برترین دانشگاه های اروپا برای تحصیل در رشته داروسازی

 

برترین دانشگاه های اروپا برای تحصیل در رشته داروسازی

 

تحصیل در رشته داروسازی در اروپا تجربه بی نظیری است. این موضوع به شما این امکان را میدهد که علاوه بر بهرمندی از مزایای بیشمار برترین دانشگاه های دنیا مدرک معتبری را در این زمینه کسب کنید. با توجه به بازار کار پر رونق و گسترده ی داروسازی در اروپا، فارغ التحصیلان این رشته به سرعت جذب بازار کار شده و در نتیجه شرایط اقامت دائم در اروپا برایشان فراهم می شود.

برای دستیابی به مدرک تحصیلی معتبر در رشته داروسازی موسسات زیادی در اروپا وجود دارد، اما با دقت کافی و تحقیقات فراوان، می توانید زمان پیدا کردن بهترین موسسه و تصمیم گیری را به حداقل برسانید. بنابراین، برای اینکه به شما کمک کنیم تا بتوانید انتخاب آگاهانه ای در میان دانشکده های داروسازی داشته باشید، در ادامه لیستی از برترین دانشگاه های اروپا برای تحصیل در رشته داروسازی را آماده کردیم:

 

دانشگاه کالج لندن، انگلیس

جای تعجب نیست که دانشگاه لندن با توجه به سنت دیرینه خود برای تعالی در تدریس و تحقیق، یکی از بهترین دانشگاه های انگلستان (در این لیست به عنوان بهترین دانشکده داروسازی) در جهان قرار دارد. با توجه به میزان اشتغال چشمگیر فارغ التحصیلان، امکان تحصیل در خارج از کشور و تضمین تماس مستقیم با بیمار از همان ابتدا، یک عامل مطمئن و مؤثر برای داروسازان مشتاق است.

 

دانشگاه کپنهاگ، دانمارک

مانند سایر ساختارهای مدرک های اروپایی ، فارغ التحصیلی از کارشناسی رشته داروسازی در کپنهاگ 3 سال به طول می انجامد که برنامه درسی‌، کم و بیش به طور مساوی بین سخنرانی ها، تمرین های آزمایشگاهی و کار گروهی تقسیم می شود. همچنین فرصتی برای پیگیری افراد برگزیده در سال آخر وجود دارد که به شما امکان می دهد تجربه مطالعه خود را شخصی سازی کنید.

در این دانشگاه بیشتر دوره ها به زبان دانمارکی تدریس می شوند، اگرچه بسیاری از مطالب آموزشی به زبان انگلیسی است ، با این حال برای به دست آوردن وضعیت رسمی داروساز، دانشجویان باید در یک دوره کارشناسی ارشد 2 ساله ثبت نام کنند.

 

دانشگاه میلان از برترین دانشگاه های اروپا برای تحصیل در رشته داروسازی، ایتالیا

میلان دانشجویان را قادر می سازد پس از بیش از 5 سال، برنامه تحصیل ترکیبی لیسانس و کارشناسی ارشد، مهارت های لازم را به عنوان داروساز رسمی کسب کنند.در حالی که فرصت هایی برای قرار گرفتن در معرض موقعیت های بالینی وجود دارد، این برنامه های درسی بسیار مهم هستند و دانشجویان را برای ترقی توانایی های علمی خود ترغیب میکنند. مهارت های زبان ایتالیایی شما باید در خلال کل دوره های آموزشی تکمیل شود.

 

دانشگاه کمبریج از برترین دانشگاه های اروپا ، انگلیس

همانطور که ممکن است از کمبریج انتظار داشته باشید، تحقیقات در این دانشگاه بسیار قدرتمند است. عمده تحقیقات در گروه داروسازی کمبریج در زمینه های علوم اعصاب سلولی، علوم سیستم های عصبی، سیگنالینگ سلولی و مکانیسم های انتقال یون و مواد مخدر انجام می شود. در مقطع کارشناسی، این دانشکده دوره هایی را برای دانشجویان دوره های کارشناسی ارشد علوم طبیعی ، پزشکی و دامپزشکی آموزش می دهد.

 

دانشگاه چارلز یکی از برترین دانشگاه های اروپا برای تحصیل در رشته داروسازی، جمهوری چک

دوره کارشناسی ارشد دانشگاه چارلز در رشته داروسازی یک برنامه 5 ساله است که از واحدهای مطالعه اجباری، انتخابی و 6 ماه آموزش حرفه ای در بیمارستان عمومی یا داروخانه تشکیل شده است.

بیش از دو ساختمان در دانشگاه چارلز به دانشکده داروسازی، اختصاصی یافته است. دانشجویان به سه سالن سخنرانی بزرگ ، تعدادی آزمایشگاه، اتاق های سمینار و سه آزمایشگاه رایانه دسترسی دارند. دانشکده داروسازی به دلیل تحصیلات مشهور و شغل پژوهشی، دارای ارتباطات گسترده ای با تعدادی دیگر از بخش های دانشگاه چارلز است.

شهریه این دوره برای دانشجویانی که قصد دارند به زبان انگلیسی به تحصیل بپردازند 6800 یورو در سال است. این هزینه شامل هزینه های زندگی نمی شود، اما دوره های اختیاری زبان چک را برای کسانی که می خواهند برای استفاده روزمره پایه زبان چکی را یاد بگیرند، شامل می شود. تکمیل مقطع کارشناسی ارشد داروسازی، بستر ایده آلی را برای دانشجویانی که مایل به ادامه تحصیل در مقطع دکترا هستند، فراهم می کند.

 

+ نحوه و زمان برگزاری آزمون ورودی رشته‌ی داروسازی دانشگاه چارلز برای سال تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۲۱

 

 

تحصیل در رشته داروسازی در موسسه کارولینسکا ، سوئد

موسسه کارولینسکا سوئد یکی از معتبرترین دانشگاه های علوم پزشکی جهان، در بین علوم تجربی، به ویژه برای داروسازی، رتبه خوبی دارد. گروه فیزیولوژی و فارماکولوژی این دانشگاه در هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ، در زمینه های اصلی تحقیق شامل نورو فارماکولوژی الکتروفیزیولوژیک ، فارماکوژنتیک ، نوروشیمی و تحقیقات درد فارماکولوژیک تدریس می کنند. بیشتر تدریس به زبان سوئدی است، اما دانشگاه برنامه های کارشناسی ارشد انگلیسی را در زمینه هایی مانند بهداشت جهانی ، زیست پزشکی و انفورماتیک بهداشت ارائه می دهد.

 

دانشگاه داروسازی comenius در براتیسلاوا ، اسلواکی

دانشگاه کمنیوس قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه اسلواکی است. این دانشگاه در سال 1919 تأسیس شد و پیرو سنت های دانشگاهی آکادمییا ایستروپولیتانا است که در سال 1465 در براتیسلاوا تأسیس شد. این نام به نام جان آموس کمنیوس ، معلم و فیلسوف چکی قرن هفدهم بدست آمده است. دانشگاه کمنیوس بیش از 30،000 دانشجو و 2000 عضو هیئت علمی دارد. مانند بیشتر دانشگاه های اسلواکی ، بودجه این دانشگاه نیز بیشتر توسط دولت تأمین می شود.

 

تحصیل در رشته داروسازی در دانشگاه ناتینگهام

دانشگاه ناتینگهام در رده بندی جهانی QS در سال 2019 در رشته داروسازی در رتبه هشتم جهان قرار گرفته است. این دانشکده برای اولین بار در انگلستان در زمینه بالا بردن کیفیت تحقیقات برای دانشکده های داروسازی در چهارچوب تعالی تحقیقات 2014 به وجود آمد. براساس شواهد موجود ، هیئت TEF قضاوت كرده است كه دانشگاه ناتینگهام تدریس ، یادگیری و نتایج را با كیفیت بالایی برای دانشجویان خود ارائه می دهد.

 

دانشگاه ژنو

دانشگاه ژنو که در ابتدا به عنوان یک مدرسه علمیه و حقوق علمی در سال 1959 تأسیس شد ، یکی از 100 دانشگاه برتر جهان به حساب می آید. این دانشگاه سومین دانشگاه بزرگ سوئیس از نظر تعداد دانشجویی بوده و دارای جمعیت بین المللی قابل توجهی است. دانشگاه ژنو از برترین دانشگاه های اروپایی در رشته داروسازی است. تقریبا 40٪ دانشجویان این دانشگاه از خارج از کشور می آیند. این دانشگاه در چندین ساختمان در سراسر ژنو و همچنین در شهر کاروژ نزدیک ژنو واقع شده است و سخنرانی هاییش در شش مکان مختلف ارائه می شود.

 

 برای اطلاعات بیشتر در رابطه با جلسات مشاوره تحصیلی رایگان با ما تماس بگیرید.


1398/ 08 /04 3647
printrating
نام
ایمیل
نظر