برترین دانشگاه های پزشکی اروپا

برترین دانشگاه های پزشکی اروپا

قبولی در رشته ی پزشکی یکی از بزرگ ترین اهداف افراد از دیر باز تا کنون بوده است. با توجه به رقابت شدیدی که در داخل کشور برای قبول شدن در رشته پزشکی وجود دارد، انتخاب یک دانشگاه پزشکی در خارج از کشور گزینه ای است که برای رسیدن به هدفتان وجود دارد. اگر انتخاب های خود را به قاره اروپا محدود کنید، گزینه های زیادی پیش روی شما وجود دارد که از لحاظ سبک تدریس، شرایط پذیرش دانشجو و فرهنگ آن کشور با یکدیگر متفاوت بوده و شما باید مقصدی را که با شرایطتان مطابق است انتخاب کنید. به منظور آسان کردن روند انتخاب کشور و دانشگاه، در ادامه قصد داریم تا به معرفی بهترین دانشگاه های اروپا برای تحصیل در رشته های پزشکی بپردازیم که بر اساس رتبه بندی سایت های پیشرو در زمینه رنکینگ دانشگاه Times Higher Education) و رتبه بندی (QS معرفی شده اند.

 

بهترین دانشگاه های اروپا در رشته های پزشکی مطابق با Times Higher Education 2019

 ETH زوریخ:

دانشگاه فناوری فدرال زوریخ بیش از 150 سال پیش تاسیس شد. دانشگاه زوریخ یکی از بهترین دانشگاه ها نه تنها در سطح اروپا بلکه در سطح دنیاست. مدرک ETH یکی از معتبرترین مدرک های پزشکی جهان است.

LMUمونیخ ، آلمان (رتبه 32 در سراسر جهان)

این دانشگاه بیش از یک قرن قدمت داشته و یکی از مشهورترین دانشگاه های پزشکی آلمان است. در خدمات تحقیقاتی، در تمام مراحل تحقیق از مشاوره در مورد بودجه تحقیقات گرفته تا جنبه های اداری و قانونی پروژه ها، از محققان پشتیبانی می کند.

 کارولینسکا (رتبه 40 در سراسر جهان)

دانشگاه کارولینسکا واقع در سولنا، درست در کنار پایتخت سوئد، استکهلم، یکی از معتبرترین دانشگاه های پزشکی در جهان استاین دانشگاه با داشتن بیمارستان آموزشی و پژوهشی، از دانشگاه هایی است که بر تمرین عملی و نوآوری تمرکز داشته و تنها بر آموزش تئوری بسنده نمی کند.

دانشگاه مونیخ ، آلمان (رتبه 44 در سراسر جهان)

این دانشگاه یکی از جدید ترین دانشگاه های پزشکی آلمان بوده و با بیش از 40 کلینینک و بیمارستان همکاری دارد. دانشکده پزشکی دانشگاه مونیخ، از امکانات مدرن و گسترده ای از جمله 24 کلینیک و 18 موسسه برخوردار بوده که دانشجویان را قادر می سازد تا روی تحقیقات متمرکز شوند و تجربه عملی ارزشمندی کسب کنند.

دانشگاه هایدلبرگ (رتبه 47 در سراسر جهان)

دانشگاه هایدلبرگ در آلمان و اروپا سابقه ای غنی دارد. این دانشگاه به عنوان قدیمی ترین دانشگاه کشور و سومین دانشگاهی که توسط امپراطوری روم تأسیس شده است، دارای تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی است که از بیش از 130 کشور جهان به آنجا می آیند.

دانشگاه لوون ، بلژیک (رتبه 48 در سراسر جهان)

دانشگاه پزشکی لوون، در پروژه ها و شبکه های بین المللی درگیر بوده و بخشی از علوم زیست پزشکی است. تمرکز اصلی متخصصان این دانشگاه تحقیقات و مطالعه در مورد علم، فناوری و بهداشت است.

دانشگاه آمستردام ، هلند (رتبه 62 در سراسر جهان)

دانشگاه آمستردام، دارای دو موسسه است که یکی از آن ها در زمینه پزشکی و انفورماتیک پزشکی مطالعه کرده و دیگری، موسسه ای تحقیقاتی است که در زمینه اختلالات قلبی عروقی، سلامت عمومی، بیماری های عفونی و ایمنی شناسی، اختلالات متابولیک، انکولوژی و فعالیت می کند.

دانشگاه هومبولت برلین ، آلمان (رتبه 67 در سراسر جهان)

دانشگاه هومبولت برلین دارای یک بیمارستان دانشگاهی است که هم یک مرکز آموزشی و هم یک مرکز تحقیقاتی است. در دانشگاه هومبولت، دانشجویان این فرصت را دارند که در شوراهای دانشجویی شرکت کنند و با ایده ها و تئوری های مرتبط با تدریس، یادگیری و تحقیق در زمینه پزشکی آشنا شوند.

دانشگاه لیدن ، هلند (رتبه 68 در سراسر جهان)

می توانید روی پزشکی یا علوم پزشکی تمرکز کنید و تحصیلات خود را در مرکز پزشکی دانشگاه لیدن دنبال کنید. اگرچه تعداد محدودی از دانشجویان هر ساله به این دانشگاه راه می یابند ، اما این دانشگاه از اعتبار محلی قوی برخوردار است.

دانشگاه های برتر پزشکی اروپا در سال های 2018-2019 بر اساس سازمان رتبه بندی QS

دانشگاه ادینبورگ ، اسکاتلند ، انگلستان

دانشگاه ادینبورگ هر ساله از 150 کشور مختلف پذیرش دانشجو دارد. محیط آموزشی پویا، تدریس قوی و دسترسی به امکانات عالی از مواردی است که این دانشگاه را در سطح بالای علمی قرار می دهد. مدارک پزشکی کسب شده از این دانشگاه بر پزشکی عملی و تحقیقات بالینی متمرکز شده است.

دانشگاه کپنهاگ ، دانمارک

در دانشگاه کپنهاگ، مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته های پارا پزشکی مبتنی بر تحقیق بوده و دوره ها در شرایط بالینی واقعی انجام می پذیرند. این دانشگاه، امکانات فوق العاده ای، از جمله بزرگترین آزمایشگاه تحقیقات بر روی حیوانات در شمال اروپا را در بر داشته و در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد. دانشگاه کپنهاگ، به صورت مداوم همکاری های خود را در سطح دنیا گسترش میدهد و برای دانشجویان خود، فرصت تحقیق و تجربه در مکان های جدید را فراهم می کند.

دانشگاه بارسلونا ، اسپانیا

دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه بارسلونا بر حفظ تعادل کامل بین دانش و تحقیق تمرکز دارد. بخش پزشکی دانشگاه بارسلونا شامل یک مؤسسه تحقیق و نوآوری است که با همکاری بیمارستان دانشگاه ، فعالیت دانشجویان پزشکی را ارتقا می بخشد.

دانشگاه هلسینکی فنلاند

دانشگاه هلسینکی، جامعه ی علمی، به بزرگی 40000 دانشجو و محقق را تشکیل میدهد. این دانشگاه با تحقیقات گسترده، به دنبال پیدا کردن راه حل هایی برای چالش های جهانی بشریت است و به دنبال ارتقای سطح سلامت و بهداشت در سطح جهانی است.

 این دانشگاه طیف وسیعی از رشته های پاراپزشکی، در سطح کارشناسی ارشد، که همگی به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شوند را ارائه میدهد.

تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه چارلز چک

دانشگاه چارلز در جمهوری چک در شهر پراگ واقع شده است. یکی از قدیمی ترین دانشگاه های چک که در سال 1348 در این کشور ساخته شده و جز قدیمی ترین و برترین دانشگاه های پزشکی اروپا می‌باشد. دانشگاه چارلز اولین دانشکده پزشکی در پراگ است که برنامه های دروس خود را در رشته های پزشکی عمومی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی ارائه می دهد.

دانشگاه چارلز دارای پنج دانشکده پزشکی است. سه مورد از آن ها در پراگ، یکی در Pilsen و دیگری در Hradec Kralove واقع شده است. هر یک از دانشکده ها موسسات مستقلی با وضعیت مساوی بوده و هرکدام دارای امکانات پزشکی خاص خود هستند. همچنین همه ی آن ها برنامه های خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهند.

 

1398/ 06 /14 1797
printrating
نام
ایمیل
نظر