مشاوره تحصیلی در آسپیان

مشاوره تحصیلی در آسپیان

 

مهمترین دلایل مهاجرت تحصیلی دانشجویان به دانشگاه‌‌های اروپا معمولا وجود دانشگاه‌های معتبر، تمایل آنان به یادگیری زبان انگلیسی، هزینه‌های پایین زندگی و البته موقعیت‌های شغلی متنوع و مطابق با استانداردهای جهانی می‌باشد. علاوه بر این موارد سیستم آموزشی اروپا با ایجاد تغییرات زیادی در دوره‌های متنوع تحصیلی از دوره لیسانس تا فوق دکتری مسیر تحصیلی دانشجویان بین‌المللی را به طرز چشمگیری تسهیل کرده است. بدین صورت که هم اکنون شما قادر به تطابق دادن واحدهای درسی و یا تغییر رشته و دانشگاه خود در تمامی کشورهای اروپایی خواهید بود.

لازم به ذکر است که مجموعه آسپیان نماینده رسمی دانشگاه های معتبر کشور جمهوری چک(دانشگاه های چارلز، پالاتسکی و ماساریک)، لهستان(گدانسک و سیلیسیا) و دانشگاه علوم پزشکی لیتوانی در ایران، با تیم متشکل از متخصصین در این حوزه از سال ۲۰۱۵ به راهنمایی دانشجویان در حوزه مهاجرت تحصیلی پرداخته است. قبل از تصمیم گیری به ادامه تحصیل در خارج از کشور لازم است فاکتورهای زیادی را در نظر بگیرید. با توجه به سابقه و تجربه متخصصان و مشاوران تحصیلی مجموعه آسپیان، جلسات مشاوره تحصیلی این مجموعه با هدف خدمت رسانی هر چه بیشتر در این مسیر طراحی شده‌اند.

مشاوره تحصیلی در آسپیان

قبل از هر چیز دیگر در جلسات مشاوره تحصیلی آسپیان به بررسی برخی امور اساسی والبته حیاتی در رابطه با روند مهاجرت تحصیلی شما می‌پردازیم:

  • در طی مشاوره تحصیلی، ابتدا ما اطمینان حاصل خواهیم کرد که شما انگیزه کافی برای زندگی در خارج از کشور را دارید.
  • علاوه بر جمهوری چک، ما کشورهای دیگری را که در رشته شما موفق عمل می‌کنند را بررسی می کنیم.
  • با توجه به وضعیت مالی دانشجو مشاوران آسپیان بهترین انتخاب‌ها را از لحاظ هزینه‌های زندگی و شهریه دانشگاه به آنان پیشنهاد خواهند داد.
  • در طی جلسات در مورد سیستمهای آموزشی متنوع  ارائه شده در هر دانشگاه رتبه بندی هر دانشگاه و شرایط پذیرش هر یک برای دانشجویان بین‌المللی خواهیم آموخت.

فرصتی استثنایی

پس از جلسه مشاوره تحصیلی مقدماتی، گروه مشاوران ما وارد پروسه‌ی بعدی جلسات مشاوره شده و به بررسی عمیق‌تر و دقیق‌تر پرونده دانشجو جهت ادامه تحصیل در خارج از کشور می‌پردازند. برخی از ویژگی‌های جلسات مشاوره آسپیان عبارتند از:‌

  • بررسی دقیق پرونده تحصیلی دانشجو اعم از نمرات دبیرستان و دانشگاه ( نمره آزمون زبان در صورت وجود) به جهت انتخاب مناسب‌ترین رشته
  • کمک در طراحی و تصمیم گیری و سازماندهی یک پروژه مطالعاتی جامع که مورد استقبال دانشگاه‌های چک و همچنین دانشگاه‌های سراسر خاورمیانه قرار گیرد
  • کمک در جمع‌آوری و آماده سازی مدارک مورد نیازتان مانند توصیه نامه‌های استادان، فرم‌های پذیرش دانشگاه‌ها، انگیزه نامه و غیره
  • کمک جهت گردآوری یک رزومه استاندارد با توجه به سوابق شما

امروزه روند جهانی شدن در آموزش بسیار نمود پیدا کرده است و البته این امر به ویژه در نقل و انتقالات دانشجویان بین‌المللی قابل مشاهده است. از این رو سیستم‌های آموزشی اروپا والبته دانشگاه‌ها از پذیرش دانشجویان بین‌المللی بسیار استقبال کرده و در این مسیر به آنان بیش از پیش کمک خواهند کرد. البته، میل خود دانشجویان به زندگی در خارج از کشور، گرچه ابتدایی و اساسی است، اما کافی نیست. بنابراین انتخاب مناسب رشته و یا پروژه‌ای که به روز بوده و در سطح جهانی کاربرد دارد بسیار حائز اهمیت است.

 

 برای اطلاعات بیشتر در رابطه با جلسات مشاوره تحصیلی رایگان با ما تماس بگیرید.

1398/ 06 /20 1519
printrating
نام
ایمیل
نظر