تحصیل رشته فیزیوتراپی در دانشگاه پالاتسکی جمهوری چک

رشته فیزیوتراپی، یکی از رشته های پرطرفدار در شاخه پزشکی و بهداشت به حساب می آید که اغلب، در دانشکده های بهداشت و یا ورزش و علوم تربیت بدنی ارائه و تدریس می گردد. دانشگاه های بسیاری در دنیا وجود دارند که داوطلبان به تحصیل در رشته فیزیوتراپی می توانند در آنها مشغول به تحصیل شوند. تحصیل در رشته فیزیوتراپی در دانشگاه پالاتسکی چک، به دلیل کیفیت بالای دانشگاه پالاتسکی، یکی از بهترین گزینه هایی است که برای ادامه تحصیل در این رشته موجود می باشد.

فیزیوتراپیست کیست؟

فیزیوتراپیست، در حقیقت پزشکی است که علم و تجربه کافی برای ارزیابی و بررسی اختلالات جسمی و حرکتی بیمار را در طول دوره تحصیل خود کسب نموده است. این اختلالات می توانند ناشی از طیف وسیعی از بیماری های ارتوپدی مانند کمر درد، سیاتیک، آرتروز، تنگی کانال نخاعی ، آسیب های ورزشی و ... ، و یا بیماری های مختلف مغز و اعصاب همچون سکته مغزی، آسیب نخاعی، فلج مغزی و ... شوند. البته بیمارانی که مبتلا به مشکلات قلبی و ریوی، زنان، اطفال، پوست و ... نیز هستند، با به کارگیری پروتکل های درمانی متنوعی، که شامل استفاده از عوامل فیزیکی، تمرین درمانی و ... می شوند، در پیشگیری، درمان و بازتوانی اختلالات خود می توانند از فیزیوتراپ های متخصص کمک بگیرند.

به بیان دیگر فیزیوتراپیست، پزشکی است که در اغلب موارد بدون انجام عمل جراحی و بدون استفاده از داروهای شیمیایی می تواند درد جسمانی بیمار را کاهش داده و حرکت را به بدن و عضو مشکل دار باز گردانند.

تحصیل رشته فیزیوتراپی در دانشگاه پالاتسکی جمهوری چک

چرا جمهوری چک، کشور مناسبی برای ادامه تحصیل محسوب می گردد؟

جمهوری چک یکی از کم هزینه ترین کشورهای اروپایی عضو پیمان شنگن بشمار می رود که سالیانه پذیرای دانشجویان و مهاجرین بسیاری است. این کشور تاریخی، از گذشته های دور، صاحب دانشگاه های بسیار قدیمی و تراز بالایی بوده که دانشمندان و پزشکان سرشناسی همچون پائول کازنلسون  (کاشف بیماری اریتروبلاستوپنی)، یان اوانگلیستا پورکین (دانشمند کالبدشناس و فیزیولوژیست)، یان آموس کمنسکی (نویسنده)، استانیسلاف گروف (روان‌شناس)، یاروسلاو هیروفسکی (شیمیدان، مخترع و برنده جایزه نوبل) و ... را در آن رشد نموده اند.

هزینه پایین زندگی و شهریه مناسب دانشگاه های جمهوری چک، عامل مهمی در جذب دانشجویان به این کشور محسوب می گردد. سه دانشگاه برتر این کشور در رنکینگ 200 تا 600 رتبه بندی QS قرار دارند و هر ساله نیز شاهد ترقی آنها بوده ایم.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون دانشگاه ها و مهاجرت تحصیلی به جمهوری چک با کارشناسان آسپیان در تماس باشید.

>فرم درخواست مشاوره<

دانشگاه پالاتسکی کجاست؟

دانشگاه پالاتسکی سومین دانشگاه برتر کشور چک، از لحاظ قدمت دومین دانشگاه قدیمی این کشور به حساب می آید، که در سال 2020 در رتبه 37ام برترین دانشگاه های اروپا و آسیا میانه QS، رتبه 591 600 QS، رتبه 529 جهان در رتبه بندی آمریکا، 573 ام CWUR و 501 600 سیستم ARWU قرار گرفت. از اینرو مدرک تحصیلی دانشگاه پالاتسکی در سراسر اروپا، آمریکا، کانادا و ... مورد قبول می باشد. تمام رشته های این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، و نیز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران هستند، و به همین خاطر دانشجویان ایرانی با آسودگی خیال می توانند در رشته مورد علاقه خود در دانشگاه پالاتسکی تحصیل نمایند.

دانشگاه پالاتسکی در قرن 16ام میلادی، در شهر اولوموتس، پایتخت استان موراویا بنا نهاده شده و قدیمی ترین دانشگاه در شهر موراویا بشمار می رود. امروزه دانشگاه پالاتسکی یکی از مراکز آموزش عالی مدرن جمهوری چک محسوب می شود که طیف گسترده ای از برنامه های مطالعاتی و فعالیت های علمی و پژوهشی را در سطح بین المللی دنبال می کند. همچنین بیش از 22000 دانشجو، که شامل 4500 دانشجوی خارجی از 108 کشور جهان می گردد، در هشت دانشکده و نزدیک به 750 رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، در دانشگاه پالاتسکی مشغول به تحصیل هستند.

173 رشته از 750 رشته موجود در دانشگاه پالاتسکی، به زبان غیر چکی (انگلیسی، آلمانی و فرانسوی) تدریس می گردد، که همگی مشمول شهریه ای متناسب با رشته و مقطع تحصیلی آن بین 1000 تا 11000 یورو در سال می گردند. تحصیل در رشته فیزیوتراپی در دانشگاه پالاتسکی در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به زبان انگلیسی مقدور می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه پالاتسکی به مقاله < دانشگاه پالاتسکی < مراجعه فرمایید و یا با کارشناسان ما در موسسه آسپیان در ارتباط باشید.

>فرم درخواست مشاوره<

چرا تحصیل در رشته فیزیوتراپی در دانشگاه پالاتسکی جمهوری چک، یک گزینه ایده آل محسوب می شود؟

دانشکده تربیت بدنی دانشگاه پالاتسکی جمهوری چک، دومین دانشکده جدید این دانشگاه به حساب می آید که در سال 1991 تاسیس شد. در حال حاضر بیش از 2000 دانشجوی داخلی و بین المللی در مقاطع مختلف تحصیلی، در شش دپارتمان و موسسه اصلی این دانشکده مشغول به تحصیل هستند. دپارتمان فیزیوتراپی در دانشگاه پالاتسکی یکی از اصلی ترین دپارتمان های این دانشکده به حساب می آید که رشته فیزیوتراپی را در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می نماید.

همچنین مقطع کارشناسی رشته فیزیوتراپی در دانشگاه پالاتسکی در دانشکده علوم بهداشت و سلامت به دانشجویان ارائه می گردد.

فارغ  التحصیلان رشته فیزیوتراپی در دانشگاه پالاتسکی، متخصصین قابلی بشمار می روند که قادرند در مراکز درمانی و تیم های پزشکی مشغول به کار شوند. مدرک فارغ  تحصیلی این دانشگاه مورد تایید تمام کشورهای اروپایی، آمریکا و وزارت بهداشت ایران می باشد، و از اینرو بازار کار این افراد به نوعی فراهم است.

رویکرد تحصیلی رشته فیزیوتراپی در دانشگاه پالاتسکی، حول محور آموزش های علمی و عملی در این تخصص درمانی شکل گرفته است. برنامه آموزشی این دانشکده شامل تدریس دروس تخصصی و برگزاری کارگاه های عملی در مراکز مختلف درمانی می باشد. بعلاوه متخصصین فارغ  التحصیل این دانشگاه، پژوهشگران خبره ای هستند، که می توانند در گروه های علمی و تحقیقاتی مختلف در سراسر دنیا نیز مشغول به کار شوند.

البته ظرفیت پذیرش داوطلبان رشته فیزیوتراپی در دانشگاه پالاتسکی محدود است، به گونه ای که در سال تحصیلی 2022 2021 تنها در حدود 12 دانشجو پذیرش شدند.

برای کسب اطلاعات دقیق و زمان ثبت نام برای آزمون ورودی در رشته فیزیوتراپی در دانشگاه پالاتسکی با مشاورین ما در آسپیان در تماس باشید.

>فرم درخواست مشاوره<

دپارتمان فیزیوتراپی در دانشگاه پالاتسکی چه امتیازات و مزیت هایی را به دانشجویان خود ارائه می نماید؟

دانشگاه پالاتسکی برنامه تحصیلی منحصر به فردی را برای دانشجویان خود فراهم آورده است. دانشجویان این دپارتمان در فضایی کاملا تخصصی و با شیوه های مدرن آموزشی به کسب دانش لازم در زمینه آخرین علوم روز فیزیوتراپی پرداخته و این امکان را دارند تا در یکی از 40 موسسه آموزشی و تحقیقاتی همکار دانشگاه پالاتسکی، در سراسر اروپا، بخشی از دوره تحصیلی خود را سپری نمایند. در این مدت دانشجویان مستعد می توانند از هزینه های کمک تحصیلی فراهم شده این دانشگاه، در کنار فضاهای مدرن تحقیقاتی برای پیشرفت هر چه بیشتر خود، تلاش نمایند.

پس از ورود به دانشگاه پالاتسکی، دانشجو در تمام طول مدت تحصیلی خود مورد حمایت کامل دانشگاه بوده و مجاز به استفاده از امکانات مدرن ورزشی، بهداشتی، مشاوره ای، خوابگاه ها، کتابخانه ها، سالن های غذاخوری و ... موجود در دانشگاه خواهد بود.

برای اخذ پذیرش رشته فیزیوتراپی در دانشگاه پالاتسکی، چه مدارکی مورد نیاز است؟

داوطلبان ورود به دانشگاه پالاتسکی علاوه بر پاسپورت معتبر، می بایست مدرک اتمام دوره دبیرستان خود را دریافت نموده باشند و دانش آموز سال آخر دبیرستان باشند. همچنین داوطلبان موظف به ارائه مدرک زبان معادل سطح B1 یا آیلتس 5 هستند.

همچنین برای اخذ پذیرش در رشته فیزیوتراپی در دانشگاه پالاتسکی، داوطلب می بایست در آزمون ورودی این دانشکده شرکت نماید. این آزمون شامل دروس زیست شناسی انسانی و کالبد شناسی، سرفصل های مشخصی از دروس علوم، و آزمون زبان انگلیسی خواهد بود. برای موفقیت در آزمون، دانش آموزان می بایست با اصطلاحات و مبانی علمی دروس خود آشنایی کامل داشته باشند. موسسه آسپیان به عنوان نماینده رسمی دانشگاه های چارلز و پالاتسکی در جمهوری چک، همه ساله دوره های آمادگی شرکت در آزمون ورودی را به زبان انگلیسی برگزار می نماید، تا داوطلبان بتواند به راحتی نمره قبولی در این آزمون را کسب نمایند. همچنین علاوه بر آزمون کتبی، مصاحبه شفاهی نیز از داوطلبان به عمل خواهد آمد. برای اطلاع از کلاس ها و دریافت مشاوره برای اخذ پذیرش در رشته فیزیوتراپی در دانشگاه پالاتسکی با مشاورین آسپیان تماس حاصل فرمایید.

>فرم درخواست مشاوره<

دوره کارشناسی رشته فیزیوتراپی در دانشگاه پالاتسکی

طول دوره کارشناسی رشته فیزیوتراپی در دانشگاه پالاتسکی، چهار سال متوالی است. این دوره توسط دانشکده علوم بهداشت و سلامت برگزار می گردد. در طول دوره تحصیل دانشجویان با علوم جامعی از شاخه فیزیوتراپی آشنا گردیده و به طور کامل با مهارت های عملی و با دانش نظری در علوم فیزیولوژی حرکتی و پاتوفیزیولوژی آشنا خواهند شد. دپارتمان فیزیوتراپی در دانشگاه پالاتسکی سعی نموده تا رویکرد تحصیلی دانشجویان، به گونه ای باشد که پس از فارغ التحصیلی، شخص بتواند در یک تیم پزشکی در مراکز درمانی و توانبخشی، یا تیم های ورزشی، به مداوای بیماران بپردازد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره رشته فیزیوتراپی در دانشگاه پالاتسکی، با کارشناسان آسپیان در تماس باشید.

دوره کارشناسی فیزیوتراپی در دانشگاه پالاتسکی شامل چه مباحث علمی و نظری می گردد؟

دانشجوی مقطع کارشناسی رشته فیزیوتراپی در دانشگاه پالاتسکی در طول دوره تحصیل خود با مباحث نظری و تخصص های علمی ذیل آشنا خواهد شد:

 • دانش نظری و اصول علمی رشته فیزیوتراپی
 • دانش نظری در مورد ساختارها، عملکردها و اختلالات عملکردی بدن انسان
 • دانش پروسه و روش های تشخیصی، درمانی و پیشگیری از اختلالات حرکتی و جسمانی
 • دانش اصول کار با فناوری های مدرن پزشکی مورد استفاده در روش های تشخیصی، درمانی و روش های آزمایشگاهی (عکسبرداری، رادیولوژی و ...)
 • دانش و آگاهی جامع پیرامون اصول اخلاقی، ارزش ها، قوانین و مسائل مربوط به عملکرد فعالیت های پزشکی
 • دانش مربوط به اصول سازمانی و مدیریتی در فعالیت های پزشکی
 • دانش لازم در مورد استانداردها و بخشنامه های قانونی، حقوقی، تخصصی و سایر موارد مربوط به عملکرد فعالیت های مربوط به حوزه بهداشت و مسائل درمانی

پس از اتمام دوره کارشناسی، فارغ التحصیلان رشته فیزیوتراپی در دانشگاه پالاتسکی چه توانایی هایی را کسب نموده اند؟

پس از طی دوره چهارساله فیزیوتراپی در دانشگاه پالاتسکی، فرد به عنوان یک فیزیوتراپیست، موفق به اخذ مدرک کارشناسی یا (Bc) شده و مجاز است در موقعیت های ذیل مشغول به فعالیت شود:

 • ارائه خدمات بهداشتی و درمانی قانونی، همچون تشخیص مشکلات و بیماری ها، طراحی و استفاده از روش های فیزیوتراپی و آموزش تمرینات فیزیوتراپی به بیمار
 • فعالیت در مراکز مراقبت های بهداشتی، درمانی، توانبخشی (بدون نیاز به سپری نمودن دوره های آموزش بیشتر و یا انجام تحصیلات تکمیلی)
 • استفاده از وسایل پزشکی و درمانی برای توانبخشی و معالجه بیماران
 • تشکیل، مطالعه و حفظ سوابق پزشکی مورد نیاز بیمار، مطابق با مقررات و قوانین مختص با نگهداری اسناد پزشکی بیماران
 • ارائه اطلاعات متناسب با صلاحیت حرفه ای خود به بیماران
 • شرکت در دوره های آموزشی، مطالعاتی، سمینارها و کارگاه های مرتبط با گرایش حرفه ای خود در رشته فیزیوتراپی
 • ارائه خدمات مشاوره ای، درمانی و توانبخشی در باشگاه های ورزشی و تیم های حرفه ای

دوره کارشناسی ارشد رشته فیزیوتراپی در دانشگاه پالاتسکی چگونه است؟

دوره کارشناسی ارشد رشته فیزیوتراپی در دانشگاه پالاتسکی در دانشکده ورزش و علوم تربیت بدنی به صورت دو ساله و به زبان انگلیسی برگزار می شود. شهریه سالیانه این دوره 2500 یورو در سال بوده، اما امکان دریافت کمک هزینه تحصیلی نیز برای دانشجویان به صورت های مختلف مهیا می باشد.

در طول دوره کارشناسی ارشد، دانشجو ملزم به سپری نمودن 120 واحد درسی خواهد بود، که بخشی از آن مربوط به پایان نامه دوره ارشد (در سال دوم) می باشد. برای دریافت پذیرش در دوره کارشناسی ارشد، داوطلبان ملزم به ارائه مدرک کارشناسی، مدرک معتبر زبان انگلیسی، رزومه خوب و توصیه نامه از اساتید دوره کارشناسی خود هستند. همچنین برای اخذ پذیرش، دانشکده از شما برای انجام یک مصاحبه آنلاین دعوت خواهد نمود.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون سایر رشته های تحصیلی در دانشگاه پالاتسکی با کارشناسان آسپیان در تماس باشید.

دانشجویان رشته فیزیوتراپی در دانشگاه پالاتسکی از چه امکانات رفاهی برخوردار خواهند بود؟

دانشگاه پالاتسکی دارای امکانات و ساختمان های متعددی در سطح شهر اولوموتس است، که شامل پارک علم و فناوری دانشگاه پالاتسکی، مجلات علمی، موسسه کنفوسیوس، مرکز ورزشی مدرن، مرکز کامپیوتر، کتابخانه، مرکز کمک به دانشجویان، خوابگاه و سالن های پذیرایی می گردد.

امکانات خوابگاهی دانشگاه پالاتسکی

دانشگاه پالاتسکی دارای چندین خوابگاه و محل اقامت دانشجویی در دو پردیس کامل و چند خوابگاه مستقل است. این پردیس ها عبارتند از:

پردیس Envelopa:

این پردیس شامل 5 خوابگاه مختلف است که در نزدیکی دانشکده علوم آموزشی، دانشکده هنر، دانشکده فنی و مهندسی، دانشکده حقوق و دانشکده علوم واقع شده است. دو ایستگاه ترام و دو ایستگاه اتوبوس در این پردیس واقع شده، و فاصله این پردیس تا شهر در حدود 5 دقیقه (با ترام)، و تا ایستگاه قطار 10دقیقه (پیاده روی) می باشد. همچنین در نزدیکی این پردیس سه باشگاه ورزشی، یک خانه موسیقی، کافه، مطب پزشک، آرایشگاه، سالن زیبایی و سایر خدمات رفاهی وجود دارد.

پردیس Neředín:

این پردیس شامل چهار ساختمان بزرگ می گردد و در نزدیکی دانشکده ورزش و تربیت بدنی، دانشکده پزشکی و دانشکده علوم بهداشت واقع شده است. فاصله ایستگاه قطار از این پردیس در حدود 10 دقیقه بوسیله اتوبوس یا ترام می باشد. این پردیس دارای امکانات رفاهی خوبی از قبیل زمین های ورزشی و ... بوده و به عنوان پردیس اصلی دانشجویان خارجی، دانشجویان پزشکی، دندانپزشکی، فیزیوتراپی و ... به حساب می آید. قیمت اتاق در این پردیس ها بین 3 تا 5 یورو به ازای هر شب اقامت است. برای کسب اطلاعات دقیق درباره وضعیت اقامت دانشجویی در دانشگاه پالاتسکی، با موسسه آسپیان، نماینده رسمی دانشگاه پالاتسکی در ایران، در تماس باشید.

جمع بندی

تحصیل در رشته فیزیوتراپی در دانشگاه پالاتسکی، موقعیت بسیار مناسبی برای افرادی به حساب می آید که رویای فیزیوتراپیست شدن را در سر می پروراندند. دانشگاه پالاتسکی، یکی از برترین دانشگاه های دولتی کشور چک بشمار می رود که رتبه بالای آن در رده بندی های جهانی، این مرکز علمی را به یکی از معتبرترین موسسات علمی، تحقیقاتی و آموزشی اروپا مبدل نموده است. از اینرو مدرک فارغ التحصیلی این دانشگاه، می تواند به اشتغال پس از تحصیل شما کمک شایانی نماید.

موسسه آسپیان، نماینده رسمی دانشگاه پالاتسکی در ایران محسوب می گردد، که به داوطلبان تحصیل در جمهوری چک، در اخذ پذیرش، آمادگی و قبولی در آزمون ورودی، اخذ ویزا و دریافت خوابگاه و امکانات رفاهی کمک می نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون رشته های تحصیلی در دانشگاه پالاتسکی با کارشناسان آسپیان در تماس باشید. آسپیان همراه شما در مسیر تحصیل در کشور چک خواهد بود ...

تحصیل در چک

 

1400/ 01 /08 184
printrating
نام
ایمیل
نظر