تحصیل در جمهوری چک بدون مدرک زبان

تحصیل در جمهوری چک بدون مدرک زبان

 

امروزه موقعیت استثنایی تحصیل در دانشگاه‌های اروپایی دیگر بر کسی پوشیده نیست. رفاه اجتمایی بالا، دانشگاه‌های معتبر و هزینه‌های معقول زندگی، چند دلیل ساده و ملموس است که بسیاری از دانشجویان را از سراسر دنیا به دانشگاه‌های اروپایی جذب می‌کند. سیستم آموزشی در اروپا نیز با آگاهی از این امر، مسیر را جهت جذب هر چه بیشتر دانشجویان بین‌المللی هموارتر می‌کند.

یکی از مهم‌ترین قدم‌هایی که سیستم آموزشی اروپا جهت تسهیل روند تحصیلی دانشجویان اعمال کرده است، ارائه رشته‌های متنوع به زبان انگلیسی می‌باشد. در این حالت شما بدون نیاز به آموختن زبان رسمی کشور مورد نظر خود، برای مثال زبان چکی در جمهوری چک و یا زبان فرانسه در کشور فرانسه، می‌توانید با دانش زبان انگلیسی خود به ادامه تحصیل بپردازید. بدین ترتیب شما با ارائه مدرک زبان انگلیسی خود، می‌توانید از تقریبا تمامی دانشگاه‌های اروپایی پذیرش بگیرید.

مدرک زبان مورد قبول اکثر دانشگاه‌ها در اروپا مدرک آیلتس و تافل می‌باشد. حال ویژگی‌ای که دانشگاه‌های جمهوری چک را از دیگر دانشگاه‌های اروپا متمایز می‌کند، انعطاف پذیری آنان نسبت به ارائه مدرک زبان انگلیسی شما می‌باشد. بنابراین شما به راحتی می‌توانید بدون داشتن مدرک زبان آیلتس و یا تافل از دانشگاه مورد نظر خود در جمهوری چک پذیرش بگیرید. در ادامه با تیم آسپیان همراه باشید تا از آخرین اطلاعات مربوط تحصیل در جمهوری چک بدون مدرک زبان آگاه شوید.

تحصیل در جمهوری چک

 

قبل از پرداختن به دانشگاه‌های معتبر جمهوری چک که ارائه دهنده‌ی دروس به زبان انگلیسی هستند، بهتر است کمی به سیستم کلی آموزشی جمهوری چک بپردازیم. سیستم آموزشی جمهوری چک پیرو سیستم آموزشی دانشگاهی اروپا بوده و از قوانین و تغییرات کوچک و بزرگ آن پیروی می‌کند. این همسویی با سیستم آموزشی دانشگاهی اروپا، همواره به نفع دانشجویان و علی الخصوص دانشجویان بین‌المللی می‌باشد. بدین صورت که شما با تحصیل در هر یک از دانشگاه‌های اروپا، قادر به تغییر دانشگاه و یا رشته خود در حوزه اتحادیه اروپا بوده و میتوانید دروس گذرانده شده را در دانشگاه جدید خود تطابق دهید.

 

تحصیل در دانشگاه‌های جمهوری چک

 

اکثر دانشگاه‌های جمهوری چک دارای سابقه‌ی دیرینه‌ای هستند. دانشگاه چارلز برای مثال در سال ۱۳۴۸ میلادی تاسیس شده و از ۶۰۰ سال پیش تا کنون هزاران دانشجوی فارق التحصیل شده موفق را در کارنامه خود دارد. دانشکده علوم پزشکی دانشگاه چارلز برای مثال یکی از معتبرترین دانشکده‌های پزشکی در سراسر اروپا می‌باشد. شاید جالب باشد بدانید که موسسه اعزام دانشجوی آسپیان نماینده رسمی دانشگاه چارلز بوده که تا کنون افتخار همکاری با صدها دانشجو از سراسر خاورمیانه را داشته است.

فرصتی استثنایی که دانشگاه‌های دولتی جمهوری چک برای دانشجویان و صرف نظر از ملیت آنان فراهم کرده است، بدین صورت است که تحصیل در دانشگاهی دولتی و به زبان چکی کاملا رایگان خواهد بود. بنابراین شما تنها باید قبل از گرفتن پذیرش نسبت به یادگیری زبان چکی اقدام کنید. قبل از ورود به دانشگاه آزمون تعیین سطح زبان چکی از طرف هر دانشگاه برگزار خواهد شد و در صورت کسب نکردن نمره کافی شما موظف به گذراندن دوره‌های زبان چکی در همان دانشگاه خواهید بود. این دوره‌ها معمولا ۹ ماه به طول خواهند انجامید.

 

تحصیل در جمهوری چک بدون مدرک زبان

 

همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم، هم اکنون بسیاری از دانشگاه‌های اروپایی اکثر رشته‌ها را به زبان‌های مختلف ارائه میدهند. جمهوری چک نیز از این قاعده مستثنی نبوده و در حال حاضر بسیاری از رشته‌ها را علاوه بر زبان چکی به زبان‌های انگلیسی، آلمانی، عربی و غیره نیز ارائه می‌دهد. رشته‌هایی چون پزشکی، داروسازی، دندان‌پزشکی، مدیریت و هنر همگی به زبان انگلیسی نیز ارائه شده و اکثر دانشجویان در حال تحصیل به زبان انگلیسی در این رشته‌ها، دانشجویان بین‌المللی هستند. در واقع در جمهوری چک از ۴۷.۰۰۰ دانشجو ۳۷.۰۰۰ آنان دانشجویان بین المللی هستند.

 تحصیل به زبان انگلیسی در جمهوری چک مزایای بسیاری از جمله یادگیری زبان بین المللی دنیا و افزایش شانس یافتن شغل مناسب در سراسر اروپا را به همراه خواهد داشت. با این وجود باید در نظر داشته باشید که تحصیل به زبان انگلیسی در جمهوری چک رایگان نبوده و شهریه با توجه به دانشگاه و رشته‌ی انتخابی از ۲ تا ۱۵ هزار دلار برای هر سال تحصیلی متغیر خواهد بود.

و اما بر خلاف تقریبا تمامی دیگر دانشگاه‌های اروپایی، دانشگاه‌های جمهوری چک جهت تحصیل به زبان انگلیسی مسیر را برای دانشجویان بین المللی بسیار تسهیل کرده‌اند. بدین صورت که شما در صورت نداشتن مدرک زبان آیلتس و یا تافل می‌توانید در آزمون ورودی تعیین سطح زبان هر دانشگاه به صورت جداگانه شرکت کنید و در صورت قبولی دیگر نیازی به ارائه‌ی مدرک زبان انگلیسی خاص مانند آیلتس یا تافل نخواهید بود.

 بنابراین در قسمت مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاه‌های چک همواره در مقابل مورد: مدرک زبان گزینه :امتحان تعیین سطح زبان فراهم شده است. این امر به جد فرصتی استثنایی برای افرادی است که می‌خواهند در هزینه‌ها و وقت خود صرفه جویی کرده و تمام تمرکز خود را بر رشته‌ی خود و نه آمادگی برای آزمون آیلتس بگذارند.

جهت تحصیل در دانشگاه‌های جمهوری چک شما پس از گرفتن نامه‌ی پذیرش از دانشگاهی معتبر در این کشور، باید نسبت به اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید. از آنجایی که ویزای تحصیلی جمهوری چک از نوع شنگن می‌باشد شما با این ویزا قادر به سفر به تمامی کشورهای حوزه اتحادیه اروپا(به غیر از بریتانیا) خواهید بود.

 

ادامه تحصیل در جمهوری چک با آسپیان

 

موسسه اعزام دانشجوی آسپیان نماینده رسمی دانشگاه چارلز جمهوری چک می‌باشد و با تیمی متشکل از وکلای ایرانی و چکی زمینه را جهت تحصیل دانشجویان عزیز از سراسر خاورمیانه در جمهوری چک فراهم می‌سازد. آسپیان با آگاهی از آخرین تغییرات در سیستم آموزشی جمهوری چک و البته دانشگاه‌ها، سعی در ارائه بهترین خدمات از جمله: مشاوره جهت انتخاب رشته و دانشگاه، برگزاری دوره‌های آماده سازی برای آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های چک و پیشبرد روند اخذ ویزای تحصیلی و یا کاری، داشته و خواهد داشت.

اگر شما دانشجوی عزیز تصمیم به ادامه تحصیل در جمهوری چک را دارید، جهت مشاوره با تیم آسپیان تماس گرفته و یا از جلسات مشاوره حضوری رایگان ما بهره‌مند شوید.  

1398/ 07 /13 1913
printrating
نام
ایمیل
نظر