ویزای توریستی

ویزای توریستی چک

جمهوری چک یکی از زیباترین کشورهای واقع شده در اروپای مرکزی است. این کشور از محبوب ترین مقاصد گردشگری در اروپا به شمار میرود. جمهوری چک، سالانه توریست های زیادی را جذب میکند. از نوامبر 2017 این کشور به اتحادیه اروپا (شینگن) پیوست و این موضوع بدین معنا است که برای سفر به کشور چک به ویزای شینگن نیاز دارید. همان طور که میدانید با داشتن این ویزا، میتوانید به کشور های دیگر اروپایی که عضو این اتحادیه باشند نیز سفر کنید.

 

 

ویزای مورد نیاز برای سفر به چک ویزای نوع c می باشد که به شما این امکان را میدهد تا به مدت 90 روز در کشور مورد نظر خود اقامت داشته باشید. لازم به ذکر است اگر قبلا موفق به اخذ ویزا شده باشید، شانس بیشتری برای گرفتن ویزای جدید دارید.

برای شروع، در ابتدا باید فرم درخواست ویزا برای جمهوری چک را از سایت کنسولگری چک و یا سفارت آن دریافت کرده و با دقت تمامی فیلد های آن را پر کنید. لازم به ذکر است این فرم برای هر شخص باید به صورت جداگانه پر شود. به طور مثال اگر قصد دارید به سفر خانوادگی بروید لازم است برای تمامی افراد خانواده به صورت جداگانه فرم پر کنید. افرادی که به سن قانونی نرسیده اند برای گرفتن ویزا، نیاز به رضایت نامه والدین دارند. برای درخواست ویزای توریستی چک، می توانید حضورا به سفارت این کشور در تهران مراجعه کرده و یا از طریق ایمیل از کارگزاری جمهوری چک برای مصاحبه و تحویل مدارک، وقت قبلی بگیرید. درخواست هایی که از طریق ایمیل برای کارگزاری ارسال می نمایید ظرف 72 ساعت پاسخ خواهد داده شد. کارگزاری سفارت جمهوری چک شرکت vfs global است.

 کلیه مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا باید توسط مترجم رسمی به زبان انگلیسی و یا چکی ترجمه شود. اگر قصد دارید برای تفریح به این کشور سفر کنید باید توجه باشید تا در زمان هایی که پیک گردشگری است مانند تابستان، تقاضا برای اخذ ویزای توریستی به این کشور زیاد بوده و ممکن است مراحل بررسی مدارک شما مدت بیشتری به طول بی انجامد.

ویزاهای توریستی به دو صورت تک وروده و چند وروده برای افراد متقاضی صادر می شود. اگر برای اولین بار است که اقدام به دریافت ویزا نموده اید ویزای تک وروده برای شما صادر خواهد شد. مدت زمان معمول برای بررسی مدارک دو هفته ی کاری است. بنابراین بهتر است در زمان مناسبی قبل از سفر خود اقدام به اخذ ویزا نمایید. حداکثر پس از 6 هفته مشخص می شود اجازه ی ورود به این کشور به شما داده شده است و یا خیر!

مدارک مورد نیاز برای ارائه به سفارت جهت اخذ ویزای توریستی جمهوری چک:

کپی و اصل شناسنامه

ارائه گذرنامه که باید اعتبار تا 3 ماه بعد از مدت ویزا  اعتبار داشته باشد.

سه عدد عکس رنگی که به اخیرا گرفته باشید در اندازه ی مناسب گذرنامه

اصل دعوت نامه در صورتی که دعوت نامه دریافت کرده اید. (گرفتن دعوت نامه شانس شما را برای گرفتن ویزا بالا خواهد برد)

ارائه ضمانت نامه والدین برای افراد زیر 18 سال

بلیط رفت و برگشت هواپیما (رزرو بلیط برگشت کافی است و لازم نیست حتما خریداری شود)

ارائه مدرکی که محل اقامت شما را تایید کند.

بیمه مسافرتی که تمام مدت سفر شما را پوشش دهد.

فرم های تکمیلی که باید توسط متقاضی پر و تحویل داده شوند.

وجه مورد نیاز برای صدور ویزا که به یورو باید پرداخت شود.(هزینه ی ویزای توریستی برای افراد بزرگسال 60 یورو و برای افراد 6 الی 12 سال 35 یورو است)

ارائه مدرکی دال بر استطاعت مالی که نشان دهنده این باشد که ک شما توانایی پرداخت هزینه های سفر خود را دارید: ارائه پرینت گردش حساب سه ماه اخر شخض متقاضی.

آدرس سفارت جمهوری چک در تهران:

فرمانیه، خیابان پاسداران شمالی، خیابان بوستان، کوچه نسترن، پلاک 36

 

 

 

1398/ 08 /22 567
printrating
نام
ایمیل
نظر