آشنایی با دانشگاه فدرال کازان Kazan Federal University در روسیه

دانشگاه فدرال کازان مرکزی فوق العاده آموزشی و علمی است که بسیار مطرح بوده و در زمینه های مختلف بین المللی فعالیت می کند. این دانشگاه دومین دانشگاه قدیمی روسیه بوده و برخی از رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد در آن به زبان انگلیسی تدریس می شوند. در این مقاله با آسپیان همراه باشید تا اطلاعات کاملی راجع به این دانشگاه در روسیه ارائه کنیم.

معرفی دانشگاه فدرال کازان

دانشگاه فدرال کازان در حدود 1804 میلادی تأسیس شده است و دو قرن سابقه در زمینه آموزش و تحصیلات عالیه دارد. این دانشگاه دارای بالاترین استانداردهای آموزشی درجهان است و سطح آموزش در این دانشگاه در حد عالی قرار دارد. Kazan Federal University از سراسر جهان دانشجو می پذیرد و بیشتر از 9700 دانشجوی بین المللی از حدود 106 کشور در این دانشگاه به تحصیل مشغول اند. انعکاس چشم انداز بین المللی دانشگاه نیز در فرصت های تحقیق و مبادله دیده می شود زیرا  دانشجویان و اعضای هیئت علمی KFU در برنامه های تحقیق ومبادله دو جانبه با 64 کشور جهان شرکت می کنند.

دانشگاه کازان روسیه به عنوان پلی بین شرق و غرب در نظر گرفته شده است که در آن جهانی از ایده‌ها،فرهنگ‌ ها و تنوع را می توان مشاهده کرد. در این دانشگاه هم در کلاس درس و هم در خارج از آن، دانشجو می تواند توانایی های خود را بیابد، رشد کند و موارد جدید را کشف نماید. در واقع سیستم آموزشی این دانشگاه، دانشجو محور است و لازم است دانشجو فعالیت های خاصی را انجام دهد.

همچنین قابل ذکر است که نام دانشگاه فدرال کازان در میان 400 دانشگاه برتر جهان دیده می شود. براساس رتبه بندی موضوعی QS دانشگاه فدرال کازان در رده 80 جهانی مهندسی و نفت، رده 300 زبانشناسی و آموزش، رتبه 400 ریاضیات، فیزیک و نجوم قرار دارد. از فارغ التحصیلان این دانشگاه افرادی مانند لئو تولستوی، ولادیمیر لنین انقلابی ، الكساندر بوتلروف شیمی دان ، نیكولای زینین و ... را می توان نام برد.

دانشگاه فدرال کازان

ویژگی های منحصر به فرد دانشگاه فدرال کازان

دانشگاه فدرال کازان دارای بیش از 2500 استاد و محقق است. این دانشگاه 300 رشته کارشناسی، کارشناسی ارشد و تحصیلات تکمیلی دارد. دانشگاه فدرال کازان به دلیل مراکز آکادمیک خود در زمینه ریاضیات، فیزیک، زیست شناسی، شیمی و زبانشناسی مشهور است.

از نظر تحقیقاتی دانشگاه فدرال کازان اولویت را به پیشرفت های دارو سازی، پزشکی ، زمین شناسی، فیزیک، شیمی، نفت و گار ، فناوری های نانو و فناوری های اطلاعاتی IT ، روان شناسی و مطالعات فرهنگی، علوم انسانی، حوزه های آموزشی و بین رشته ای اختصاص می دهد. دانشگاه فدرال کازان همچنین دارای 33 آزمایشگاه مدرن است.

در این دانشگاه که یک مرکز تحقیقاتی ملی نیز به شما رمی رود، تحقیقاتی درحوزه اقتصاد، رادیوفیزیک کاربردی و مدل سازی ریاضی انجام می شود. همچنین آزمایشگاه های جدیدی در زمینه فیزیک، زیست شناسی، زیست پزشکی، زمین شناسی، زیست محیطی و شیمی در حال افتتاح هستند. دانشگاه فدرال کازان حدود 40 سال سابقه در زمینه آموزش دانشجویان بین المللی دارد.

مأموریت دانشگاه فدرال کازان به شرح زیر است:

توسعه و رشد دانشگاه و مرکز تحقیقاتی با استفاده از توسعه نوآورانه در سطح کشوری و جهانی با ارائه برنامه های دانشگاهی، تحقیق و فن آوری
 توسعه منابع انسانی رقابتی در منطقه ولگا ، پویاترین منطقه در روسیه در زمینه های پتروشیمی ، بیوتکنولوژی ، IT  و  ماشین سازی
تبلیغات و ارتقای کازان به عنوان یک شهر خلاق و مرکز علمی در سطح جهان با حفظ و توسعه میراث منحصر به فرد آموزشی و فرهنگی آن در کنار تنوع بالای قومیت و مذهب اروپایی و آسیایی

زیرساخت های تحقیقاتی و دانشگاهی KFU شامل موارد زیر است:

  • کتابخانه علمی نیکولای لوباچفسکی با بیش از 5 میلیون واحد ذخیره سازی ، از جمله 150،000 واحد قدیمی و کمیاب.
  • کلینیک دانشگاه با 868 تختخواب و بیش از 30،000 خدمات به ساکنان منطقه در ماه
  • 10 موزه
  • پردیس دانشجویی (مجتمع خوابگاهی دهکده یونیورسیاد) برای 13000 نفر  و دارای زمین های ورزشی ، یک کلینیک بهداشتی ، تیم امنیتی و امکانات مختلف دیگر
  • 11 نوع امکانات ورزشی و فرهنگی
  • حدود 150 آزمایشگاه تحقیقاتی در سطح جهانی
  • بیش از 29 مرکز علمی و تحقیقاتی بین المللی

چرا جهت ادامه تحصیل کشور روسیه را انتخاب کنیم؟

تحصیل و زندگی در روسیه مقرون به صرفه است

کشور روسیه در مقایسه با دیگر کشورهای هم سطح خود ، هزینه های کمتری دارد و تحصیل در این کشور بین 1450 تا 7500 یورو در سال هزینه دارد. البته چند رشته تحصیلی بیش تر از ده هزار یورو هزینه دارند. ( هزینه های زندگی بسته به شرایط و کیفیت زندگی هر فرد دارد ولی در کل هزینه زندگی در روسیه نسبت به دیگر کشورها کمتر است.)

بورس تحصیلی به دانشجویان بین المللی تعلق می گیرد

دولت و مقامات روسیه جهت جذب استعداد های بین المللی سرمایه گذاری های زیادی انجام داده اند. حدود 15000 بورس تحصیلی و یا مکان و بودجه از طرف دولت به دانشجوها پرداخت می شود. بنابراین از بین 300000 دانشجویی که قصد ادامه تحصیل در روسیه را دارند تعدادی از آنها نیازی به پرداخت شهریه و یا دیگر هزینه ها ندارند. این افراد از بورس تحصیلی و کمک هزینه های تحصیلی استفاده می کنند.

تحصیل در روسیه به معنای تحصیل در دانشگاه های معتبر جهانی است

بسیاری از دانشگاه های روسیه در این کشور و در سطح جهان مطرح هستند. همچنین برخی از دانشگاه های این کشور مانند دانشگاه فدرال کازان در رتبه بندی دانشگاه های جهانی حضور دارند. در ضمن دانشگاه های این کشور زمانی که صحبت از رشته هایی مانند فیزیک ، مهندسی ، پزشکی و علوم اجتماعی (به عنوان مثال روانشناسی ، علوم سیاسی) می شود ، از بقیه دانشگاه ها متمایز می شوند.

وجود امکانات و دانشگاه های مدرن

سرمایه گذاری مقامات روسیه فقط به بورس تحصیلی و کمک هزینه اختصاص نیافته است، بلکه دانشگاه های روسیه از نظر خوابگاه ها و پردیس های دانشگاهی نیز بسیار مدرن هستند و سرمایه گذاری زیادی روی آنها انجام شده است. سطح آسایش و رفاه در دانشگاه های روسیه همان قدری است که از یک کشور غربی انتظار دارید.

دانشگاه های روسیه همچنین به داشتن فناوری های پیشرفته،  آزمایشگاه ها و مراکز تحقیقاتی خود افتخار می کنند و امکانات زیادی را در اختیار دانشجویان جهت دستیابی به اهداف علمی قرار می دهند.

روسی را به صورت رایگان می آموزید

شاید زبان روسی از زبان های پر تقاضا نباشد اما یادگیری آن خالی از لطف نیست. مخصوصا اگر قصدکار کردن در یک شرکت بین المللی را دارید مطمئن باشید پیدا کردن کارمند با مهارت صحبت کردن به زبان روسی برایشان در اولویت قرار دارد.

بهترین قسمت این است که بسیاری از دانشگاه ها دوره های آمادگی یک ساله را برای دانشجویان بین المللی برگزار می کنند و اگر شما از جمله خوش شانس هایی هستید که بورس تحصیلی می گیرید ، دیگر نیازی به پرداخت هزینه نیست!
تحصیل پزشکی در چک
1400/ 02 /14 300
printrating
نام
ایمیل
نظر