آشنایی با دانشکده سوم دانشگاه پزشکی چارلز جمهوری چک

دانشکده سوم دانشگاه پزشکی چارلز در سال 1953 در بیمارستان وینوهرادی تاسیس شده و تا کنون در حال آموزش دانشجویان پزشکی است. در حالیکه این دانشکده برای تخصص در زمینه بهداشت تاسیس شده، به گسترش و تنوع آموزش نیز ادامه می دهد.

در سال 1990 این دانشکده نام خود را به سومین دانشکده پزشکی تغییر داد. ساختمان جدید دانشکده در خیابان Ruská در سپتامبر 1992 افتتاح شد و امکانات مدرنی برای دانشجویان فراهم کرده است. برنامه درسی پزشکی در این دانشکده؛ مبتنی بر عمل گرایی دانشجویان است.

دانشکده سوم پزشکی دانشگاه چارلز به آمادگی پزشکان آینده برای چالش های بالینی که در آینده شغلی با آنها روبرو می شوند، افتخار می کند. مجاورت دانشکده با بیمارستان Vinohrady به این معنی است که دانشجویان در تمام طول تحصیل، در معرض امتحان شرایط بالینی هستند.

ویژگی های دانشگاه چارلز

دانشگاه چارلز در سال 1348 میلادی تاسیس شد و قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه جمهوری چک است. این دانشگاه همچنین یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپاست. طبق چندین رتبه بندی، این دانشگاه در میان 2٪ دانشگاه های برتر جهان قرار دارد.

به عنوان مثال، در گزارش جهانی رتبه بندی بهترین کالج ها، دانشگاه چارلز در رتبه 196  در جهان، قرار گرفت. همچنین این دانشگاه در رتبه بندی جهانی QS این دانشگاه در رتبه 260 در سراسر جهان قرار گرفت. این دانشگاه همچنین توسط رتبه بندی آکادمیک دانشگاه های جهان ، رتبه بندی دانشگاه های جهانی Times Higher Education و رتبه بندی QS World University که قبلاً ذکر شد ، بهترین دانشگاه در کشور جمهوری چک است.

آشنایی با دانشکده سوم دانشگاه پزشکی چارلز

تحصیل در دانشکده سوم دانشگاه چارلز

سومین دانشکده پزشکی، در کنار آموزش پزشکی، دوره های کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه می دهد. از سال 1991، دانشکده سوم برنامه های تحصیلات پزشکی را به زبان انگلیسی برای دانشجویان از سراسر جهان ترتیب داده است.

برنامه تحصیل در دانشکده سوم براساس ( PBL) یا همان یادگیری مبتنی بر حل مسئله است و شامل آخرین گرایش های پزشکی و آموزش پزشکی در دنیاست. برنامه تحصیلی در این دانشکده نزدیک به برنامه های دانشکده های پزشکی مترقی در اروپای غربی و ایالات متحده آمریکا است. در این دانشکده، دانشجویان از همان ابتدا با بیماران در ارتباط هستند.

اساس تدریس دانشکده سوم پزشکی شامل بیمارستان دانشکده Královské Vinohrady، مرکز روانپزشکی Praha، بیمارستان Na Bulovce، بیمارستان Thomayer، موسسه مراقبت از مادر و کودک، بیمارستان Na Homolce، بیمارستان نظامی مرکزی و موسسه ملی بهداشت عمومی است. متخصصان برجسته آکادمی علوم چک و موسسه پزشکی بالینی و تجربی نیز در این آموزش شرکت می کنند.

>> همه چیز درباره تحصیل پزشکی در چک <<

شرایط لازم برای پذیرش از دانشکده سوم

برنامه 6 ساله M.D به زبان انگلیسی از دانشکده سوم پزشکی دانشگاه چارلز در پراگ، دانشجویان بین المللی را که مایل به تحصیل پزشکی در خارج از کشور هستند، جذب می کند.

سومین دانشکده پزشکی به دنبال پذیرش دانشجویانی با شرایط تحصیلی مناسب، تسلط کافی به زبان انگلیسی و انگیزه بالا برای تحصیل پزشکی است. کنکور کتبی برای ورود به دانشکده سوم شامل دو قسمت است:  آزمون اول شامل یک آزمون چند گزینه ای (30 سوال برای هر موضوع) در شیمی، زیست شناسی و سوالات انتخابی بین فیزیک یا ریاضی است.

در صورت موفقیت در آزمون کتبی، متقاضی به قسمت دوم یعنی مصاحبه ادامه می دهد. بخش دوم شامل گفتگو در مورد انگیزه و دانش عمومی دانش آموز است.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشکده سوم

  • فرم درخواست پذیرش برای تحصیل به زبان انگلیسی
  • کپی تأیید شده گواهی اتمام دبیرستان دارای گواهی Apostille توسط وزارت امور خارجه یا وزارت آموزش و پرورش کشوری که در آن تحصیل کرده اید و نسخه رسمی شامل تمام نمرات و تعداد ساعات
  • فتوکپی صفحه اول گذرنامه (در قسمت پشتی بنویسید که موافقت می کنید اطلاعات شخصی خود را برای اهداف پذیرش ارائه دهید و آن را امضا کنید.)
  • دو عکس اندازه استاندارد گذرنامه

مهلت درخواست به طور کلی تا پایان ماه مِی است. متقاضیان ایرانی تحصیل در دانشگاه چارلز، می توانند با مجموعه آسپیان جهت شرکت در آزمون ورودی تماس بگیرند.

آزمون ورودی دانشگاه چارلز

آزمون های ورودی دانشکده سوم برای پذیرش در رشته پزشکی این دانشگاه، برگزار می شود. جهت شرکت در این آزمون، لازم است ابتدا فرم درخواست تکمیل شود. علاوه بر قبولی در امتحان ورودی، موفقیت در مصاحبه و تسلط به زبان انگلیسی نیز برای تحصیل در این دانشکده نیاز است.

آزمون ورودی دانشکده سوم، هر ساله در دانشگاه و در برخی از نمایندگی های دانشگاه چارلز در خارج از کشور برگزار می شود.
 

مجموعه آسپیان به عنوان نماینده رسمی دانشگاه چارلز جمهوری چک در ایران، مفتخر به ارائه خدمات زیر، به داوطلبین ایرانی در مراحل مختلف اخذ پذیرش می‌باشد:

دریافت و ارزیابی مدارک داوطلبین و ثبت نام در آزمون ورودی دانشگاه

اطلاع رسانی و برگزاری آزمون ورودی با همکاری دانشگاه چارلز

برگزاری دوره‌های آمادگی آزمون ورودی با نظارت مستقیم دانشگاه چارلز و با بهره گیری از اساتید مجرب دانشگاه های تهران

همراهی داوطلبین پس از قبولی در آزمون، اخذ پذیرش، ویزا و کمک به اقامت دانشجو در کشور چک

1400/ 01 /22 76
printrating
نام
ایمیل
نظر