آشنایی با دانشکده دوم پزشکی دانشگاه چارلز جمهوری چک

دانشگاه چارلز قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه در کشور جمهوری چک استاین دانشگاه در سال 1348 تاسیس شد و اولین دانشگاه در اروپای مرکزی بود. در حالی که دانشکده دوم دانشگاه چارلز از نظر برنامه درسی و رویکرد تدریس شبیه به دانشکده اول است، اما ظرفیت کمتری دارد.

دومین دانشکده پزشکی دانشگاه چارلز در سال 1953 تاسیس شد و همچنان در محل بیمارستان موتول باقی مانده است. در ابتدا دانشکده دوم تاسیس شد تا یک دانشکده تخصصی برای رشته پزشکی کودکان باشد. در سال 1990 این دانشكده نام خود را به دانشكده دوم پزشكي تغيير داد و فعالیت های آموزشی خود را توسعه داد.

آموزش پزشکی در دانشکده دوم دانشگاه چارلز

رویکرد جامع آموزشی در دانشکده دوم، کل طیف پزشکی و آموزش بهداشت در دانشکده را در بر گرفته و رائه می دهد. دانشكده دوم پزشكي دانشگاه چارلز برای آمادگي پزشكان آينده، در محيطي متمركز و آرام، به آموزش دانشجویان می پردازد.

تدریس و آموزش در این دانشکده به دو زبان انگلیسی و چکی انجام می شود. هر ساله گروه انگلیسی زبان دانشگاه پذیرای حدود 90 نفر دانشجو برای آموزش رشته پزشکی است. از این تعداد حدود 85 ٪ دانشجویان تحصیلات خود را با موفقیت به پایان می رسانند.

بیش از 42000 هزار دانشجو در بیش از 270 برنامه مطالعاتی معتبر در 600 بخش در دانشکده دوم دانشگاه پزشکی چارلز تحصیل می کنند. دانشکده توسط رئیس دانشکده مدیریت و رهبری می شود که این رئیس، توسط سنای دانشگاهی دانشکده برای یک دوره چهار ساله انتخاب می شود. در حال حاضر، رئیس دانشکده دوم، پروفسور "ولادیمیر کومارک" با مدرک MUDr  است.

آشنایی با دانشکده دوم پزشکی دانشگاه چارلز جمهوری چک

بیمارستان آموزشی موتول

دومین دانشکده پزشکی دانشگاه چارلز از مشهورترین دانشکده های آموزش پزشکی در جهان است. این دانشکده در بیمارستان آموزشی موتول واقع شده که بزرگترین بیمارستان دانشگاهی در جمهوری چک به حساب می آید. مجاورت دانشکده با بیمارستان موتول بدان معناست که دانشجویان در طول مدت تحصیل، امکان آموزش بالینی دارند.

سالانه بیش از 1 میلیون بیمار در این بیمارستان درمان می شود. بیش از 3000 نفر در بیمارستان کار می کنند که از این تعداد 800 نفر پزشک هستند. دانشجویان پزشکی در كلینیك های مختلف بیمارستان مانند ژنتیك انسانی، انكولوژی، اطفال، خون شناسی، زنان، قلب، مغز و اعصاب، دندانپزشكی و قلب و عروق كودكان و... فعالیت می کنند.

موقعیت ویژه دانشکده دوم دانشگاه پزشکی چارلز

  • دانشکده دوم پزشکی دانشگاه چارلز یکی از اصلی ترین مراکز تربیت پزشکان متخصص در سراسر اروپا است. زیرا تعهد دانشکده دوم دانشگاه چارلز برای آماده سازی متخصص موفق در مراقبت های پزشکی اولیه یا بیمارستانی، این دانشکده را به گزینه برجسته ای برای تحصیل پزشکی تبدیل می کند. هدف اصلی دانشکده دوم پزشکی انجام تحقیقات بین المللی است.
  • یکی دیگر از دلایلی که موقعیت این دانشکده را برای تحصیل پزشکی برجسته نموده، فاصله اندک آن تا مرکز شهر است. فاصله این دانشکده تا مرکز شهر پراگ، با مترو حدود 15 دقیقه است. خروجی ایستگاه مترو مستقیماً به ورودی دانشکده منتهی می شود.
  • دانشجویان یا پزشکان واجد شرایط، این امکان را دارند که از طریق برنامه IFMSA در یک برنامه تبادل با سایر دانشجویان و بیمارستان های پزشکی در اروپای مرکزی شرکت کنند. همچنین پس از یک برنامه تحصیلی فردی، امکان گذراندن یک ترم یا بیشتر تحصیل در انگلیس، آلمان، ژاپن و سایر کشورها وجود دارد.
>> درخواست مشاوره رایگان <<

شرایط تحصیل در دانشکده دوم دانشگاه چارلز

برای تحصیل در دانشکده دوم دانشگاه چارلز، لازم است متقاضیان در یک آزمون کتبی و پس از آن در یک مصاحبه شرکت کنند.

کنکور این دانشکده، شامل یک آزمون چند گزینه ای در زمینه زیست شناسی، شیمی، فیزیک، تست منطق و یک مصاحبه در پایان است. تمام داوطلبانی که نمره بالاتر از 70 کسب کنند، برای تحصیل در دانشگاه پذیرفته می شوند. دوره پزشکی عمومی 6 سال به طول می انجامد و فارغ التحصیلان درجه پزشکی عمومی (MD)  را دریافت می کنند. شهریه سالیانه تحصیل به زبان انگلیسی در رشته پزشکی عمومی 330000 کرونای چک (حدود 12،500 یورو) است.

برای اقامت دانشجویان خوابگاه هایی در نظر گرفته شده است که همگی به دانشکده نزدیک هستند. هزینه اقامت در این خوابگاه ها به صورت تقریبی برابر با 200 یورو در ماه است.

>> همه چیز درباره تحصیل پزشکی در چک <<

بورس های تحصیلی ارائه شده در دانشکده دوم

بورس های تحصیلی زیر برای دانشجویان بین المللی ارائه شده است:

1. جایزه بهترین دانشجوی بین المللی پزشکی: این جایزه به دانشجویان سال دوم تا ششم تحصیل اعطا می شود. دانشجویانی که دروس را با موفقیت زیاد پشت سر گذاشته و نتایج استثنایی به دست آورده اند. این بورس تحصیلی، به صورت کمک هزینه ارائه شده و مبلغ آن در یک سال تحصیلی معادل 142500 کرونای چک است.
2. بورس تحصیلی اعطا شده توسط  Dean´s: برای دریافت این بورس تحصیلی، دانشجویان باید در 10٪ بهترین دانشجویان هم ورودی قرار بگیرند.

مجموعه آسپیان به عنوان نماینده رسمی دانشگاه چارلز جمهوری چک در ایران، مفتخر به ارائه خدمات زیر، به داوطلبین ایرانی در مراحل مختلف اخذ پذیرش می‌باشد:
دریافت و ارزیابی مدارک داوطلبین و ثبت نام در آزمون ورودی دانشگاه
اطلاع رسانی و برگزاری آزمون ورودی با همکاری دانشگاه چارلز
برگزاری دوره‌های آمادگی آزمون ورودی با نظارت مستقیم دانشگاه چارلز و با بهره گیری از اساتید مجرب دانشگاه های تهران
همراهی داوطلبین پس از قبولی در آزمون، اخذ پذیرش، ویزا و کمک به اقامت دانشجو در کشور چک
 
آسپیان

 

1400/ 01 /15 45
printrating
نام
ایمیل
نظر