ویزای دانشجویی جمهوری چک

ویزای دانشجویی جمهوری چک

 

هم اکنون اقامت بلند مدت از طریق ویزای دانشجویی چک پرطرفدارترین روش اقامت در جمهوری چک می‌باشد. جمهوری چک دارای بیش از ۷۰ موسسه آموزشی و دانشگاه‌ه مطرح بوده و سالانه بیش از ۴۷.۰۰۰ دانشجو در این موسسات به ادامه تحصیل می‌پردازند. از مهمترین دلایل دانشجویان در انتخاب جمهوری چک برای ادامه تحصیل، می‌توان به معتبرترین دانشگاه‌ها، هیئت علمی مطرح و البته هزینه‌های بسیار پایین تحصیل و زندگی در جمهوری چک اشاره کرد. علاوه بر این، شما پس از اخذ ویزای دانشجویی جمهوری چک درواقع اجازه اقامت بلند مدت در این کشور را کسب خواهید کرد. ویزای دانشجویی جمهوری چک در واقع از نوع شنگن بوده و شما با این ویزا قادر به سفر و یا ادامه تحصیل در دیگر کشورهای حوزه اتحادیه اروپا خواهید بود. روند اخذ ویزای دانشجویی جمهوری چک به نسبت دیگر انواع ویزا برای جمهوری چک مانند ویزای کاری، معمولا بسیار ساده‌تر و کم‌ هزینه تر خواهد بود. با تیم آسپیان همراه باشید تا با تمامی نکات مربوط به روند اخذ ویزای دانشجویی جمهوری چک بیشتر آشنا شوید.

 ادامه تحصیل در جمهوری چک

 

مشخصا قبل از اقدام برای ویزای دانشجویی جمهوری چک شما باید تصمیم قطعی خود را مبنی بر ادامه تحصیل در جمهوری چک گرفته باشید. لازم به ذکر است که دانشجویان عزیز با شرکت در جلسات مشاوره رایگان آسپیان می‌توانند از مشاوران با تجربه ما درانتخاب شهر، دانشگاه و رشته‌ی مورد نظرشان اطلاعات لازم را کسب کنند.

امکان اخذ ویزای دانشجویی جمهوری چک هر ساله برای دانشجویان خارجی میسرتر و ساده تر می‌شود. بدین صورت که هم اکنون دو سوم از تمامی دانشجویان در حال تحصیل در جمهوری چک، دانشجویان خارجی می‌باشند و بنابراین تقریبا تمامی دانشگاه‌ها و موسسات معتبر آموزشی در جمهوری چک رشته‌های متنوعی را به زبان‌های غیر چکی ارائه می‌دهند. لذا شما با ادامه تحصیل در جمهوری چک به اصطلاح با یک تیر دو نشان زده‌اید: زبان انگلیسی خود را تقویت کرده و در رشته‌ی مورد نظرتان به تحصیل می‌پردازید.

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد دانشگاه‌های جمهوری چک، امکان تحصیل رایگان برای تمامی دانشجویان و البته صرف نظر از ملیت ‌آنان می‌باشد. تحصیل به زبان چکی و در دانشگاه‌های دولتی جمهوری چک کاملا رایگان بوده و شما تنها موظف به پرداخت هزینه‌های زندگی خود در مدت تحصیلتان می‌باشید.

 

روند اخد ویزای دانشجویی جمهوری چک

 

مهمترین مرحله برای اخذ ویزای دانشجویی جمهوری چک گرفتن پذیرش ار موسسات آموزشی معتبر و یا دانشگاه‌های دولتی و خصوصی جمهوری چک می‌باشد. دانشجویان با توجه به مقطع تحصیلی و دانشگاه مورد نظر خود باید پرونده خود را به دانشگاه ارائه دهند. معمولا زمان پذیرش پرونده‌های دانشجویان از اوایل ماه سپتامبر آغاز می‌شود. البته از آنجایی که هر دانشگاه تاریخ مخصوص به خود را جهت پذیرش پرونده‌های دانشجویان در نظر گرفته است، شما باید قبل از ارسال پرونده خود سایت دانشگاه را چک کرده و یا از مشاوران آسپیان کمک بگیرید.

ویزای دانشجویی جمهوری چک به شما امکان اقامت در جمهوری چک در مدت طول تحصیلتان را می‌دهد و شما برای اقامت خود دیگر نیازی به اخذ ویزای اقامت نخواهید داشت. برای مثال رشته‌ی داروسازی دانشگاه چارلز جمهوری چک ۶ سال به طول خواهد انجامید و بنابراین شما به مدت ۶ سال می‌توانید در جمهوری چک اقامت داشته باشید.

 

مدارک لازم جهت اخذ ویزای دانشجویی جمهوری چک

 

همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم، مهمترین مدرک جهت اخذ ویزای دانشجویی جمهوری چک نامه‌ی پذیرش شما از دانشگاهی معتبر می‌باشد. مدارک مورد نیاز دیگر جهت اخذ ویزای دانشجویی جمهوری چک باید تماما به زبان چکی در دارالترجمه‌ای معتبر ترجمه شده و توسط خود شخص دانشجو به سفارت چک ارائه شوند. ویزای دانشجویی جمهوری چک ابتدا برای مدت ۱۲ ماه صادر می‌شود و شما در طی ۳ روز پس از ورود به خاک جمهوری چک باید به وزارت امور خارجه جمهوری چک مراجعه کنید. لازم به ذکر است که اگر شما از خوابگاه پذیرش گرفته باشید دیگر نیازی به مراجعه به وزارت خانه نخواهید داشت و خود خوابگاه این روند را برای تک تک دانشجویان طی خواهد کرد. شاید جالب باشد بدانید که شما با داشتن ویزای دانشجویی جمهوری چک می‌توانید برای همسر و فرزندان خود نیز ویزای بلند مدت بگیرید.

مدارک مورد نیاز دیگر جهت اخذ ویزای دانشجویی جمهوری چک به شرح زیر می‌باشد:

  • نامه‌ی پذیرش از دانشگاه و یا موسسات آموزشی معتبر در جمهوری چک

  • نامه‌ای مبنی بر محل اقامت شما در طول مدت تحصیل. این نامه می‌تواند قرارداد، اجاره نامه و یا نامه‌ی پذیرش از خوابگاه باشد

  • گواهی استطاعت مالی شما برای یک سال تحصیلی در جمهوری چک. هزینه‌ی زندگی هر دانشجو برای یک ماه حدود ۲۵۰ دلار در نظر گرفته شده است.

  • اصل و کپی شناسنامه به زبان چکی

  • ۳ قطعه عکس رنگی و با فرمت پاسپورت

  • گواهی بیمه‌ی سلامت استاندارد اروپا

 

ویزای دانشجویی جمهوری چک

 

همانطور که مشاهده می‌کنید، ادامه تحصیل و اقامت در حوزه اتحادیه اروپا برای علاقمندان، از طریق ویزای دانشجویی جمهوری چک بسیار ساده و البته کم هزینه می‌باشد. شما با تحصیل در جمهوری چک فرصت یافتن شغلی مناسب در سراسر کشورهای حوزه اتحادیه اروپا را پیدا کرده، که می‌تواند برای شما و خانواده‌تان آینده‌ای استثنایی را رقم بزند. موسسه اعزام دانشجوی آسپیان به لطف همکاری با وکلای با سابقه چکی و ایرانی مفتخر به همیاری بیش از صدها دانشجو در تمامی مراحل ادامه تحصیل آنان در جمهوری چک می‌باشد.

چنانچه در رابطه با ویزای دانشجویی جمهوری چک و یا ادامه تحصیل در این کشورسوالی دارید، می‌توانید با تیم مشاوره آسپیان تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1398/ 08 /25 592
printrating
  نظرات

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر