آشنایی با خوابگاه های دانشگاه ماساریک

دانشگاه پزشکی ماساریک Masaryk در شهر برنو، دومین شهر بزرگ و مرکز آموزشی جمهوری چک واقع شده است. در این مقاله از مجموعه آسپیان، به معرفی اجمالی خوابگاه های این دانشگاه بزرگ و ارائه ویژگی های رفاهی آنها می پردازیم.

خدمات اقامت و پذیرایی دانشگاه ماساریک، 3825 تخت را در 11 مرکز اقامتی دانشجویی در مناطق مختلف شهر برنو با قیمت های متفاوت ارائه می دهد. در تمام ساختمانهای محل اقامت اینترنت وجود دارد. در هر سالن محل اقامت لباس شویی، اتاق تلویزیون و اتاق مطالعه وجود دارد. همه اتاق ها نیز به یخچال مجهز شده اند.

تحصیل پزشکی در دانشگاه ماساریک

دانشگاه ماساریک در سال 1919 میلادی تاسیس شد و از 9 دانشکده تشکیل شده است. دانشگاه ماساریک در سراسر جهان شناخته شده و به عنوان یک مجموعه آموزشی پژوهشی معتبر برای آموزش رشته های پزشکی به زبان انگلیسی، معرفی می شود. دانشکده پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه Masaryk در یک پردیس جداگانه قرار دارند که همه نیازهای دانشجویان را برآورده می سازد. این پردیس، به عنوان یکی از مدرن ترین و دانشجویی ترین دانشکده های پزشکی در اروپا شناخته می شود.

آشنایی با خوابگاه های دانشگاه ماساریک

محل اسکان دانشجویان دانشگاه ماساریک

دانشگاه ماساریک، یک دانشگاه بزرگ و بین المللی است که سالیانه پذیرای تعداد زیادی از دانشجویان از سراسر جهان است. مکان های اقامتی که برای دانشجویان این دانشگاه در نظر گرفته شده، در 9 ساختمان مجزا قرار دارند. هرکدام از خوابگاه های دانشگاه ماساریک، امکانات مخصوص به خود را دارند.

خوابگاه Komárov bří Žůrků

این مکان در مجتمع تالارهای اقامت کوماروف در بخشی آرام از جنوب شهر برنو واقع شده است. 479 اتاق در این خوابگاه وجود دارد. 89 اتاق دو تخته و 89 اتاق سه تخته در استودیوها (در هر استودیو، 1 اتاق دو تخته و 1 اتاق سه تخته با امکانات مشترک). در هر طبقه یک آشپزخانه مشترک وجود دارد. یک اتاق خشکشویی، اتاق تفریح ​​و اتاق تلویزیون و یک سالن بدنسازی نیز در ساختمان حوابگاه وجود دارد. برخی از اتاق ها اخیراً مرمت شده اند. همه اتاق ها از اینترنت WiFi eduroam برخوردارند.

این خوابگاه در مجاورت مراکز خرید Olympia و Avion واقع شده است. همچنین مسیرهای دوچرخه سواری، زمین های ورزشی و استخر نیز برای این خوابگاه تعبیه شده اند.

خوابگاه Klácelova

این خوابگاه دانشگاه ماساریک مکان در نزدیکی منطقه ورزشی و تفریحی Kraví Hora واقع شده است. منطقه ای که در آن استخر شنا و رصدخانه وجود دارد. ظرفیت اقامت این خوابگاه، 313 تخت (5 اتاق دو نفره، 79 اتاق سه تخته، 14 اتاق چهار نفره و 2 اتاق پنج نفره) است. امکانات بهداشتی و آشپزخانه مشترک برای هر طبقه تعبیه شده اند.

هر اتاق در این خوابگاه، دارای یک eduroam WiFi است. همچنین یک سالن ورزشی، اتاق تلویزیون و اتاق مطالعه نیز در خوابگاه وجود دارند.

آشنایی با خوابگاه های دانشگاه ماساریک

خوابگاه Kounicova

این خوابگاه در مرکز شهر و در نزدیکی دانشکده حقوق و دانشکده انفورماتیک دانشگاه ماساریک قرار دارد. ظرفیت کلی این خوابگاه، 580 نفر است. 276 اتاق دو نفره و 7 اتاق سه نفره در این خوابگاه وجود دارد. محل اقامت در استودیوهایی با دو اتاق، توالت و دوش است. آشپزخانه های مشترک در راهرو ها هستند.

یک اتاق مطالعه و یک اتاق تلویزیون در ساختمان خوابگاه قرار دارند. همچنین هر اتاق دارای سیم کارت WiFi eduroam است. در طبقه همکف این خوابگاه دانشگاه ماساریک، یک پیتزا فروشی PIZZA NOSTRA وجود دارد.

خوابگاه Mánesova

این خوابگاه در دانشگاه فنی دانشگاه ماساریک در برنو قرار دارد. ظرفیت کلی ساختمان، 346 تختخواب است. 7 اتاق یک نفره، 158 اتاق دو نفره، 1 اتاق سه نفره و 6 اتاق چهار نفره در این خوابگاه  وجود دارد. هر اتاق دارای WiFi eduroam است و سرویس بهداشتی و آشپزخانه های مشترک در هر طبقه قرار دارند. در راهرو هر اتاق دو نفره، یک دستشویی وجود دارد. ساعات پذیرایی در Mánesova فقط 7 عصر - 7 صبح است.

خوابگاه Míru

ساختمان این خوابگاه دانشگاه ماساریک در Kraví Hora نزدیک استخر شنا، پارک و رصدخانه واقع شده است. ظرفیت اقامت 248 تختخواب است. 58 اتاق چهار نفره، 4 اتاق دو نفره، 1 اتاق سه نفره و 1 اتاق پنج نفره در این خوابگاه قرار دارد. همه اتاق ها به یخچال مجهز شده اند. در هر طبقه سرویس بهداشتی مشترک و آشپزخانه وجود دارد. در هر اتاق WiFi eduroam موجود است. یک اتاق تلویزیون و یک اتاق مطالعه در ساختمان خوابگاه وجود دارد.

خوابگاه Sladkého

این خوابگاه از مجموعه خوابگاه های دانشگاه ماساریک، در بخشی آرام از جنوب شهر برنو واقع شده است. ظرفیت این ساختمان 387 تختخواب است. 159 اتاق یک نفره، 110 اتاق دو نفره و 11 اتاق تک نفره در این خوابگاه وجود دارد. برای هر اتاق، یک توالت و یک دستشویی وجود دارد. در هر طبقه آشپزخانه و دوش مشترک قرار گرفته و خشکشویی، اتاق تفریحی و یک اتاق تلویزیون در ساختمان نیز برای رفاه بیشتر دانشجویان تعبیه شده است.

هر اتاق در این خوابگاه به یک eduroam WiFi مجهز است. این خوابگاه در مجاورت مراکز خرید Olympia و Avion واقع شده و مسیرهای دوچرخه سواری، زمین های ورزشی و استخر نیز دارد.

آشنایی با خوابگاه های دانشگاه ماساریک

خوابگاه Tvrdého

 ظرفیت این خوابگاه دانشگاه ماساریک، که در نزدیکی مرکز شهر واقع شده، 356 تختخواب است. اتاق های این خوابگاه شامل 3 اتاق یک نفره، 55 اتاق دو نفره، 47 اتاق سه نفره و 13 اتاق چهار نفره است. سرویس های بهداشتی مشترک است و در هر طبقه یک آشپزخانه وجود دارد. اتصال به اینترنت wifi ، WiFi eduroam ، یک اتاق برای مهمان، یک اتاق مطالعه و یک اتاق تلویزیون، از دیگر امکانات این خوابگاه دانشجویی هستند.

خوابگاه Veveří

این ساختمان خوابگاه، در مرکز شهر با ظرفیت اقامت 74 تخت (1 اتاق یک نفره، 11 اتاق دوقلو، 17 اتاق سه نفره) واقع شده است. سرویس بهداشتی و آشپزخانه بین اتاقهای یک طبقه مشترک است. همچنین اتصال بی سیم اینترنت WiFi eduroam ، زمین بازی و اتاق تلویزیون در دسترس دانشجویان است.

در این ساختمان، خدمات پذیرایی دائمی وجود ندارد. در صورت لزوم، دانشجویان می توانند با سرویس گیرنده در Kounicova 50 تماس بگیرند. جایی که کلیدهای اضافی در آن ذخیره می شود.

خوابگاه Vinařská

این خوابگاه مجهزترین و بزرگترین خوابگاه انشگاه ماساریک و مجموعه ای دارای سه ساختمان است. سه ساختمان شامل سالن های خوابگاه دانشگاه، غذاخوری دانشجویان، سالن بدن سازی دانشکده MU، دانشکده مطالعات ورزشی و دانشکده اقتصاد و مدیریت هستند. خوابگاه Vinařská در مجاورت نمایشگاه مرکزی برنو و نزدیک پردیس دانشگاه ماساریک واقع شده و ظرفیت آن 1118 تخت خواب است.

491 اتاق دو نفره، 5 اتاق در 2 + 1 استودیو، 8 اتاق سه نفره (بلوک A3 ) و 22 اتاق چهار نفره (بلوک های A1 و A2) وجود دارد. اتاق های دوقلو و استودیوهای 2 + 1 به آشپزخانه، حمام و دستشویی مجهز هستند.

تمام اتاق های دو نفره در بلوک A1 بازسازی شده اند. تمام اتاقهای بلوک A3 و برخی از اتاقهای بلوک A2 بازسازی و نوسازی شده اند. هر اتاق چهار تخته دارای یک آشپزخانه، حمام و توالت جداگانه است. همه اتاق ها دارای eduroam WiFi هستند.

زمین های ورزشی، سالن بدن سازی و سونا در محل (در بلوک A3) قرار دارند. دانشجویان مقیم می توانند از اتاق رایانه دانشگاه در ساختمان A2 استفاده کنند. برای پارک اتومبیل، دانشجویان می توانند از پارکینگ در نزدیکی غذاخوری دانشجویان، استفاده کنند.

>> همه چیز درباره تحصیل پزشکی در چک <<
1399/ 12 /03 479
printrating
نام
ایمیل
نظر