کم هزینه ترین کشورهای اروپایی برای ادامه تحصیل

کم هزینه ترین کشورهای اروپایی برای ادامه تحصیل

 

تحصیل در کشورهای اروپایی یک تجربه عالی است که آینده شما را به طرز چشم گیری درخشان میکند. اما تصوری که در مورد ادامه تحصیل در کشور های اروپایی وجود دارد هزینه ی بالای تحصیلات است. اگر بتوانید عامل "هزینه " را پاک کنید، چه می کنید؟ در این مقاله قصد داریم به بررسی کم هزینه ترین کشورهای اروپایی برای ادامه تحصیل بپردازیم تا بتوانید، برای دریافت مدرک تحصیلی مورد نظرتان، مقصد ایده آل خود در کشور های اروپایی را بیابید و از شهریه پایین و هزینه های پایین زندگی بهره مند شوید. با توجه به کیفیت بالای تحصیلات در اروپا، بدیهی است بیشتر دانشگاه های معروف و بزرگ اروپایی هزینه ی بالایی برای تحصیلات در نظر گرفته باشند! با این وجود خوشبختانه، لیست بلندی از دانشگاه های معتبری که تحصیلات را با هزینه کم در اختیار دانشجویان قرار می دهند نیز، وجود دارد.

کشور لهستان

 

لهستان به عنوان یکی از کم هزینه ترین کشورهای اروپایی برای ادامه تحصیل، به غیر از ارائه کیفیت بالای آموزش، یک تجربه تاریخی و فرهنگی خارق العاده در اختیار شما قرارمیدهد. اگر توانایی صحبت به زبان لهستانی را داشته باشید حتی میتوانید به رایگان تحصیل کنید. برای برنامه هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند، هزینه شهریه تحصیل در حدود 2000 الی 3000 یورو در سال وهمچنین هزینه های زندگی در حدود 6600 یورو در سال است. تحصیل در لهستان با متوسط هزینه سالانه 7000 یورو، به عنوان مقرون به صرفه ترین کشور اروپایی برای دانشجویان بین المللی در سال 2018 ، شناخته شده است. که این مبلغ، هزینه های زندگی، اجاره و متوسط شهریه را در بر میگیرد.

 

کشور لیتوانی

 

لیتوانی ممکن است یک کشور اروپایی کمتر شناخته شده باشد، اما هر ساله این کشور کوچک پذیرای بیش از 3000 دانشجو بین المللی است. لیتوانی دارای چهار شهر بزرگ دانشجویی است که شهرهای Vilnius  و  Kaunas به عنوان محبوب ترین آن ها شناخته میشوند. متوسط شهریه تحصیل برای آموزش  به زبان انگلیسی در لیتوانی 1500  الی 3000 یورو در سال و هزینه های زندگی در حدود 1500 الی 2500 یورو در سال میباشد.

 

کشور مجارستان

 

 مجارستان یکی از کشورهای اروپایی است که طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی را ارائه میدهد، اما محبوب ترین آن ها برای دانشجویان بین المللی برنامه علوم پزشکی است. برنامه علوم پزشکی در مجارستان توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) تصویب شده است. مجارستان جز یکی از کم هزینه ترین کشورهای اروپایی برای ادامه تحصیل بوده و متوسط شهریه 1000 تا 3000 یورو در سال و به طور کلی هزینه زندگی حدود 4،200 یورو در سال برآورد می شود. دانشجویان همچنین می توانند یک زندگی فرهنگی جذاب در مجارستان را تجربه کنند. بوداپست ، پایتخت این کشور، خانه ای برای دانشگاه های برتر در مجارستان است که تعداد زیادی از برنامه های تحصیلی خود را به زبان انگلیسی ارائه میدهد.

 

کشور آلمان

 

شاید شما درباره تحصیلات در سطح جهانی و فرصت های تحقیقاتی نوآورانه در دانشگاه های آلمان شنیده باشید. آلمان یکی از گزینه های اصلی در بین لیست کم هزینه ترین کشورهای اروپایی است. تقریباً در آلمان حدود 300 دانشگاه وجود دارد که از بین آن ها 10 دانشگاه جز برترین دانشگاه های جهان هستند. محبوب ترین برنامه تحصیلی در آلمان مهندسی است.

به نظر می رسد علاقه به تحصیل در آلمان رو به افزایش است. این امر عمدتا به این دلیل است که در اکثر دانشگاه های دولتی آلمان شهریه کارشناسی ارشد وجود ندارد و این هم برای دانشجویان آلمانی و هم بین المللی بدون در نظر گرفتن ملیت صدق می کند (به استثناء منطقه بادن-وورتمبرگ که از سال 2017 شهریه کاملی را برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته است.) با این حال، دانشجویان سالانه 100 تا 200 یورو بابت تحصیل به علاوه 8,400  الی 13,500 یورو درسال بابت هزینه های کلی زندگی خرج می کنند. این ارقام شامل اقامت ، غذا ، فعالیت های اجتماعی و حمل و نقل عمومی است.

دو مقصد برتر برای تحصیل در آلمان ، مونیخ و برلین نیز در بین 30 شهر مقرون به صرفه برای تحصیل، در لیستQS بهترین شهرهای دانشجویی 2019، قرار گرفته اند.

 

کشور ایتالیا
 

ایتالیا دارای جاذبه های فرهنگی و هنری فراوانی است که هر ساله هزاران دانشجوی بین المللی را به خود جذب می کند. اگر در دانشگاه های دولتی ایتالیا ثبت نام می کنید، متوسط شهریه سالانه حدود 850 - 1000 یورو و هزینه زندگی در شهرهای بزرگ حدود 8400 یورو در سال برآورد می شود. اگر در شهرهای دانشجویی مانند پیزا ، پادوا یا تورین اقامت داشته باشید ، این ارقام می توانند کاهش یابند.

 

کشور پرتغال

 

دانشگاه های پرتغال دارای یک فرهنگ تحقیقاتی طولانی مدت هستند. 5 دانشگاه از بین دانشگاه های کشور پرتغال در بین رده های برتر جهان قرار دارند. پرتغال با وجود مردمانی که به دلیل ویژگی های گرم شخصیتی خود شناخته می شوند به عنوان مقصدی بسیار جذاب برای دانشجویان بین المللی به حساب می آید. متوسط شهریه در پرتغال حدود 1000 الی 1500 یورو در سال و به طور کلی هزینه زندگی در حدود 6000 الی 9000 یورو در سال پیش بینی می شود.

 

کشور فرانسه

 

ممکن است فرانسه از نظر تحصیلات عالی مقرون به صرفه، به اندازه آلمان مشهور نباشد، اما شما هم به عنوان یک دانشجویان بین المللی ممکن است از شنیدن اینکه می توانید به طور رایگان (یا با هزینه بسیار کم) بدون توجه به ملیت خود در فرانسه تحصیل کنید، متعجب شوید. مانند آلمان ، اکثر برنامه هایی که امکان تحصیل رایگان در فرانسه را دارند ، به زبان مادری آموزش داده می شوند. شما می توانید قبل از شروع مدرک خود در یک مدرسه مقدماتی شرکت کنید تا مهارت های فرانسوی خود را کامل کنید، اما باید هزینه این دوره را بپردازید. با این حال، هنوز هم تعداد زیادی برنامه  تحصیلی به  زبان انگلیسی ، به ویژه در مقطع تحصیلات تکمیلی وجود دارد.

هزینه های زندگی در فرانسه نیز نسبتاً مقرون به صرفه است و بالغ بر 9،600 یورو در سال است (هرچند که انتظار می رود در صورت انتخاب زندگی در پاریس به عنوان پایتخت فرانسه انتظار این را داشته باشید که برای زندگی هزینه بیشتری بپردازید).

موضوع جدیدی که در ارتباط با دانشجویان بین المللی وجود دارد این است که از سال تحصیلی 2019، دانشجویان غیر اتحادیه اروپا و EEA مجبور به پرداخت نرخ های بالاتر خواهند بود و هزینه های آن در هر سال برای لیسانس 2770 یورو (36565 دلار) در سال برآورد می شود، اما با این حال دولت فرانسه میزان بورس های تحصیلی در دسترس دانشجویان بین المللی را از 7000 به 21،000  افزایش داده و سه برابر خواهد کرد.

 

جمهوری چک

 

دانشجویانی که قادر باشند به زبان چکی صحبت کنند، می توانند در هر دانشگاه دولتی به طور رایگان در جمهوری چک تحصیل کنند. دانشجویانی که مایل به تحصیل در زبان انگلیسی هستند نیز می توانند با هزینه ای نسبتاً ارزان در حدود 4000 تا 12،000 یورو (4،425-13،275 دلار آمریکا) در سال تحصیل کنند. هزینه های زندگی از بسیاری از کشورهای غربی اروپا با تقریب 9000 دلار در سال مقرون به صرفه تر است. پراگ، به عنوان پایتخت چک، در بین بهترین شهرهای دانشجویی لیست  QS  رتبه 35 را به خود اختصاص داده است.

 

 

 

1398/ 07 /24 2442
printrating
نام
ایمیل
نظر