ویزای خانوادگی/دوستان

ویزای خانوادگی

 

اخذ ویزای خانوادگی یکی از راه های مهاجرت و یا مسافرت به کشورهای اروپایی از جمله جمهوری چک است. هر یک از شهروندان خارجی و رسمی این کشور قادرند اعضای خانواده خود را برای زندگی به این کشور دعوت نمایند. افراد خانواده مانند دیگر شهروندان جمهوری چک حق تحصیل، کار و ... را دارند.  فرد دعوت شونده باید نزدیکترین عضو خانواده (همسر ، فرزند ، والدین) فرد خارجی باشد که اجازه اقامت را دارد.

علاوه بر این شهروندان می توانند با ارسال دعوتنامه به اعضای خانواده خود، از آن ها به عنوان مهمان برای حضور در کشور دعوت نمایند. دریافت دعوتنامه خانوادگی روند دریافت ویزای کشور چک را سرعت می بخشد. وجود دعوتنامه به این معناست که در طول سفر و یا زندگی در این کشور، محل اقامت شما مشخص خواهد بود. علاوه بر این شخصی مسئولیت هزینه های حضور شما را بر عهده خواهد گرفت.

 

 

دعوتنامه، نامه ای است که توسط یکی از شهروندان قانونی جمهوری چک برای شما ارسال می شود که با توجه به هدف از حضور شما در این کشور، نوع آن متفاوت خواهد بود. دعوتنامه ی خانوادگی بایستی از طرف اعضای خانواده که حال به صورت رسمی و قانونی شهروند این کشور محسوب میشوند برای شما ارسال شود.

دعوتنامه شامل مشخصات فرستنده و گیرنده بوده، نسبت شما با فرد دعوت کننده و هدفتان از سفر به این کشور را مشخص میکند. همچنین با توجه به اینکه هر دعوت نامه ای تاریخ انقضا دارد، درج تاریخ در این نامه الزامی است.

درخواست ویزای بلند مدت بیش از 90 روز می تواند در سفارت چک واقع در کشور اصلی دعوت کننده (وطن) ثبت شود. در صورتی که اقامت طولانی مدت یا دائم در کشور های دیگر دارید، می توانید درخواست را در کشور محل سکونت فعلی خود ارائه دهید. پس از دریافت دعوتنامه می توانید برای اخذ ویزای جمهوری چک اقدام کنید. مدارک لازم به علاوه ی دعوتنامه که تمامی آن ها به زبان رسمی انگلیسی و یا چکی ترجمه شده اند، را روز مصاحبه همراه خود ببرید. کلیه مدارک باید به صورت اصلی خود یا به عنوان یک نسخه معتبر ارائه شوند.

قبل از مراجعه به سفارت چک واقع در تهران، از طریق سایت کارگزاری وقت ملاقات قبلی تنظیم کنید.

وجود دعوت نامه می تواند کمک شایانی در اخذ ویزای خانوادگی نماید. اما باید به این موضوع توجه داشته باشید داشتن دعوتنامه بدین معنا نیست که صد در صد ویزا صادر خواهد شد، زیرا ممکن است بنا بر هر دلیلی درخواست شما رد شود. هر یک از اعضای خانواده دعوت کننده باید به طور جداگانه دعوتنامه دریافت کنند و کلیه شرایط لازم برای ویزا را محیا کنند. کودکان زیر 15 سال ملزم به ارائه سوابق جنایی چک (که تأیید می کند  آنها هرگز به جرم و جنایتی محکوم نشده اند) نیستند.

درخواست ویزا طولانی مدت در طی 90 روز، (از روزی که کنسولگری درخواست کامل را دریافت می کند) پردازش می شود. در موارد پیچیده استثنایی ، این پردازش می تواند تا 120 روز نیز طول بکشد.

اگر متقاضی بیش از 90 روز بر اساس ویزا در جمهوری چک بماند، می تواند درخواست تمدید اقامت طولانی مدت را در وزارت کشور چک ارائه دهد. در غیر این صورت سفارت ویزای خانوادگی را برای یک الی دو سال صادر می کند.

دارندگان کارت های کارمندی حداقل باید 6 ماه در این کشور زندگی کنند تا بتوانند برای خانواده خود دعوتنامه بفرستند. اما دارندگان کارت های آبی نیازی به این زمان ندارند و میتوانند بلافاصله برای خانواده ی خود دعوتنامه ارسال کنند.

 

 

 

 

1398/ 08 /22 837
printrating
نام
ایمیل
نظر