ویزای تجاری

ویزای تجاری چک

 

ویزای تجاری جمهوری چک به شما امکان می دهد تا به کشورهای توافقنامه شینگن سفر کنید و برای مدت مشخصی در این کشور بدون محدودیتی بمانید و همچنین به شما اجازه می دهد در فعالیت های تجاری شرکت کنید، با شرکای تجاری ملاقات کنید و مسائل شخصی یا عمومی را تا زمانی که در این کشور هستید حل کنید و ... اگر قصد دارید بیش از 3 ماه در پراگ یا جمهوری چک بمانید، ویزای بلند مدت، اولین قدم در این روند است. در این مقاله ، ما به شما خواهیم گفت که چگونه ویزای بلند مدت را به طور رسمی و قانونی دریافت نمایید.

 

 

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تجاری چک

 

ارسال مدارک جهت اخذ ویزای تجاری چک باید توسط شخص متقاضی انجام شده و قرار ملاقات در سفارت چک از قبل رزرو شود.

1) یک سند مسافرتی معتبر (گذرنامه)

2) عکسی که به تازگی گرفته اید (2 عدد)

3) سندی که تأمین هزینه اسکان را تأیید می کند ( قرارداد اجاره نامه کل دوره اقامت در جمهوری چک

4) تأیید بودجه کافی (صورت حساب بانکی به نام متقاضی ؛ نیاز به مهر توسط بانک ، ارز و نام صاحب حساب و همچنین تراز نهایی لازم است).

5) سندی که هدف از اقامت را تأیید می کند

6) اثبات پرداخت قرارداد بیمه پزشکی مسافرتی، بیمه پزشکی مسافرتی باید تمام مدت اقامت در جمهوری چک را شامل شود ، یعنی کل مدت زمان صدور ویزا. بیمه را می توان به صورت آنلاین خریداری کرد.

7) در صورت درخواست، سندی شبیه به خلاصه ثبت مجازات (صادر شده توسط دولتی که شما شهروند آن هستید، و همچنین کشورهایی که در آن ها ، در طول سه سال گذشته به طور مداوم اقامت داشته اید) که سوابق جنایی پاک را با امضای معتبر اعلام کرده باشد.

8) در صورت درخواست، گزارش پزشکی که بیان کند که متقاضی از بیماری جدی رنج نمی برد (معمولاً لازم نیست)

کلیه اسناد باید به صورت اورجینال یا کپی های معتبر و با ترجمه رسمی به زبان چکی، به وزارت کشور ارسال شود (این مورد ارجح است)

 

مدارک عمومی مورد نیاز ویزای تجاری چک

 

کلیه اسناد نمی توانند از 180 روز قدیمی تر باشند و باید به زبان چک ترجمه شوند (با آپوستیل یا فوق العاده قانونی). زمان پردازش درخواست ویزای کاری در کنسولگری چک 90-120 روز است. در صورت ارزیابی مثبت از درخواست شما ، سفارت با شما تماس خواهد گرفت (در اکثر موارد از طریق ایمیل).

 

بیمه درمانی مورد نیاز برای ویزای تجاری چک

 

متقاضی صدور ویزای تجاری چک در رابطه با بیمه درمانی دو گزینه دارد:

الف) توصیه می شود منتظر بمانید تا درخواست ویزای تجاری چک تأیید شود. پس از دریافت اطلاعیه تأیید (یعنی هنگام جمع آوری مدارک ویزا در سفارت)، قرارداد بیمه و تأیید پرداخت آن را ارائه كنید. این گزینه منطقی تر و ارزان تر است (زیرا مشخص نیست چه موقع برنامه تأیید خواهد شد) . بیمه را می توان به راحتی به صورت آنلاین با کارت اعتباری خریداری کرد. متقاضی کلیه اسناد را از شرکت بیمه به چند زبان از طریق ایمیل دریافت می کند.

ب) بیمه درمانی را از قبل خریداری کرده (به صورت آنلاین)  و قرارداد بیمه و اثبات پرداخت را به همراه درخواست ویزای طولانی مدت به عنوان یکی از پیوست های آن ارسال کنید. بیمه باید تقریباً نود روز پس از ارسال درخواست شروع شود (انتظار می رود این سریع ترین تاریخ تأیید ویزا باشد).

طبق این گزینه متقاضی نمی داند چه موقع LTV تأیید خواهد شد (بین 90 تا 20 روز و در بعضی موارد طولانی تر طول خواهد کشید) در نتیجه وی برای دوره زمانی که در جمهوری چک نیست هم مجبور به پرداخت بیمه است. با این حال این گزینه توسط سفارت ترجیح داده می شود زیرا مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تجاری چک از ابتدا کامل است.

در هنگام مصاحبه کارمند سفارت با متقاضی ویزای تجاری چک، ممکن است از وی در مورد شرکت (جایگاه، کارمند، فعالیت تجاری، برنامه تجاری)، اسکان و همچنین روابط خانوادگی سؤال شود. متقاضی اگر به زبان مذاکره صحبت نکند، موظف است مترجمی به زبان چکی برای مصاحبه همراه خود داشته باشد.

 

تعهدات اتباع کشورهای ثالث پس از ورود به جمهوری چک


اتباع کشورهای ثالث موظفند ظرف 3 روز کاری پس از ورود به جمهوری چک، محل اقامت خود در جمهوری چک را در اداره پلیس خارجی ها ثبت نمایند.

 

چه کسی می تواند برای ویزای تجاری چک اقدام کند:

 

 - فرد خارجی که در جمهوری چک خود اشتغالی دارد
 - فرد خارجی که عضو یک نهاد قانونی یا یک شرکت یا تعاونی است( خارجی که می خواهد در جمهوری چک شاغل باشد باید از کارت کارمند چک استفاده کند.)

 

الزامات اساسی که شخص باید برای درخواست ویزای تجاری چک از آن آگاهی داشته باشد


با درخواست ویزای تجاری چک، فرد باید فرم سفارشی را به سفارت جمهوری چک که در کشور مادری خود قرار دارد، ارسال کند. با درخواست ویزای بلند مدت، ویزای تجاری چک اولین بار فقط برای مدت 6 ماه صادر می شود. شخص موظف است 2 هفته قبل از زمانی که ویزای تجاری چک منقضی شود برای تمدید ویزا اقدام کند. در نتیجه می تواند به اصطلاح اجازه اقامت طولانی مدت دریافت کند که 1-2 سال اعتبار خواهد داشت.


جهت تمدید ویزای معتبری که منقضی شده و یا اجازه اقامت طولانی مدت، فرد باید ثابت کند که درآمد ثابتی در حساب بانکی شخصی خود دارد، همچنین وی قوانین ملی را نقض نمی کند و بار سنگینی برای سیستم مراقبت های بهداشتی و اجتماعی چک نبوده است.


بعد از مدت 5 سال (ویزای تجاری چک به همراه اجازه اقامت چک که باید در چنین دوره ای دو بار تمدید شود) فرد می تواند اجازه اقامت دائم چک را دریافت کند. با درخواست اجازه اقامت دائم در جمهوری چک، نیاز است فرد ثابت کند كه قبلا ویزای تجاری چک برای وی صادر شده است و اجازه اقامت طولانی مدت را نیز به طور كلی به مدت 5 سال دریافت کرده است.


متقاضی صدور ویزای تجاری چک، موظف است مدارک لازمی را ارائه دهد که هدف و امکان اقامت وی ​​در کشور را نشان دهد. معمولاً افرادی برای ثبت نام ویزا و اجازه اقامت طولانی مدت اقدام میکنند که مایل به تحصیل، اخذ مجوز کار یا فعالیت قانونی از طریق ثبت شرکت در جمهوری چک هستند.

 

هزینه های اداری مقامات دولتی برای صدور ویزای تجاری چک

 

  • بیمه درمانی : با انتخاب شرکت بیمه

  • ثبت نام در وزارت کشور جمهوری چک (طبق قانون اجباری در مدت 3 روز) زمانی که برای اولین بار با ویزای تجاری خود به جمهوری چک می آیید - 2500 CZK

  • اصلاحات در وزارت کشور جمهوری چک - 2500 CZK

  • تمدید مدت اقامت طولانی مدت در وزارت کشور جمهوری چک - 2500 CZK

 

 

 

 


 

 

1398/ 08 /22 575
printrating
نام
ایمیل
نظر