اهمیت نمره آزمون آیلتس در پذیرش دانشگاه های اروپا

اهمیت نمره آزمون آیلتس در پذیرش دانشگاه های اروپا

 

کسب حداقل نمره آزمون آیلتس و یا تافل یکی از شروط مهم جهت پذیرش در دانشگاه های خارج از کشور است. هر دانشگاهی در شرایط پذیرش دانشجویان بین المللی، حداقل نمره را در یکی از آزمون های معتبر در سطح جهانی مانند آیلتس و یا تافل اعلام میکند. بنابراین برای پذیرش در دانشگاه مورد نظر خود باید به طور کامل از شرایطی که برای سطح زبان انگلیسی تعیین کرده اند مطلع باشید.

اکثر دانشگاه های اروپایی به خصوص در رشته های فنی، دوره های خود را به زبان انگلیسی برگزار میکنند. اما برای پذیرش و ادامه تحصیل در این رشته ها بایستی حداقل نمره ی مورد نظر دانشگاه را در آزمون های بین المللی به دست آورید. شرکت در کلاس های زبان در دوره های آیلتس و کسب نمره ی بالا در ایران ساده تر از کشورهای اروپایی است.با این حال برای گرفتن مدرک زبان خود، می توانید در دوره های کالج زبان انگلیسی در کشور مورد نظر شرکت کنید که این دوره ها معمولا دو سال به طول می انجامد و هزینه ی آن را باید جدا از هزینه تحصیلاتتان پرداخت کنید.

در ادامه قصد داریم تا حداقل نمره ی آیتلس برای پذیرش در دانشگاه های اروپایی را شرح دهیم تا بتوانید برنامه ریزی دقیق تری برای آزمون خود داشته باشید.

 

 

مدرک زبان برای تحصیل در لهستان

 

با وجود اینکه زبان اصلی کشور لهستان انگلیسی نیست، اما بیشتر دوره های آن به زبان انگلیسی برگزار می شوند. برای پذیرش در دانشگاه های این کشور بایستی نمره آیلتس بالای 5/6 کسب کنید.

 

حداقل نمره زبان برای تحصیل در جمهوری چک

 

برای تحصیل در جمهوری چک و پذیرش در دانشگاه های این کشور به یکی از مدارک زبان معتبر از جمله آیلتس، تافل،C1 پیشرفته یاC2  نیاز دارید. حداقل نمره آیلتس برای تحصیل در دانشگاه های جمهوری چک 5/5 است.

 با این وجود اگر مدرک زبان معتبری نداشته باشید، از شما درخواست می شود تا در آزمون آنلاین انگلیسی که برگزار می شود شرکت کنید. با قبولی در این آزمون می توانید برای پذیرش اقدام کنید.

 

نمره آیلتس خوب در انگلستان

 

دانشگاه های متفاوت نمره های متفاوتی را درخواست می کنند اما به طور مثال در دانشگاه بیرمنگام نمره ی آیلتس بسته به برنامه ی دانشجویی متفاوت است. برای اپلای در رشته های ساده تر، آیلتس با حداقل نمره 6 و یا 5/5 کافی است اما در رشته های برتر که سطح رقابت بالاتر است نیاز به کسب حداقل نمره ی 7 را دارید. دانشجویان دانشگاه وست مینستر، برای پذیرش در تحصیلات تکمیلی این دانشگاه باید حداقل نمره ی 5/6 و برای دوره ی کارشناسی حداقل نمره 6 را کسب کنند.

 

آیلتس در بلژیک

آیلتس درهای بین المللی و فرصت های شغلی را باز می کند.  این آزمون در بلژیک نیز مورد پذیرش گسترده ای قرار می گیرد .بسیاری از دانشگاه های برجسته بلژیک، کالج های خصوصی و سایر موسسات آموزش عالی و همچنین کارفرمایان خصوصی و سازمان های دولتی ، نمرات آیلتس را به عنوان یک شاخص قابل اعتماد و معتبر از توانایی برقراری ارتباط به زبان انگلیسی می شناسند

 

اگر نمره آیلتس قابل قبول دریافت نکردید چطور پذیرش بگیرید؟

 

اگر قصد دارید حتما در یک دانشگاه خاص مشغول به تحصیل شوید و نمره آیلتس قابل قبولی دریافت نکردید می توانید شانس خود را برای شرکت در این آزمون دوباره امتحان کنید. کنترل اضطراب و تسلط بر شرایط جو امتحان بسیار تاثیر گذار است. نقاط ضعف خود در جلسه امتحان را بشناسید و قبل از آزمون بر روی بهبود آن ها تمرکز کنید. یکی از مهمترین بخش های آزمون آیلتس بخش اسپکینگ است.

توجه داشته باشید شرایط آزمون طوری طراحی شده تا از لحاظ روانی شما را آماده کند به این صورت که معمولا سوال ها از حالت های ساده شروع شده و کم کم پیچیده تر می شوند تا داوطلب آمادگی بهتری پیدا کند. شناخت دقیق مراحل آزمون، زمان مورد نیاز برای هر بخش و تمرین و تکرار، بسیار موثر واقع می‌شود. با این وجود در صورتی که موفق به کسب حداقل نمره ی مورد نیاز خود نشدید می توانید با دانشگاه مقصد گفت و گویی داشته باشید.

برخی از دانشگاه ها مانند دانشگاه های جمهوری چک که پیش تر به بررسی آن پرداختیم، آزمون انگلیسی آنلاینی برگزار می کنند که می توانید با شرکت در این آزمون ها شانس خود را برای پذیرش دوباره امتحان کنید. 

راه بعدی تغییر دانشگاه مقصد برای اپلای است. برخی از دانشگاه ها مانند دانشگاه لوکزامبورگ،  دانشگاه Ca'Foscari ونیز ایتالیا، مؤسسه فناوری کارلسروهه (KIT) در آلمان، دانشگاه اسکس در انگلیس، مرکز مطالعات بین المللی هلند (ISC) و...  نمره های پایین تری (حداقل نمره 5) برای آیلتس در نظر گرفته اند. از دیگر دانشگاه های اروپایی که نمره به نسبت پایینی (حداقل 5/5) در نظر دارند میتوان به دانشگاه Università Dela Svizzera Italiana Lugano در سوئیس، دانشگاه فنی Vilnius Gediminas در لیتوانی، دانشگاه Teesside در انگلستان،   دانشگاه بوداپست متروپولیتن در مجارستان، دانشگاه ESIEE پاریس در فرانسه و... اشاره کرد.

 لازم به ذکر است با کسب نمره ی بالا تر از 110 در تافل و 5/7 در آیلتس در سطح بالایی از زبان قرار گرفته و می توانید رقابت خوبی در به دست آوردن پذیرش از دانشگاه های رنکینگ بالا داشته باشید. علاوه بر تحصیل برای به دست آوردن شغل مناسب در کشورهای اروپایی نیز نمره مناسب در آیلتس به کمک شما خواهد آمد. تعداد زیادی از کارفرمایان خصوصی، ارگان های حرفه ای و آژانس های دولتی در اروپا تشخیص می دهند که آیلتس بازتاب دقیقی از توانایی شما در درک، خواندن، نوشتن و صحبت به زبان انگلیسی دارد.

 

1398/ 06 /13 2704
printrating
نام
ایمیل
نظر