تحصیل در جمهوری چک در مقطع دکتری

تحصیل در جمهوری چک در مقطع دکتری

 

اخیراً جمهوری چک تبدیل به یک مقصد محبوب برای دانشجویان بین‌المللی شده است. در حال حاضر بیش از 44000 دانشجوی بین‌المللی از سراسر جهان در دانشگاه‌ها و موسسات عالی این کشور در حال تحصیل هستند. تحصیل در جمهوری چک در مقطع دکتری به خاطر سطح جهانی دانشگاه‌ها و کالج‌های آن، امکان تحصیل در رشته‌های مختلف، پایین بودن هزینه تحصیل و زندگی و امکان تحصیل در کنار بهترین دانشجویان جهان، متقاضیان زیادی دارد.

دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در جمهوری چک در مقطع دکتری مانند دانشجویان دیگر مقاطع تحصیلی (کارشناسی و کارشناسی ارشد) قبل از ارائه درخواست به دانشگاه مورد نظر خود در جمهوری چک، سوالات زیادی در ذهن دارند.

 

رایج‌ترین سوالات دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع دکتری در جمهوری چک عبارتند از:

شرایط تحصیل در مقطع دکتری در جمهوری چک چیست؟

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی مقطع دکتری در جمهوری چک چیست؟

در جمهوری چک کدام رشته‌های تحصیلی دارای مقطع دکتری هستند؟

چه مدارکی برای تحصیل در مقطع دکتری جمهوری چک لازم است؟

آیا برای تحصیل در مقطع دکتری جمهوری چک نیاز به مدرک زبان است؟

هزینه تحصیل در جمهوری چک در مقطع دکتری چقدر است؟

به دلیل اهمیت پاسخ این سوالات برای متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری چک، در این مطلب قصد داریم درباره این سوالات صحبت کنیم. چنان‌چه شما هم قصد دارید برای مقطع دکتری دانشگاه‌های جمهوری چک را انتخاب کنید، با ما همراه باشید.

 

متقاضیان برای تحصیل در مقطع دکتری جمهوری چک چه شرایطی باید داشته باشند؟

مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری در جمهوری چک به طور متوسط 3 سال است. رشته کارشناسی ارشد دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در مقطع دکتری باید با رشته دکتری آنها یکی باشد. دانشجویان تمام مقاطع و از جمله دکتری برای تحصیل در دانشگاه‌های چک باید در آزمون ورودی و مصاحبه شرکت کنند.

در بیشتر دانشگاه های اروپا به مقطع دکتری به عنوان یک شغل نگاه می شود، به همین خاطر دانشجویان بیشتر کارهای تحقیقاتی انجام می‌دهند. برای دریافت مدرک دکتری از دانشگاه‌های جمهوری چک، دانشجویان ملزم به ارائه پایان‌نامه و چاپ آن هستند.

 

برای دریافت اخذ تحصیل در مقطع دکتری جمهوری چک چه مدارکی لازم است؟

متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های جمهوری چک در تمام مقاطع تحصیلی باید مدارک لازم را به دانشگاه مورد نظر خود تحویل دهند. در مقطع دکتری جمهوری چک متقاضیان باید دارای مدارک زیر باشند:

  • دو قطعه عکس جدید و بدون رتوش

  • سند مسافرت

  • فرم تایید درخواست تحصیل در دانشگاه موردنظر

  • ارائه مدرک زبان (آیلتس، تافل، ‌CAE، CPE)

 

در جمهوری چک تحصیل در مقطع دکتری در کدام رشته‌ها ممکن است؟

یکی از دلایل پرطرفدار بودن تحصیل مقطع دکتری جمهوری چک در بین دانشجویان بین‌المللی به خاطر امکان تحصیل در رشته‌های مختلف است. از جمله رشته‌هایی مقطع دکتری دانشگاه‌های جمهوری چک می‌توان به رشته ماشین‌آلات و تجهیزات، رشته مهندسی کشاورزی، رشته فلسفه، رشته مهندسی سیستم و اطلاعات، رشته مهندسی مواد، رشته مطالعات آمریکای لاتین، رشته علوم سیاسی، رشته اقتقاد، رشته شیمی و تکنولوژی، رشته نیروی الکتریکی و مهندسی، رشته مهندسی شهری و رشته علوم کامپیوتری و مهندسی. برای اطلاع دقیق از تمام رشته‌های مقطع دکتری در جمهوری چک می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

هزینه تحصیل در جمهوری چک در مقطع دکتری چقدر است؟

یکی از مزایای تحصیل در جمهوری چک، پایین بودن هزینه تحصیل و زندگی است. متقاضیان تحصیل در مقطع جمهوری چک برای کاهش هزینه‌های تحصیل خود می‌توانند با ارائه یک رزومه قوی به اساتید دانشگاه مورد نظر خود، مبلغی به عنوان حقوق ماهیانه دریافت کنند. تحصیل در جمهوری چک به زبان چکی و انگلیسی امکان‌پذیر است. به طور کلی دانشجویانی که در دوره‌های تحصیلی زبان چکی شرکت می‌کنند، هزینه تحصیل کمتری دارند.

 

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی مقطع دکتری در جمهوری چک چیست؟

یکی دیگر از راه‌های کاهش هزینه‌های تحصیل در جمهوری چک دریافت بورسیه تحصیلی است. برخی از دانشگاه‌های دولتی چک برای رشته‌های خاصی بورسیه تحصیلی در نظر گرفته‌اند. دانشجویان بین‌المللی در مقطع دکتری در صورت داشتن شرایط دریافت بورسیه تحصیلی می‌توانند نسبت به دریافت آن اقدام کنند. داشتن رزومه قوی به شما در دریافت بورسیه تحصیلی بسیار کمک می‌کند. به عنوان مثال داشتن کتاب و مقاله، نمره آزمون آیلتس بالای 5/6، ارائه پروپوزال قوی و معتبر بودن دانشگاه مقاطع قبلی (کارشناسی و کارشناسی ارشد) برای دریافت بورسیه تحصیلی جمهوری چک یک امتیاز ویژه محسوب می‌شود. برای اطلاع از این‌که آیا شرایط دریافت بورسیه تحصیلی چک را دارید با نه؟ می‌توانید با کارشناسان ما تماس برقرار کنید.

 

سخن آخر

 

امیدواریم این مطلب راهنمای خوبی برای تحصیل شما در مقطع دکتری جمهوری چک بوده باشد. در صورتی که برای تحصیل در جمهوری چک سوال و یا ابهامی دارید، می‌توانید از طریق تماس تلفنی با کارشناسان ما در میان بگذارید.

 

 

 

 

 

 

1398/ 05 /11 2401
printrating
نام
ایمیل
نظر