مشاوره تحصیل در اروپا

بسیاری از جوانان ایرانی، رؤیای تحصیل در دانشگاه‌های اروپایی را دارند؛ بنابراین سعی می‌کنند که برای تحصیل در اروپا، بهترین دانشگاه و کشور را انتخاب کنند؛ اما اطلاع از بهترین دانشگاه‌ها و شرایط زندگی و تحصیلی در هرکدام از این کشورها بسیار مشکل می‌باشد که گاهی باعث سردرگمی افراد نیز می‌شود. اگر می‌خواهید که اطلاعات کافی درباره‌‌ی شرایط و محدودیت‌های تحصیلی در اروپا بدست آورید، در ادامه با مجموعه آسپیان همراه باشید تا شما را در رابطه با تحصیل در اروپا راهنمایی کنیم.
>> فرم درخواست مشاوره رایگان <<

چرا تحصیل در اروپا را انتخاب کنیم؟

اگر علاقه‌مند به ادامه‌ی تحصیل در خارج از کشور هستید، دانشگاه‌های اروپایی را به شما توصیه می‌کنیم. تحصیل در اروپا دارای مزیت‌های بی‌شماری است که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

-کیفیت بالای سیستم آموزشی:

اکثر دانشگاه‌های اروپایی از سیستم آموزشی، با کیفیت بسیار بالایی برخوردارند. این ویژگی باعث شده است تا در رتبه‌بندی دانشگاه‌های دنیا، بیشتر دانشگاه‌های اروپایی رتبه زیر پانصد را به خود اختصاص دهند. ازجمله دانشگاه‌های اروپایی مطرح در دنیا می‌توان به دانشگاه چارلز کشور جمهوری چک اشاره کرد.

-امکان تحصیل رایگان در دانشگاه‌های اروپایی:

برخلاف کشورهای آمریکایی و آسیایی، امکان تحصیل رایگان در بیشتر دانشگاه‌های اروپایی برای شما فراهم است. علاوه بر این، هزینه‌ی تحصیل در دانشگاه‌های پولی اروپایی، در مقایسه با سایر کشورها بسیار کمتر می‌باشد. به‌عنوان‌مثال برخی از رشته‌های پزشکی و مهندسی در کشور جمهوری چک به‌زبان انگلیسی دارای هزینه پایینی می‌باشد؛ بنابراین بیشتر جوانان ایرانی که مایل به تحصیل در رشته‌های مرتبط پزشکی هستند، کشور جمهوری چک را برای ادامه‌ی تحصیل انتخاب می‌کنند.

 کسب اطلاعات بیشتر در مقاله : تحصیل پزشکی در چک

-شرایط بورسیه عالی:

ازجمله مزیت‌های تحصیل در کشورهای اروپایی در مقایسه با سایر کشورها، شرایط بورسیه و کمک‌هزینه‌های تحصیلی می‌باشد. به‌عنوان‌مثال کشور جمهوری چک به دانشجویان فعال و بااستعدادی که توان مالی بالایی ندارند، بورسیه می‌دهد تا آموزش را برای دانشجویان مقرون‌به‌صرفه‌تر کند.

-امکان تحصیل به زبان انگلیسی:

اگر علاقه‌مند به تحصیل در اروپا هستید، نگران یادگیری زبان کشور موردنظر خود نباشید. کشورهای اروپایی امکان ادامه تحصیل به زبان انگلیسی را برای شما میسر کرده‌اند. البته امکان تحصیل به سایر زبان‌های دیگر مانند آلمانی، چکی، ایتالیایی، فرانسوی، پرتغالی و ... نیز وجود دارد.  به‌عنوان‌مثال اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های جمهوری چک را دارید، تحصیل به زبان انگلیسی در تمامی دانشگاه های معتبر این کشور برای شما امکان پذیر است.

-افزایش جذب بازار کار پس از تحصیل در اروپا:

بسیاری از جوانان ایرانی، تحصیل در کشورهای اروپایی را پلی برای موفقیت‌های بیشتر می‌دانند. به این دلیل که مدرک دانشگاه‌های اروپایی ارزش بالایی دارد و با تحصیل در این دانشگاه‌ها، دانش، مهارت و تجربه لازم را به دست خواهند آورد؛ بنابراین اگر به دنبال پیشرفت در زندگی حرفه‌ای هستید و آینده‌ی شغلی چه در ایران و چه در خارج از کشور برایتان اهمیت دارد، تحصیل در اروپا را به شما توصیه می‌کنیم. 

-امکان پژوهش و تحقیق در حین تحصیل در اروپا:

دانشگاه‌های اروپایی، بستری مناسب برای کارهای تحقیقاتی و پژوهشی را برای دانشجویان خود فراهم می‌کنند. همچنین این دانشگاه‌ها امکانات بیشتری برای پژوهش‌های تحصیلی به دانشجویان خود می‌دهند. کار با اساتید بنام از دیگر ویژگی‌هایی است که باعث شده است تا بیشتر افراد تمایل به تحصیل در اروپا داشته باشند. 

برخورداری از زندگی خوب در حین تحصیل در اروپا:

هزینه‌ی زندگی در کشورهای اروپایی بر عهده هر شخص می‌باشد. این هزینه با توجه به سبک زندگی هر فرد متفاوت خواهد بود؛ اما به‌طورکلی هزینه‌ی زندگی در برخی از کشورهای اروپایی در مقایسه با سایر کشورها نسبتاً پایین می‎باشد. تمامی کشورهای اروپایی از امنیت خوبی برای زندگی برخوردار هستند. همچنین استاندارهای زندگی و خدمات بهداشتی این کشورها در مقایسه با سایر کشورها بسیار مناسب است. همین ویژگی‌ها باعث شده است تا بیشتر افراد به‌خصوص جوانان ایرانی مشتاق به تحصیل در اروپا باشند.

به‌عنوان‌مثال دانشگاه‌های آلمان، ایتالیا، لهستان و جمهوری چک به نسبت سایر دانشگاه‌های اروپایی و آسیایی طرفداران بیشتری در بین متقاضیان ایرانی برای تحصیل دارد. موقعیت خوب جغرافیایی، فرهنگ بالای مردم این کشور، هزینه‌ی پایین زندگی و آب‌وهوای خوب ازجمله ویژگی‌هایی است که این کشور را به یک گزینه‌ی پیشنهادی عالی تبدیل کرده است.

سخن نهایی

موقعیت خوب جغرافیایی و دانشگاه‌های معتبر باعث شده است تا کشورهای اروپایی به یکی از پرطرفدارترین کشورها جهت مهاجرت تحصیلی تبدیل شود. اگر شما هم جزو افرادی هستید که آرزوی تحصیل در کشورهای اروپایی را دارید، برای مشاوره تحصیل در اروپا و بررسی شرایط ورود به دانشگاه موردعلاقه خود و یا چگونگی کسب ویزای تحصیلی و یا کسب راهنمایی‌های لازم برای انتخاب کشور و دانشگاه مناسب خود با مشاوران مجرب ما در مجموعه آسپیان تماس حاصل فرمایید. مجموعه آسپیان نماینده رسمی دانشگاه‌های جمهوری چک در ایران می‎ باشد. مشاوران ما می‎توانند پاسخ سؤالات شما را در کمترین زمان بدهند.

 

1398/ 05 /24 3154
printrating
نام
ایمیل
نظر