آشنایی با دانشکده پزشکی پیلسن (Medicus Pilsensis) دانشگاه چارلز

دانشکده پزشکی پیلسن یکی از هفده دانشکده دانشگاه معتبر چارلز است. دانشکده پزشکی پیلسن، سازمانی غیر سیاسی، داوطلبانه و غیرانتفاعی است که دانشجویان، معلمان و فارغ التحصیلان دانشکده پزشکی پیلسن، دانشگاه چارلز پراگ را گرد هم آورده استاین سازمان در 24 اکتبر 2013 به طور رسمی ثبت شده است.

مأموریت اصلی دانشکده پیلسن این است که جوانان را برای تحصیل در انواع رشته های پزشکی دور هم جمع کند تا نیازها و علایق آنها را تامین کند. همچنین هدف دانشکده پیلسن بر افزایش همکاری دانشجویی، حمایت از آموزش و توسعه فعالیت های علمی دانشجویان است.

در این مقاله از مجموعه مقالات گروه آسپیان، به بررسی ویژگی های اصلی دانشکده پیلسن و شیوه اخذ پذیرش از آن می پردازیم.

ویژگی های اصلی دانشکده پیلسن

دانشکده پزشکی پیلسن در 27 اکتبر 1945 با حکم رئیس جمهور ادوارد بنه تاسیس شد. بسیاری از معیارهای ویژه و قابل توجه وجود دارد که می توان در مورد این دانشکده به آنها اشاره نمود. از جمله:

  • دانشکده پیلسن بیش از 7800 فارغ التحصیل دارد (به هر دو زبان چکی و انگلیسی)
  • دانشجویان خارجی و بین المللی بخش مهمی از خانواده دانشگاهی دانشکده پیلسن را تشکیل می دهند. تعداد آنها در طول یک سال تحصیلی حدود 400 نفر است.

دانشگاه چارلز برای افتتاح مجموعه ساختمان دانشکده پزشکی پیلسن در سال 2014 سرمایه گذاری کرد. این دانشکده شامل ساختمان موسسات نظری است که برای تدریس در نظر گرفته شده اند. موسسات نظری دانشکده عبارتند از: پزشکی، موسسه متمرکز بر تحقیق و توسعه، بیوفیزیک، زیست شناسی، داروسازی و سم شناسی، فیزیولوژی و آسیب شناسی.

آشنایی با دانشکده پزشکی پیلسن (Medicus Pilsensis) دانشگاه چارلز

شهر پیلسن کجا واقع شده است؟

پیلسن شهری در غرب بوهمی در جمهوری چک است. حدود 90 کیلومتر (56 مایلی) غرب پراگ واقع شده و چهارمین شهر پرجمعیت جمهوری چک است. در سال 2015، این شهر به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا انتخاب شد.

همچنین پیلسن از آنجا که تیم های موفق فوتبال و هاکی دارد، یک شهر ورزشی نیز به حساب می آید. از نظر گردشگری ، دانشجویان و گردشگران، می توانند از مکانهای مختلف فرهنگی و تاریخی مختلفی در این شهر لذت ببرند. 

تحصیل پزشکی در دانشکده پزشکی پیلسن

دانشکده پزشکی پیلسن بخشی از دانشگاه پزشکی چارلز (قدیمی ترین دانشگاه در جمهوری چک) به حساب می آید. این دانشکده برنامه شش ساله مطالعه پزشکی عمومی را ارائه می دهد که به زبان انگلیسی تدریس می شود. در پایان به فارغ التحصیلان مدرک MUDr اعطا می شود.
ساختار آموزش رشته پزشکی در این دانشکده به شرح زیر است: دو سال اول به رشته های نظری مانند زیست شناسی، بیوفیزیک، آناتومی، فیزیولوژی، بیوشیمی و بافت شناسی اختصاص می یابد. در سال سوم و چهارم، دانش آموزان بیشتر وقت خود را صرف مطالعه موضوعات بالینی مانند آناتومی پاتولوژیک، فیزیولوژی آسیب شناسی، میکروبیولوژی و فارماکولوژی می کنند.

در سالهای بعدی دانشجویان بر رشته های بالینی متمرکز می شوند. در نهایت دوره دانشجویی با یک دوره امتحانات پایان تحصیل، جشن بزرگ فارغ التحصیلی و اعطای مدرک به دانشجویان، به پایان می رسد.

تحصیل دندانپزشکی در دانشکده پزشکی پیلسن

یکی دیگر از رشته های محبوب برای تحصیل در دانشکده پیلسن، شرکت در برنامه 5 ساله دندانپزشکی است که در آن به فارغ التحصیلان مدرک MDDr اعطا می شود.
ساختار آموزش و پرورش در رشته دندانپزشکی مشابه با همان رشته پزشکی عمومی است: دو سال اول به رشته های نظری از جمله بیولوژی، بیوفیزیک، آناتومی، فیزیولوژی، بیوشیمی و بافت شناسی اختصاص یافته است. در سال سوم و چهارم، دانش آموزان بیشتر وقت خود را با مطالعه موضوعات بالینی مانند آناتومی پاتولوژیک، فیزیولوژی آسیب شناسی، میکروبیولوژی و فارماکولوژی می گذرانند.

سالهای بعدی به تمرکز بر رشته های بالینی می گذرد. در پایان دوره تحصیلات دانشگاهی به همراه یک دوره آزمون های فارغ التحصیلی، دوره دندانپزشکی با جشن فارغ التحصیلی و اعطای مدرک به دانشجویان به اتمام می رسد.

هزینه های تحصیل در دانشکده پزشکی پیلسن

هزینه تحصیل در دوره های پزشکی و دندانپزشکی دانشکده پیلسن، 320000 CZK برای یک سال تحصیلی است. (مبلغی در حدود 12000 یورو در سال)

همچنین دانشجویان ماهیانه حدود 4100 CZK (160 یورو) برای محل اقامت خود و حدود 3000  CZK (120 یورو) برای وعده های غذایی پرداخت می کنند. کتابهای مورد نیاز برای تحصیل نیز باید خریداری شده و شامل شهریه نمی شوند. در مجموع می توان گفت هزینه یک سال اقامت دانشجویی در شهر پیلسن، چیزی در حدود 3000 یورو است.

شرایط اخذ پذیرش از دانشکده پزشکی پیلسن چگونه است؟

برای اخذ پذیرش در دانشکده پزشکی پیلسن دانشگاه چارلز، لازم است متقاضیان در آزمون ورودی این دانشکده شرکت کنند. آزمون شامل سوالات چند گزینه ای در دروس شیمی، زیست شناسی و فیزیک است. از هر درس 30 سوال طراحی شده و آزمون در مجموع، 90 سوال دارد.

یک داوطلب موفق نیاز به کسب حداقل 45 امتیاز از کل دروس و همچنین 50٪ از هر درس دارد. برای گرفتن پذیرش این دانشکده، پس از مرحله آزمون کتبی، هیچ آزمون شفاهی یا مصاحبه وجود ندارد. هزینه شرکت در آزمون، حدودا 20 یورو است. مدارک مورد نیاز برای آزمون کپی تایید شده دیپلم دبیرستان و فرم درخواست شرکت در آزمون هستند.

مجموعه آسپیان، نماینده رسمی دانشگاه چارلز در ایران است. این مجموعه با برگزاری دوره های تخصصی برای شرکت در آزمون های ورودی این دانشگاه، متقاضیان تحصیل پزشکی در جمهوری چک را یاری می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشورت با مشاوران متخصص آسپیان، با دفتر این مجموعه تماس بگیرید.

مجموعه آسپیان به عنوان نماینده رسمی دانشگاه چارلز جمهوری چک در ایران، مفتخر به ارائه خدمات زیر، به داوطلبین ایرانی در مراحل مختلف اخذ پذیرش می‌باشد:

دریافت و ارزیابی مدارک داوطلبین و ثبت نام در آزمون ورودی دانشگاه
اطلاع رسانی و برگزاری آزمون ورودی با همکاری دانشگاه چارلز
برگزاری دوره‌های آمادگی آزمون ورودی با نظارت مستقیم دانشگاه چارلز و با بهره گیری از اساتید مجرب دانشگاه های تهران
همراهی داوطلبین پس از قبولی در آزمون، اخذ پذیرش، ویزا و کمک به اقامت دانشجو در کشور چک
 
+تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز جمهوری چک
1400/ 01 /29 48
printrating
نام
ایمیل
نظر