نحوه و زمان برگزاری آزمون ورودی رشته‌ی داروسازی دانشگاه چارلز برای سال تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۲۱

نحوه و زمان برگزاری آزمون ورودی رشته‌ی داروسازی دانشگاه چارلز برای سال تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۲۱

 

جهت اخذ پذیرش در رشته‌ی داروسازی دانشگاه چارلز شما موظف به گذراندن آزمون ورودی مخصوص این رشته می‌باشید. آزمون ورودی رشته‌ی داروسازی دانشگاه چارلز معمولا ۴ مرتبه در سال و در جمهوری چک برگزار می‌شد. هرچند، خبر خوب ما برای دانشجویان ایرانی و دیگر دانشجویان از سراسر خاورمیانه این است که؛ با پیگیری آسپیان نماینده رسمی دانشگاه چارلز، دانشکده داروسازی این دانشگاه با برگزاری دوره‌هایی دیگر از این امتحانات در کشور ترکیه موافقت کرده است. بدین صورت هم‌اکنون، آزمون ورودی رشته‌ی داروسازی دانشگاه چارلز در دو کشور جمهوری چک و ترکیه، و ۶ مرتبه در سال برگزار خواهد شد.

موسسه‌ی آسپیان، با مدیریت جناب آقای دکتر دانیال اعلایی، نماینده رسمی دانشگاه چارلز می‌باشد؛ که از سال ۲۰۱۵  تاکنون همکاری موفقیت‌آمیز و پایاپایی را با این دانشگاه برقرار داشته است. متعاقبا، ما در تیم آسپیان به جهت بالابردن هرچه بیشتر درصد قبولی دانشجویان عزیز، اقدام به برگزاری دوره‌های آمادگی آزمون ورودی رشته‌ی داروسازی دانشگاه چارلز کرده‌ایم. بنابراین  با شرکت در این دوره‌ها و البته کسب آمادگی‌های لازم، می‌توانید از قبولی در آزمون ورودی این رشته اطمینان حاصل کنید. با ما همراه باشید تا در خصوص نحوه و زمان برگزاری آزمون ورودی رشته‌ی داروسازی دانشگاه چارلز اطلاعات لازم را کسب کنید. 

مجموعه آسپیان به عنوان نماینده رسمی دانشگاه چارلز جمهوری چک در تمامی مراحل آزمون ورودی ، پذیرش و اقامت در کنار شما خواهد بود.
 
<< فرم درخواست مشاوره >>

 

 

آزمون ورودی رشته‌ی داروسازی دانشگاه چارلز

 

رشته‌  داروسازی دانشگاه چارلز ۵ سال متوالی به طول انجامیده و پس از این مدت و گذراندن تمامی واحدهای اجباری، دانشجویان موظف به تحقیق بر روی یک پایان‌نامه می‌باشند که معمولا یک سال دیگر به طول خواهد انجامید. پس از دفاع از پایان‌نامه دانشجویان به طور رسمی فارغ التحصیل شده و مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته‌ی داروسازی یا همان دکترای عمومی داروسازی Pharm-D را دریافت خواهند کرد.

آزمون ورودی رشته‌ی داروسازی دانشگاه چارلز به صورت سوالات چهارگزینه‌ای بوده و شامل نمره منفی نخواهد شد. دروس مورد سوال در آزمون ورودی رشته‌ی داروسازی دانشگاه چارلز، شیمیChemistry و زیست‌شناسی Biologyو گیاه‌شناسی Botanyمی‌باشند. بدین صورت که ، برای درس شیمی ۵۰ سوال، زیست شناسی ۴۰ سوال و گیا‌شناسی ۱۰تا۲۰ سوال در نظر گرفته شده است. پاسخ درست برای هر سوال شامل یک نمره می‌باشد و نمره منفی برای پاسخ‌های نادرست اعمال نخواهد شد. جمع نمرات این آزمون ورودی ۸۰ می‌شود و ۲۰ نمره باقی مانده بر اساس معیارهای دیگری چون شرکت در دوره آمادگی آزمون(۵-۱۰ نمره) که در ادامه به آن خواهیم پرداخت تعیین خواهد شد.

نکته‌ی مهمی که در خصوص آزمون ورودی رشته‌ی داروسازی دانشگاه چارلز باید در نظر داشته باشید، این است که این آزمون به زبان انگلیسی برگزار خواهد شد. بنابراین هرچه شما از دانش بالاتری در زبان انگلیسی برخوردار باشید، شانس قبولیتان در این آزمون افزایش می‌یابد. لازم به ذکر است که دوره‌های آمادگی آزمون آسپیان نیز به زبان انگلیسی برگزار شده و بنابراین دانشجویان با اصطلاحات تخصصی این دروس (شیمی، زیست شناسی و گیاه‌شناسی) به زبان انگلیسی آشنا خواهند شد و به طور کلی برای گذراندن آزمون ورودی این رشته آماده می‌شوند.

 

زمان برگزاری آزمون ورودی رشته‌ی داروسازی دانشگاه چارلز برای سال تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۲۱

 

همانطور که پیشتر اشاره کردیم، زین پس، آزمون ورودی رشته‌ی داروسازی دانشگاه چارلز در دو کشور جمهوری چک و ترکیه برگزار خواهد شد. هم‌اکنون دو دوره آزمون جهت برگزاری در کشور ترکیه تعیین شده‌ است. با این وجود، به دلیل استقبال فوق‌العاده‌ي دانشجویان ایرانی و دیگر دانشجویان در سراسر خاورمیانه از رشته‌ی داروسازی، آسپیان در حال مذاکره با دانشگاه چارلز بوده؛ تا در صورت امکان دوره‌های بیشتری جهت برگزاری این آزمون در کشور ترکیه فراهم شوند.

 هم‌اکنون آزمون ورودی رشته‌ی داروسازی دانشگاه چارلز برای سال تحصیلی ۲۰۲۱ -۲۰۲۰ در کشور ترکیه و در شهر استانبول، در تاریخ‌های زیر برگزار می‌شود. لازم به ذکر است که تاریخ دقیق آزمون‌های ورودی استانبول توسط موسسه‌ی آسپیان (با مدیریت دکتر دانیال اعلایی) و با هماهنگی دانشکده داروسازی متعاقبا به متقاضیان اعلام خواهد شد:
  • می ۲۰۲۰ 

  • ژوئن ۲۰۲۰

تاریخ‌های برگزاری آزمون ورودی رشته‌ی داروسازی دانشگاه چارلز در جمهوری چک و در شهر هرادتس کرالوه به شرح زیر است:

  • آپریل ۲۰۲۰

  • می ۲۰۲۰

  • ژوئن ۲۰۲۰

  • جولای ۲۰۲۰

برای مشاهده تاریخ آزمون داروسازی در وبسایت دانشکده داروسازی دانشگاه چارلزاینجا کلیک کنید.

 تاریخ دقیق آزمون  ازسوی دانشکده داروسازی دانشگاه چارلز و یا موسسه‌ی آسپیان و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

در اینجا خالی از لطف نخواهد بود اگر به نکته اشاره کنیم که، وکلای آسپیان در طی برگزاری آزمون ورودی رشته‌ی داروسازی در دانشکده همراه شما خواهند بود تا شما این پروسه را با خاطری آسوده سپری کنید. علاوه بر این، تمامی ملزومات دیگر این آزمون، مانند اخذ ویزا و یا اقامت چند روزه در جمهوری چک و یا ترکیه، بر عهده وکلای چکی و ایرانی گروه آسپیان خواهد بود.

 

<< فرم درخواست مشاوره >>

 

تصاویر آزمون سال ۲۰۱۹ در ترکیه

 

    

  

        

 

تحصیل در رشته‌ی داروسازی دانشگاه چارلز با آسپیان

 

رشته‌ی داروسازی دانشگاه چارلز از لحاظ آکادمیک بالاترین سطح را-در میان دیگر دانشکده‌های پزشکی در سراسر جمهوری چک- دارا می‌باشد. در واقع دانشگاه چارلز، ماساریک و پالاتسکی مطرح‌ترین دانشگاه‌های جمهوری چک در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی هستند که سالانه رشته‌های متعددی از جمله داروسازی، دندان پزشکی، فیزیوتراپی و بسیاری رشته‌ها‌ی دیگر را به زبان انگلیسی و با شهریه‌های بسیار معقول ارائه می‌دهند.

رشته‌ی داروسازی دانشگاه چارلز به طور مشخص، در مقطع کارشناسی ارشد، به زبان انگلیسی و در دانشکده داروسازی دانشگاه چارلز ارائه می‌شود. شهریه در نظر گرفته شده برای این رشته، ۷۶۰۰ یورو برای هر سال تحصیلی می‌باشد. البته دانشگاه چارلز برای دانشجویان خدمات ارزنده‌ی دیگری را، چون ارائه خوابگاه با قیمت‌های بسیار معقول و تخفیفات ویژه برای وسایل نقلیه عمومی و برخی رستوران‌ها، نیز در نظر گرفته است.

ویژگی‌ای که موسسه‌ی آسپیان را از دیگر موسسات اعزام دانشجو متمایز می‌کند(صرف نظر از اینکه آسپیان نماینده رسمی دانشگاه چک می‌باشد) ، در این مورد است که، موسسه‌ی آسپیان در جمهوری چک واقع شده و بنابراین موکلان با تجربه ما در هنگام تحصیل دانشجویان نیز، همواره همراه آنان می‌باشند. بدین معنی که، برای مواردی چون تجدید ویزا، اخذ بیمه سلامت، اجاره ملک و غیره؛ موکلان چکی و ایرانی تیم آسپیان مقیم جمهوری چک، همواره آماده خدمت‌رسانی هرچه بهتر به دانشجویان عزیز خواهند بود.

 

+ امکانات خوابگاهی دانشگاه چارلز در شهر هرادتس کرالووه
 
+ تحصیل رشته پزشکی در دانشگاه چارلز جمهوری چک
 

 

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص آزمون ورودی رشته دارو سازی دانشگاه چارلز سال تحصیلی 2020-2021 ، با مشاوران آسپیان تماس بگیرید.

 

 

1398/ 08 /06 2257
printrating
نام
ایمیل
نظر