نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه های معتبر اروپایی - موسسه آسپیان

نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه های معتبر اروپایی

 

اروپا دارای دانشگاه هایی در سطح جهانی است که آموزش را با نرخ مقرون به صرفه ای ارائه می دهند. اروپا با سابقه ای طولانی در آموزش عالی پیشگام بوده و بسیاری از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های جهان در آنجا قرار دارند. کشورهای اروپایی و دانشگاه های آن ها از نظر زبان، سبک زندگی و هزینه های زندگی بسیار متفاوت هستند. با این حال امروزه، دانشگاه های اروپا تحت فرایند بولونیا در حال کار برای استاندارد سازی سیستم های درجه ی تحصیلی هستند. طی این فرآیند، تمامی مقاطع دانشگاهی در سراسر اروپا به سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تقسیم میشوند.

اگر تصمیم نهایی خود را برای تحصیل در خارج از کشور و تبدیل شدن به یک دانشجوی بین المللی گرفته اید، این مقاله راهنمای خوبی برای شما خواهد بود، پذیرش از دانشگاه های اروپایی، در هر یک از کشورهای آن مانند انگلیس ، فرانسه ، آلمان یا سوئد و یا هر جای دیگر، آنقدرها که فکر می کنید پیچیده نیست. فقط باید به چندین جزئیات توجه کنید و در اسرع وقت تمام مدارک لازم را تهیه فرمایید.

 

چرا تحصیل در اروپا ؟

 

تحصیل در اروپا علاوه بر بهرمندی از کیفیت فوق العاده ی آموزش عالی، مزایای بسیار دیگری نیز دارد که باعث می شود هر ساله تعداد زیادی از نوابغ جهان را به سمت خود جذب کند. دانشگاه های اروپا، تعداد زیادی از دانشجویان سراسر جهان را بورسیه تحصیلی نموده و کمک هزینه های بسیاری برای دانشجویان خود در نظر میگیرند. از آنجایی که دولت های مربوطه بخش بزرگی از هزینه ی تحصیل دانشجویان را میپردازند، هزینه تحصیل برای دانشجویان بورسیه بسیار پایین است. امکان استفاده از بهترین و مجهزترین آزمایشگاه های مدرن و بهرمندی از برترین اساتید که در رشته های مربوطه رهبر جهانی هستند از دیگر مزایای تحصیل در دانشگاه های اروپایی است.

 

مشخصاتی که شانس شما را در به دست آوردن پذیرش از دانشگاه های اروپا افزایش میدهند

نمرات بالا در آزمون های استاندارد بین المللی

کسب نمره ی بالا تر از 100 در آزمون تافل شانس شما را برای دریافت پذیرش از دانشگاه های اروپایی افزایش خواهد داد. گزینه دیگر IELTS است، برای بهترین دانشگاه ها نمره بالاتر از هشت مورد نیاز خواهد بود. نمرات بالای GMAT برای دوره های مرتبط با MBA در معدود دانشگاه های اروپایی مورد نیاز است، اما نمره ی GMAT تنها برای پذیرش در دانشگاه های خاصی مورد نیاز است.

نمرات و معدل بالا (به خصوص اگر جز نفرات اول در رشته ی تحصیلی خود باشید )

اخذ رتبه های اول در رشته و دانشگاه خود شانس شما در گرفتن پذیرش از دانشگاه های اروپایی را به شدت افزایش میدهد، زیرا ثابت میکند که شما جز نوابغ تحصیلی کشور خودتان بوده و مهارت بالایی دارید.

تحقیق:

تجربه ی تحقیق در زمینه ی خاصی از رشته ی تحصیلیتان اگر چه امری واجب نیس اما به صورت چشم گیری شما را در میان گروه رقیبان متمایز میکند. حتی اگر یک مطلب تحقیقاتی برای چاپ در نشریه ای داده باشید، احتمال پذیرش شما به شدت بالا میرود. اگر نمی توانید در زمینه مورد علاقه خود تحقیقات شخصی انجام دهید، سعی کنید حداقل دو دوره کارآموزی در آزمایشگاه های معتبر تحقیقاتی یا آزمایشگاه های معتبر صنعت انجام دهید. با این امر باعث پر بار شدن رزومه شده و احتمال ورود به کالج رویاهای خود را افزایش می دهد.

رزومه، نامه انگیزشی، توصیه نامه:

یک رزومه کامل باید دستاوردهای شما را با روشی کوتاه و مختصر برجسته کند، این موضوع به کمیته پذیرش اجازه می دهد تا نکات مثبت شما را درک کنند. نامه انگیزشی یکی از موارد مورد نیاز دانشگاه های اروپایی است. نامه انگیزشی شانس شما، برای صحبت مستقیم با افراد حاضر در کمیته پذیرش خواهد بود. نمونه های انگیزشی زیادی در اینترنت وجود دارند که میتوانید از آن ها ایده بگیرید. نامه ی انگیزشی میتواند تاثیر بسیار زیادی در اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر شما را داشته باشد.

نامه های توصیه، را تنها از اساتیدی که شما را مستقیم می شناسند و دید مثبتی به شما دارند، بگیرید. توصیه جدی اساتیدی که در زمینه های تحصیلی خود بسیار موفق بوده اند، به دانشگاه نشان می دهند که شما کاندیدای اختصاصی پر تلاشی هستید که برای موفقیت در دانشگاه خود شرایط لازم را کسب کرده اید.

فعالیت های اجتماعی بالا

دانشجویان قوی کسانی هستند که توانمندی خود را در تمام زمینه های تحصیلی و اجتماعی نشان دهند. دانشگاه های اروپایی به فعالیت های فوق برنامه اهمیت میدهند، زیرا به طور کلی به دنبال کاندیداهایی هستند که در تمام جنبه های زندگی به خوبی توسعه یافته اند.

نکات مفید در طی مراحل درخواست پذیرش از دانشگاه های اروپا

  1. شانس خود را در گزینه های متفاوتی امتحان کنید

حتی اگر هدف مشخصی مانند تحصیل در یک دانشگاه خاص را در نظر گرفته اید، همیشه بهتر و هوشمندانه تر است که حداقل در سه دانشگاه، حتی اگر در نقاط مختلف خارج از کشور باشند، متقاضی شوید. حتی اگر یک بار رد شدید و یا مسائل دقیقاً مطابق آنچه می خواهید پیش نرفت ناامید نشوید. سعی کنید تصویر بزرگتر که آینده ی شماست را ببینید و اجازه ندهید هیچ مانعی باعث دلسرد شدنتان شود.

 

  1. واقع بین و آگاه باشید

الزامات دانشگاهی را با دقت بررسی کرده و بخوانید تا احتمال قبولی در دانشگاه مورد نظر خود را بالا ببرید. اگر اطلاعاتواضحی درباره الزامات ندارید، می توانید با گروه دانشجویان بین المللی یا مشاور دانشگاه تماس بگیرید. بیشتر اوقات جزئیات مراحل پذیرش در صفحه وب دانشگاه ها در دسترس خواهند بود، فقط باید آن ها را جستجو کرده و بررسی کنید که آیا آنها به روز هستند یا خیر.

 

  1. بررسی کنید که چگونه میتوانید در دانشگاه مورد نظر خود برای پذیرش اقدام کنید

معمولاً می توانید مستقیماً از طریق وب سایت دانشگاه اقدام کنید و کلیه مدارک مورد نیاز را ارسال کنید. راه دیگر ارسال مدارک از طریق پست است. در بعضی از کشورها می توانید از طریق یک بستر آنلاین خاص که استفاده از آن ساده تر است اقدام کنید که امکان استفاده همزمان برای دانشگاه های بیشتری را به شما می دهد. برخی از این وب سایت ها حتی شامل ویژگی های اضافی هستند که می توانند به شما در انتخاب رشته ی مناسب کمک کنند، به ویژه اگر مطمئن نیستید که قصد دارید در چه رشته ای قصد ادامه تحصیل دارید.

 

  1. به جزییات توجه کنید

هنگامی که به طور همزمان از طریق سیستم های مختلف آنلاین به دانشگاه های مختلفی درخواست پذیرش میفرستید، حتماً مراحل دقیق را دنبال کرده و نام دانشگاه ها را به ترتیب علایق خود قرار دهید. زیرا ممکن است مقصد مورد علاقه خود را گم کنید، بنابراین حتماً در طی مراحل درخواست توجه لازم را بفرمایید.

 

  1. نامه انگیزشی خوبی بنویسید

باید سعی کنید تا حد امکان صادق باشید و تمام تجربیات خود را که به الزامات دانشگاهی و برنامه تحصیلی آینده شما مربوط است به اشتراک بگذارید. حتماً توضیح دهید که چرا تحصیل در آن دانشگاه برای شما بسیار مهم است و اهدافی را که می توانید ضمن اینکه یکی از دانشجویان آنها هستید، به دست بیاورید  را شرح دهید. حتی اگر نمرات دانشگاهی شما متوسط ​​باشد، یک نامه انگیزشی قوی می تواند شانس پذیرش شما را بهبود ببخشد.

 

  1. اسناد خود را به دقت آماده کنید

کلیه اسناد باید به زبان رسمی کشور مربوطه ترجمه و توسط یک مرجع ذیصلاح تأیید قانونی شود. این بدان معنی است که که مدارک باید حاوی تمبر رسمی باشند. از مدارکی که برای پذیرش در دانشگاه اروپایی نیاز دارید با دقت اگاه شوید و آن ها را در اسرع وقت ارسال نمایید زیرا حتی اگر مدارکتان ناقص باشند باز فرصت دارید تا موارد تکمیلی را ارسال کنید.

 

 

021 26644001
021 26644002
@aspiyangroup
@aspiyangroup-co
LinkedIn
aparat
info@aspiyangroup.com