آشنایی با دانشگاه دولتی لومونسف مسکو Lomonosow Moscow

دانشگاه دولتی لومونسف مسکو ( Lomonosow Moscow State University )  توسط میخائیل لومونسف که محقق، دانشمند و نویسنده ای روسی بود، درسال 1755 تأسیس شد. این دانشگاه در 25 ژانویه همان سال توسط الیزابت پتروونا امپراطور روسیه افتتاح شد. تاریخی که در آن روز دانشجو در روسیه جشن گرفته می شود.

دانشگاه دولتی لومونسف امروزه یک دانشگاه تحقیقاتی همگانی است که 38000 دانشجو را پوشش می دهد. اکثر این دانشجویان تمام وقت هستند و تقریبا 3500 دانشجو به شکل نیمه وقت در این دانشگاه تحصیل می کنند. دانشگاه دولتی لومونسف همچنین میزبان 4000 دانشجوی بین المللی نیز هست. دانشگاه دولتی لومونسف حدود 10 هزار عضو هیئت علمی نیز دارد که اکثریت آنها به شکل تمام وقت در این دانشگاه مشغول هستند.

دانشگاه دولتی لومونسف بلندترین و مرتفع ترین بنای تحصیلی را در دنیا دارد. این دانشگاه دارای اعتباری جهانی است و دانشجویان زیادی از سراسرجهان خواهان تحصیل در این دانشگاه هستند. 

معرفی دانشگاه دولتی لومونسف

این دانشگاه دارای 39 دانشکده است و دانشجویان مقطع کارشناسی می توانند در یکی از 128 رشته این دانشگاه اقدام به تحصیل نمایند. دانشگاه دولتی لومونسف همچنین دارای بیش از 140 رشته آموزشی است که از طریق آموزش از راه دور در دسترس هستند.

دانشگاه دولتی لومونسف دارای 1000 ساختمان و سازه است که از جمله آنها می توان به هشت خوابگاه اشاره کرد. این دانشگاه بیش از یک میلیون متر مربع مساحت دارد. همچنین سیستم کتابخانه ای این دانشگاه یکی از بزرگترین کتابخانه های کشور است که نه میلیون کتاب دارد.

این دانشگاه دارای 15 موسسه تحقیقاتی، چهار موزه، 380 بخش، یک پارک علمی، باغ گیاه شناسی، یک انشارات، یک مرکز تفریحی و یک مرکز شبانه روزی برای کودکان با استعداد است. این دانشگاه همچنین دارای شش شعبه محلی در داخل روسیه است و با حدود 60 موسسه آموزش عالی در سراسر جهان همکاری دارد.

از میان فارغ التحصیلان برجسته این دانشگاه، 11 برنده جایزه نوبل و هفت برنده مدال فیلدز دیده می شود. افراد مشهوری مانند آنتوان چخوف و ایوان تورگنیف (نویسنده) و میخائیل گورباچف (دولتمرد شوروی سابق) در این دانشگاه تحصیل کرده اند.

دانشگاه دولتی لومونسف مسکو

شرایط تحصیل در دانشگاه دولتی لومونسف

جهت تحصیل در مقطع کارشناسی لازم است 4 سال زمان در نظر بگیرید. در نظر داشته باشید جهت ثبت نام در مقطع کارشناسی بعد از آزمون ورودی که شامل آزمون روسی و آزمون تخصصی می شود، براساس نمرات کسب شده دانشجو می تواند اقدام کند. همچنین در نظر داشته باشید قبل از سفر به مسکو ابتدا به سایت رسمی دانشگاه مراجعه کنید. یا اینکه با دفتر دانشگاه تماس بگیرید و اطلاعاتی مانند برنامه های آموزشی و تاریخ و شرایط لازم برای ثبت نام را مطلع شوید.

در دانشگاه دولتی لومونسف تنها در برخی از رشته به زبان انگلیسی امکان تحصیل وجود دارد. مثلا علوم مالی و اقتصاد جهانی در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می شود. همچنین علوم سیاسی نیز به زبان انگلیسی ارائه می شود.

جهت پذیرش در دانشگاه دولتی لومونسف موارد زیر را مد نظر داشته باشید

مدارک زیر جهت اخذ پذیرش در این دانشگاه باید آماده و ارسال شوند:

  • تکمیل شده فرم درخواست برای دانشجویان خارجی
  • اسناد آموزشی ترجمه شده به زبان روسی و تایید شده توسط مترجم
  • کپی از صفحه اول پاسپورت و ترجمه شده به زبان روسی
  • کپی از ویزای تحصیلی روسیه
  • کپی از سند پرداخت جهت تأیید انتقال هزینه

تحصیل در رشته پزشکی، داروسازی و دندان پزشکی لومونسف

دانشگاه دولتی لومونسف یکی از بهترین دانشگاه ها جهت تحصیل پزشکی، دندانپزشکی و دارو سازی است. تحصیل در این رشته ها بسیار با کیفیت و حرفه ای بوده و هزینه تحصیل در این دانشگاه نیز قابل قبول است. اما همان طور که گفتیم ورود به این دانشگاه و تحصیل در رشته پزشکی آسان نیست. تحصیل در این رشته ها نیز تنها به زبان روسی امکان پذیر بوده و طیف گسترده ای از پژوهش های پزشکی در این دانشگاه انجام می شود.

سیستم حرفه ای و پیشرفته پزشکی و دندان پزشکی این دانشگاه سبب تضمین آینده شغلی و تخصصی دانشجو می شود. زیرا بسیاری از فارغ التحصیلان این دانشگاه در مراکز درمانی اروپا و آمریکا مشغول به کار هستند.

سخن آخر

دانشگاه دولتی لومونسف دارای عظمت و ارتباطات و همکاری های بسیار وسیعی با همه دانشگاه ها و کشورهای پیشگام است. این موضوع سبب شده، دانشگاه لومونسف یکی از مقاصد بازدید سفیران و رؤسای جمهور کشورها باشد. این دانشگاه همچنین میزبان بسیاری از همکاری ها و قرارداد های علمی است. درحقیقت می توان این گونه بیان کرد که بسیاری از بزرگان فناوری و تکنولوژی در جهان با این دانشگاه همکاری علمی و تحقیقاتی داشته و این دانشگاه را در سطح بین الملل مطرح می سازند.

+ تحصیل داروسازی در دانشگاه چارلز جمهوری چک

 

1400/ 02 /20 412
printrating
نام
ایمیل
نظر