ویزای شینگن

ویزای شینگن

 

در ژوئن 1985، هفت کشور اتحادیه اروپا توافقنامه شینگن را امضا کردند. این امر امکان کنترل مرزهای داخلی بین کشورهای عضو شینگن را فراهم کرده و  در نتیجه حرکت آسان در منطقه شینگن اروپا امکان پذیر شد. ویزای شینگن، تعهدات ویزا را بین همه کشورهای عضو شینگن هماهنگ کرده و بدین ترتیب امکان بازدید از چندین کشور اروپایی را برای مدت کمتر از سه ماه بسیار آسان تر می کند.از تاریخ گذشته، 25 کشور از جمله اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سوئیس عضو توافقنامه ویزای شینگن شده اند.  سفر به اروپا به لطف معرفی ویزا شینگن قطعاً آسان تر شده است.

درباره ویزا شینگن


ویزای شینگن ویزای اقامت کوتاه مدت است که به صاحب آن اجازه می دهد در منطقه شینگن گردش کند. این امر صاحب گذرنامه را قادر می سازد بدون دریافت ویزای جداگانه برای هر کشور، آزادانه وارد هر یک از 26 کشور عضو این اتحادیه شود. ویزای شینگن فقط در مورد افرادی که به دنبال مسافرت به عنوان توریست، دانشجو و یا ... به یک یا چند کشور شینگن هستند، برای مدت زمانی کمتر از سه ماه صدق می کند. اگر قصد اقامت در هر یک از کشورهای شینگن را برای مدت بیشتر از سه ماه دارید، دیگر نمیتوانید از ویزای شینگن استفاده کنید.

زیرا ویزای شینگن، ویزای کوتاه مدت است و این امکان را برای شما فراهم می کند تا حداکثر 90 روز در یک دوره 180 روزه در منطقه شینگن بمانید. ویزای شما برای یک دوره خاص معتبر خواهد بود. این دوره ممکن است حتی کوتاه تر از 90 روز باشد. مادامی که ویزای شما معتبر است، می توانید آزادانه بین 26 کشور شینگن سفر کنید.

 

ویزای شینگن مجوز صادر شده توسط یک کشور شینگن با هدف:

اقامت در نظر گرفته شده در قلمرو کشورهای شینگن به مدت کمتر از 90 روز در هر دوره 180 روزه ("ویزای اقامت کوتاه")

 حمل و نقل از طریق مناطق ترانزیت بین المللی فرودگاه های کشورهای شینگن ("ویزای ترانزیت فرودگاه").

 

بازدید از بیش از یک کشور شینگن

اگر می خواهید بیش از یک کشور را در منطقه شینگن ببینید، باید درخواست خود را همراه با هدف اصلی سفرتان، به سفارت یا کنسولگری کشور شینگن مرتبط خود ارائه دهید. اگر هدف اصلی سفر شما  بازدید از بیش از یک کشور است، درخواست ویزا خود را به سفارت یا کنسولگری کشور که قصد دارید در طولانی ترین مدت بمانید، ارسال کنید اما اگر قصد دارید مدت زمان مساوی را در هر کشور شینگن بگذرانید، درخواست ویزا خود را به سفارت یا کنسولگری کشوری که مقصد اول شما است بفرستید.

مراحل درخواست ویزای شینگن


قبل از درخواست ویزای شینگن ابتدا کشور یا کشورهایی را که به آنها سفر خواهید کرد شناسایی کنید. از اهمیت ویژه ای برخوردار است که بدانید به کدام کشورها سفر می کنید زیرا تعیین می کند که برنامه خود را به کجا و چگونه می خواهید ارسال کنید.
 

  1. اگر قصد بازدید فقط از یک کشور شینگن را دارید، لازم است ویزای شینگن را مستقیماً با سفارت یا کنسولگری آن کشور مشخص کنید.

  2.  اگر قصد بازدید از دو یا چند کشور شینگن را دارید، درخواست شما باید به سفارت یا کنسولگری کشور ارسال شود که مقصد اصلی شما باشد.

  3. اگر قصد بازدید از چندین کشور شینگن را دارید اما مقصد اصلی ندارید، باید در سفارت یا کنسولگری اولین کشور شینگن در برنامه سفر خود برای ویزا اقدام کنید.

 

ویزای شینگن یکنواخت (USV)

  
ویزا شینگن یکنواخت، مجوزی است که برای انتقال یا سکونت در یکی از کشورهای عضو منطقه شینگن، برای مدت معینی تا حداکثر 90 روز در هر دوره شش ماهه از تاریخ ورود صادر میشود.


دارنده ویزا شینگن یکنواخت می تواند به این کشورها سفر کند: اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سوئیس.

 

با توجه به هدف سفر ویزای شینگن یکنواخت برای همه در دو دسته "A" و "C" اعمال می شود:


 رده "A" ویزای ترانزیت فرودگاه است که به دارنده خود اجازه می دهد بدون ورود به منطقه شینگن از منطقه بین المللی فرودگاه کشور شینگن عبور کند. ویزای ترانزیت فرودگاه برای شهروندانی که از یک کشور غیر شینگن به یک کشور غیر شینگن سفر می کنند از طریق تغییر پرواز در یک فرودگاه کشور شینگن الزامی است.

 

دسته "C" به معنای ویزای كوتاه مدت است كه به دارنده خود اجازه می دهد بسته به اعتبار ویزا برای مدت معینی در کشور مورد نظر خود اقامت داشته باشد. با توجه به هدف سفر این ویزارا می توان در قالب های زیر دسته بندی کرد:
        ویزای تک ورودی
        ویزای دوتایی
        ویزای چند ورود

 

ویزای تک ورودی

 

ویزای تک ورودی به دارنده خود اجازه می دهد تا در یک دوره زمانی معین، همان طور که در برچسب ویزا در گذرنامه درج شده است، فقط یک بار، در یک دوره زمانی مشخص وارد منطقه شنگن شوید.

 

ویزای دوتایی
 

به طور کلی، ویزای دوتایی همانند ویزای تک ورودیز است که در بالا توضیح داده شد. تنها تفاوت بین ویزای تک ورود و ویزای دوتایی در این است که ویزای دوتایی این فرصت را به شما می دهد که پس از ترک کردن، بار دیگر به سرزمین شینگن برگردید.

 

ویزای چند ورود

 


ویزای چند ورود به صاحبش این امکان را می دهد که در شرایطی که قانون 18090/ را نقض نکند، هر بار که می خواهد وارد منطقه شنگن شودقانون 18090/: در واقع، دوره 180 روزه در حال چرخش است. بنابراین، هر زمان که گرفتید برای ورود به شینگن اقدام کنید، فقط باید 180 روز گذشته را به عقب بشمارید و ببینید که آیا در طول آن مدت بیش از 90 روز در شینگن حضور داشته اید یا خیر.
لطفاً مطمئن شوید که هنگام ورود به منطقه شینگن، مأمور مرزی در گذرنامه ی شما مهر ورود ثبت میکند. بدون تمبر این امکان وجو دارد که  جریمه شوید  و یا حتی در بازداشت به سر ببرید. بسته به کنسولگری یا سفارت کشور مورد نظر، شما باید مدارک زیر را نشان دهید:

    
گذرنامه معتبر ملی
    شواهدی مبنی بر هدف سفر شما (به عنوان مثال رزرو هتل)
    اثبات بیمه درمانی
    بلیط سفر مسافرتی
    اثبات بودجه

 

هنگام درخواست ویزای شینگن، سفارتخانه یا کنسولگری شما را ملزم می کند که در میان سایر اسناد، اظهارنامه های بانکی فعلی را ارائه دهید آنها باید ارزیابی کنند که آیا شما در طول مدت اقامت خود از منابع مالی کافی برای پشتیبانی برخوردار هستید. اگر اجازه اقامت معتبر برای بلغارستان، کرواسی، قبرس، ایرلند، رومانی یا انگلستان را دارید و این اجازه اقامت اعلام می کند که شما عضو شهروند رسمی اتحادیه اروپا، لیختن اشتاین، نروژ، ایسلند یا سوئیس و ... هستید، دیگر نیازی به ویزا ندارید و میتوانید آزادانه به تمام کشور های عضو اتحادیه اروپا سفر کنید.

 

 

 

 

1398/ 08 /26 1206
printrating
نام
ایمیل
نظر