستانی شناخته می شود. 

دانشگاه جاژیلونیان

 

دانشگاه Jagiellonian (JU) یک موسسه آموزش عالی دولتی است. این دانشگاه اولین بار در سال 1364 تأسیس شد و به مدت 650 سال جزء لاینفک کراکوف بوده است. این دانشگاه با 4،063 معلم آکادمیک و تقریباً 500 استاد برجسته ، بیش از 100 رشته حرفه ای را ارائه می دهد. برای چند سال گذشته ، دانشگاه  Jagiellonian  به طور مداوم مقام های برتری را در رده بندی های مختلف بهترین دانشگاه های لهستان به دست آورده است. این دانشگاهبه عنوان یک موسسه آموزش عالی دولتی خودگردان شناخته می شود و شامل 15 دانشکده می باشد.

دانشگاه صنعتی ورشو

 

دانشگاه صنعتی ورشو در رده بندی دانشگاه QS EECA قرار دارد ، که در آن رتبه 15 در بین دانشگاه های اروپای نوظهور و آسیای میانه را کسب کرده است. این دانشگاه جایگاه خوبی در بین مؤسسات پیشرو فناوری در اروپا را دارد و یکی از بزرگترین ارائه دهندگان آموزش فنی در منطقه است. دانشگاه صنعتی ورشو واقع در پایتخت لهستان ، حدود 30.982 دانشجو و 19 دانشکده دارد که کلیه رشته های علوم و فناوری را در بر می گیرد. این دانشگاه در سال 1899 تأسیس شد و اولین دانشگاه در لهستان بود که مهندسی را تدریس کرد. در سال های اخیر ، فارغ التحصیلان این دانشگاه به دلیل تشکیل درصد چشمگیر مدیران لهستانی مشهور شده اند.

دانشگاه علم و فناوری Wroclaw (WRUST)

 

دانشگاه علم و فناوری Wroclaw (WRUST) نیز در بین 50 موسسه برتر در لهستان در رده بندی EECA قرار گرفته و رتبه 44 را در اختیار دارد. این دانشگاه با رسالت خود برای پرورش و توسعه ایده های خارق العاده و حرفه ای دانشجویان در پیشرفت های علمی و فناوری ، از زمان تأسیس خود یعنی در سال 1945 ، نقش اساسی در آموزش فنی ایفا کرده است. دانشگاه Wroclaw امروزه ، میزبان بیش از 28،300 دانشجو در 16 دانشکده خود در وروکلوا است.

دانشگاه وروکلاو از  بهترین دانشگاه های لهستان

 

یک دانشگاه تاریخی دیگر - که در سال 1702 توسط لئوپولد اول ، امپراطور مقدس روم سلسله هابسبورگ تأسیس شد - دانشگاه وروکلاو در رده بندی EECA در رتبه 49 قرار دارد. این دانشگاه بزرگترین دانشگاه در منطقه Silesia بوده و در حال حاضر بیش از 26000 دانشجو دارد که از تعداد حدود 1300 دانشجوی دکترا در 10 دانشکده تدریس می کنند. محور اصلی دانشگاه تحقیق علمی است و 9 نفر از فارغ التحصیلان آن برنده جایزه نوبل هستند.

دانشگاه علوم پزشکی سیلسیا

 

دانشگاه علوم پزشکی Silesia از چهار دانشکده تشکیل شده است: دانشکده پزشکی در Katowice که آموزش را به زبان انگلیسی را ارائه می دهد، دانشکده دندانپزشکی در Zabrze ، دانشکده بهداشت  و دانشکده داروسازی با بخش تجزیه و تحلیل پزشکی در Sosnowiec. برنامه های آموزش بالینی در بیمارستان های دانشگاه و مؤسسات وابسته انجام می شود.

دانشگاه صنعتی لودز

 

دانشگاه صنعتی لودز یکی دیگر از برترین مؤسسات آموزش عالی در لهستان است. این دانشگاه دارای 9 دانشکده بوده و بسیاری از واحدهای اضافی که شامل مطالعات بین رشته ای ، پشتیبانی تحصیلی ، آموزش زبان خارجی ، سرگرمی و ورزش می شود را ارائه می دهد.

دانشگاه علوم پزشکی Gdansk یکی از بهترین دانشگاه های لهستان

 

دانشگاه علوم پزشکی Gda´nsk (MUG) بزرگترین دانشگاه پزشکی در شمال لهستان است که در یکی از زیباترین شهرهای اروپا همراه با سواحل شنی چشم گیر واقع شده است. MUG نزدیک به 6000 دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد را در چهار دانشکده آموزش می دهد: دانشکده علوم بهداشت ، دانشکده پزشکی ، دانشکده داروسازی و دانشکده بیوتکنولوژی.

دانشگاه آدام میکیویچ ، پوزناچ

 

دانشگاه آدام میکیویچ یکی از مهم ترین دانشگاه های لهستان است که در شهر پوزناچ واقع شده است. این دانشگاه در ماه مه 1919 رسماً افتتاح شده و در سال 1955 ، به نام آدام میکویویچ ، شاعر رمانتیک لهستانی نامگذاری شد. برنامه های کارشناسی به زبان های انگلیسی ، لهستانی و آلمانی تدریس می شوند و موقعیت های تحقیق دکترا نیز در مجموعه ی تمامی  زبان ها در دسترس هستند.

 

موسسه آسپیان به عنوان نماینده رسمی دانشگاه های جمهوری چک و لهستان، در تمامی مراحل پذیرش، ویزا، اقامت و ... در خدمت شما عزیزان است. برای اطلاعات بیشتر لطفا از طریق شماره تماس های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

 

1398/ 09 /18 350
printrating
  نظرات

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر