امتحانات ورودی دانشگاه‌های جمهوری چک

امتحانات ورودی دانشگاه‌های جمهوری چک

 

دانشگاه‌های کشور جمهوری چک، جزو برترین دانشگاه‌های جهان به‌خصوص در اروپا می‌باشند.  همین ویژگی باعث شده است تا بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به کشور جمهوری چک را دارند، از طریق تحصیل اقدام به مهاجرت نمایند. البته تحصیل و یا ادامه‌ی تحصیل در دانشگاههای جمهوری چک به همین راحتی نمی‌باشد. برای اینکه بتوانید در دانشگاه‌های مطرح این کشور تحصیل کنید، باید نمره قبولی امتحانات ورودی دانشگاه جمهوری چک را بگیرید.

 

 

امتحانات ورودی کارشناسی و کارشناسی ارشد

 

قدم اول داشتن مدرک دیپلم است؛ بنابراین اگر می‌خواهید که در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد کشور جمهوری چک تحصیل کنید، داشتن این مدرک ضروری است. سپس می‌بایست در آزمون ورودی دانشگاه جمهوری چک به نام ماتوریتا (Maturita) شرکت کنید و حداقل نمره‌ی قبولی در آن را کسب نمایید تا بتوانید در یکی از دانشگاه‌های این کشور به تحصیل بپردازید. همچنین در صورت ادامه تحصیل در دوره‌ی کارشناسی ارشد، نیاز دارید که ابتدا دوره‌های کارشناسی و یا معادل آن را تمام کرده باشید.

 

امتحانات ورودی دکترا

 

اگر برای دوره‌ی دکترای رشته‌های مهندسی و سایر علوم پذیرش گرفته‌اید، باید مدرک مقطع کارشناسی ارشد داشته باشید. همچنین این مدرک باید به تأیید دانشگاه جمهوری چک برسد. علاوه بر این مدرک، باید واجد شرایط دیگری نظیر قبولی در آزمون ورودی و مصاحبه باشید که این کار ممکن است به‌صورت غیرحضوری نیز انجام گیرد.

 

امتحانات ورودی دانشگاه علوم پزشکی جمهوری چک

 

کشور جمهوری چک به دلیل داشتن دانشگاه‌های بسیار معتبر، دانشجویان بین‌المللی زیادی دارد. رشته‌ی پزشکی ازجمله رشته‌های پرطرفدار این کشور است که باعث جذب دانشجویان خارجی بسیاری شده است. معیار پذیرش این دانشجویان براساس نمره و آزمون ورودی دانشگاه موردنظر است که از دروس زیست‌شناسی، شیمی و فیزیک دوره‌ی دبیرستان گرفته می‌شود. پس از کسب نمره‌ی قبولی در این آزمون و سطح قابل‌قبول زبان انگلیسی می‌توانند به تحصیل در این رشته مشغول شوند. درصورتی‌که می‌خواهید، موفقیت شما در آزمون ورودی دانشگاه‌های علوم پزشکی چک تضمین شود، شرکت در دوره‌ی فاندیشن/پیش‌دانشگاهی این کشور را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

 

زمان و نحوه‌ی امتحانات ورودی دانشگاه‌های جمهوری چک

 

درصورتی‌که می‌خواهید در یکی از دانشگاه‌های جمهوری چک تحصیل کنید، باید فرم درخواست خود را تا اواخر فوریه و مارس برای دانشگاه موردنظر ارسال نمایید.

امتحانات ورودی دانشگاه‌های جمهوری چک بین ژوئن و سپتامبر و برای رشته‌های هنری در ژانویه برگزار می‌شود.

 

مدرک زبان انگلیسی

 

اگر به زبان چکی مسلط هستید، کار شما برای ادامه‌ی تحصیل در این کشور بسیار راحت می‌باشد و برای تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نیازمند هیچ مدرک زبانی نیستید؛ اما اگر به حالت معمولی در دانشگاه‌های جمهوری چک تحصیل کنید، نیاز دارید تا مدرک زبان انگلیسی داشته باشید. برای این منظور باید حداقل نمره 6 آیلتس و یا معادل آن در تافل را کسب نمایید.

 

سخن نهایی

 

اگر شما هم قصد تحصیل و یا ادامه‌ی تحصیل در کشور جمهوری چک را دارید، برای کسب اطلاعات بیشتر در مواردی نظیر نحوه امتحانات ورودی دانشگاه‌های جمهوری چک، دانشگاه‌های برتر جمهوری چک، شرایط بورسیه دانشگاه‌ها، برآورد هزینه زندگی و ادامه تحصیل در چک و سایر اطلاعات از این‌دست می‌توانید از راهنمایی‌های موسسه آسپیان، نماینده رسمی دانشگاه‌ چارلز  جمهوری چک در ایران استفاده کنید. مشاوران مجرب ما در موسسه آسپیان می‌توانند شما را در اخذ پذیرش تحصیل در دانشگاه‌های جمهوری چک کمک کنند.

 

1398/ 05 /21 1282
printrating
نام
ایمیل
نظر