همه چیز درباره زندگی دانشجویی در شهر پراگ

 زندگی دانشجویی در شهر پراگ

با تقریبا 40 دانشگاه، پراگ به عنوان یک شهر مهم دانشجویی در اروپا در نظر گرفته می شود. معمولاً هر پردیس دانشگاهی، باشگاه تفریحی مخصوص خود را نیز دارد. از نظر همه دانشجویان، پراگ شهر رویاهاست. همه دانشگاه ها و کالج ها در مرکز شهر قرار دارند و به راحتی با تراموا، اتوبوس و دوچرخه قابل دسترسی هستند.

از طرفی  صدها سالن سینما، گالری های هنری، سالن های موسیقی، باشگاه ها، سالنهای تئاتر و... در این شهر وجود دارند. در پراگ، هرگونه نیاز به فعالیت های آموزشی یا تفریحی به بهترین شکل برآورده می شود. اگر کسی باشید که هیچ فرصتی را برای امتحان کردن چیزهای جدید، غذاهای تازه و مکان های مهیج از دست نمی دهید، در پراگ گزینه های نامحدودی دارید.

چرا استقبال دانشجویان بین المللی از پراگ تا این اندازه بالاست؟

سیستم آموزشی چک با توجه به برنامه ارزیابی دانشجویان بین المللی PISA، یکی از بهترین سیستم های آموزشی جهان در نظر گرفته شده است. علاوه بر این، موسسات آموزش عالی چک برنامه های تحصیلی متنوعی را به زبان انگلیسی و سایر زبانهای خارجی که به طور خاص برای دانشجویان بین المللی طراحی شده است، ارائه می دهند.

در حقیقت ، بیش از 30000 دانشجوی بین المللی هر ساله تحصیل را در جمهوری چک انتخاب می کنند. از میان این تعداد، 20000 دانشجو در پراگ تحصیل و زندگی می کنند.

همه چیز درباره زندگی دانشجویی در شهر پراگ

اوقات تنهایی در پراگ

برای زمانهایی که به ساعتهای بی سروصدا نیاز دارید، می توانید از موزه ها و کتابخانه های شهر پراگ دیدن کنید. همه موزه ها مانند موزه کمونیسم، موزه ملی چک و یا موزه یهودیان، تعرفه ویژه ای برای دانشجویان در نظر گرفته اند.

کتابخانه شهرداری پراگ دارای 42 شعبه در شهر است. هر کدام از این کتابخانه ها بخش های مختص ادبیات انگلیسی یا سایر زبان های خارجی از شعر تا کتاب های طنز را پوشش می دهد. اگر کارت حمل و نقل عمومی یا به اصطلاح Lítačka  را در اختیار دارید، هزینه عضویت کتابخانه برای هر سال فقط 2.5 یورو است.

تخفیف های کم نظیر دانشجویی شهر پراگ

دانشجویان در پراگ واجد شرایط دریافت کارت ISIC هستند. داشتن این کارت، یک روش عالی برای دریافت تخفیف برای هر چیزی است که به ذهن شما خطور می کند. جمهوری چک به دارندگان کارت این امکان را می دهد تا برای حمل و نقل، رستوران، سینما، موزه، نمایشگاه و کنسرت تخفیف دانشجویی بگیرند. در وب سایت های آنها می توانید لیست ارائه دهندگان تخفیف را بیابید.

دانشجویان همچنین بلیط ارزان تری برای حمل و نقل عمومی دارند. قیمت واقعی را می توانید در وب سایت رسمی DPP پیدا کنید. هنگام مسافرت از پراگ، برای بلیط اتوبوس و قطار تخفیف نیز در نظر گرفته شده است. دانشجویان حتی می توانید تعرفه های تلفن یا حساب بانکی دانشجویی را رایگان دریافت کنند.

دانستنی هایی که شما را عاشق پراگ می کند!

  • جمهوری چک به عنوان هفتمین کشور امن برای زندگی در جهان شناخته می شود. در شاخص صلح جهانی 2019، این کشور در میان ده کشور امنِ دنیا قرار گرفته است.
  • جامعه مهاجران کشور جمهوری چک بسیار زیاد است. بیش از 535،000 ساکن خارجی متولد شده در جمهوری چک زندگی می کنند. حدود 200000 نفر از آنها در پراگ زندگی می کنند.
  • قدیمی ترین دانشگاه در اروپای مرکزی در پراگ قرار دارد. دانشگاه چارلز در پراگ، تاسیس شده در سال 1348 میلادی، قدیمی ترین دانشگاه در اروپای مرکزی است.
  • جمهوری چک دارای اقتصادی پیشرفته و سطح بالای زندگی است. در حقیقت، این کشور با کمترین نرخ بیکاری (2.2٪) در اتحادیه اروپا، با ثبات ترین و مرفه ترین کشور پساکمونیستی به حساب می آید.
  • 90٪ مردم چک حداقل تحصیلات متوسطه را گذرانده اند که بالاترین نرخ باسوادی در اتحادیه اروپا است.

 

همه چیز درباره تحصیل پزشکی در چک
1399/ 11 /23 191
printrating
نام
ایمیل
نظر