شرایط مهاجرت به کشورهای اروپایی

شرایط مهاجرت به کشور­های اروپا

امروزه یکی از راه­کارهای افراد برای ادامه­ی تحصیل، یافتن شغلی بهتر و یا حتی زندگی خانوادگی، بحث مهاجرت است. این افراد قصد دارند در یک کشور دیگر به ادامه­ی تحصیل بپردازند، یا کار خود را در کشور دیگری توسعه دهند، یا کاری جدید را در کشور دیگری راه­اندازی کنند و یا حتی با خانواده­ی خود به کشور دیگری مهاجرت کنند و به زندگی خود ادامه دهند. امروزه میل به مهاجرت به اروپا با افزایش روز­افزونی رو­به ­رو است. کشورهای اروپایی مهاجر پذیر و نزدیک هستند و شرایط ایده ­آلی برای تحصیل و زندگی دارند. مجموعه آسپیان، مجری تخصصی اعزام مهاجران به کشور چک، در این متن به بررسی شرایط اصلی مهاجرت به کشورهای اروپایی می ­پردازد.

 

 

شش روش برای مهاجرت به اروپا

توجه داشته باشید که استفاده از روش­های مهاجرت به اروپا، مستلزم آن است که شروطی را دارا باشید. به هر حال هیچ کس نمی تواند بدون تأمین کردن نظر کشور مقصد، به آن کشور مهاجرت کند. این شش روش به منزله ­ی شروط اصلی مهاجرت به اروپا شناخته می­ شود.

  1. مهاجرت به اروپا از طریق تحصیل

تحصیل، همیشه روشی جذاب و با متقاضی بالا برای مهاجرت به اروپا بوده است. روشی مطمئن، درست و حتی در بلند مدت سود آور. در اینجا برای نمونه به ذکر شرایط مهاجرت تحصیلی در سه کشور کشور مهمِ تحصیلی اروپا خواهم پرداخت:

  1. انگلستان: اگر مسئله­ ی بالا بودن نسبی هزینه ­ها­ را فاکتور بگیریم، انگلستان در زمینه ­ی تدریس و تربیت دانشجو در تمام رشته ­ها و مقاطع تحصیلی، حداقل در برخی از جنبه ­ها بی­رقیب است.

  2. جمهوری چک: کشور چک با فاکتورهایی همچون دارا بودن 12 دانشگاه در میان 200 دانشگاه برتر و همچنین هزینه­های پایین زندگی و تحصیل در آن، گزینه مناسبی برای دانشجویان در رشته­ های مختلف به حساب می ­آید.

  3. اتریش: دو نکته­ ی بسیار مهم باعث شده است تا اتریش نیز به مقصد بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی به اروپا تبدیل شود. اول، رایگان بودن تحصیل در اتریش و دوم، عدم نیاز به مدرک زبان برای تحصیل در دانشگاه­ های اتریش.

  1. مهاجرت به اروپا از طریق کار

مهاجرت کاری به اروپا بسته به شرایط کاری هر کشور، متفاوت است اما از میان تمام کشور­های معتبر اروپایی، مهاجرت به کشور چک، اتریش و آلمان پرطرفدارتر است. بر فرض مثال در کشور چک، با دریافت ویزای کار که از طریق یافتن کارفرما در چک امکان پذیر است، می­توانید اقامت چک را دریافت کنید. با داشتن اقامت جمهوری چک شما می­توانید به تمامی کشورهای اتحادیه اروپا و شینگن بدون ویزا سفر کرده و برای ویزای بسیاری از کشورهای غربی مانند کانادا، استرالیا، نیوزلند و آمریکا اقدام نمایید.

  1. مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه­ گذاری یکی از راه­های کم دردسرِ مهاجرت به اروپا است. این راه­کار بسته به قوانین مالی کشور مقصد و همچنین توان مالی متقاضی دارد. اما از میان کشور­های اروپایی مهاجر پذیر مانند اتریش، پرتغال، مالتا، چک، مجارستان، سنت کیتس و سنت لوسیا، از شرایط ساده ­تری برخوردار هستند.

  1. مهاجرت به اروپا از طریق ازدواج

قوانین مهاجرت از طریق ازدواج تقریباً در تمام کشور­های اروپایی یکسان است اما به توضیح و بررسی دقیق­تری نیاز دارد. اما چیزی که اهمیت دارد این است که برای دریافت اقامت، لازم است از عمر زندگی مشترکِ فرد متقاضی در خاک کشور مقصد 3 تا 5 سال گذشته باشد. کشور­هایی که قوانین مهاجرت ازدواج در آن­ها ساده تر است عبارت­اند از: اتریش، سوئد، آلمان و انگلیس.

  1. مهاجرت به اروپا از طریق ثبت شرکت

برخی از کشور­های اروپایی قوانینی دارند که بر­مبنای آن­ها می ­توان با ثبت شرکت در آن کشور­ها، اقدام به مهاجرت به اروپا کرد. بهترین­ آن کشور­ها در این زمینه شامل کشور­های مجارستان، چک، سوئیس، اتریش و اسلواکی است.

  1. مهاجرت به اروپا از طریق خرید ملک

خرید ملک نیز یکی از راه­های مهاجرت به کشور­های اروپایی است. البته قوانین متفاوت است اما اجمالاً باید گفت که بعد از خرید ملک در کشورِ مقصد و به شرط پذیرش شما به عنوان مهاجرت از طریق خرید ملک، اقامت شما یک ساله، صادر خواهد شد و بعد از پایان زمان آن باید تمدید شود. کشور­هایی که قوانین راحت­تری در این زمینه دارند عبارت­اند از: کشورهای­ اسپانیا، انگلستان، پرتغال، دومینیکا، سنت کیتس و اتریش.

 

1398/ 05 /27 1928
printrating
نام
ایمیل
نظر