۵ پادکست جذاب برای تقویت زبان انگلیسی

پادکست  یکی از روش های مناسب برای یادگیری زبان به صورت خود آموز است. در این مقاله از مجموعه مقالات مجموعه آسپیان به معرفی 5 پادکست پرطرفدار و شناخته شده در آموزش زبان می پردازیم. با ما همراه باشید.
 
 

1. اسپرسو انگلیسی/ Espresso English

این پادکست، در دسته پادکست های سطح مبتدی (Elementary) طبقه بندی می شود. پادکست اسپرسو انگلیسی با درسهای ساده، واضح و کاربردی، روشی سرگرم کننده، جذاب و در عین حال موثر برای یادگیری زبان انگلیسی طراحی کرده است.

هر قسمت این پادکست فقط 5 - 10 دقیقه زمان دارد و به گونه ای طراحی شده که در مدت زمان کوتاه نکات زیادی را به شما یاد دهد. با پادکست اسپرسو انگلیسی، در کمترین زمان دستور زبان انگلیسی، واژگان، عبارات، اصطلاحات و موارد دیگر را خواهید آموخت!

۵ پادکست جذاب برای تقویت زبان انگلیسی

 

2. 6 دقیقه انگلیسی/ 6 Minute English

این پادکست، در دسته پادکست های سطح متوسط (Intermediate) طبقه بندی می شود. 6 دقیقه انگلیسی، از طریق مکالمه های انگلیسی ساده، موفق به ایجاد یک روش سرگرم کننده برای یادگیری زبان انگلیسی شده است. اپیزودهای این پادکست براساس موقعیت های روزمره ساخته می شوند و در آن بحث و گفت و گو بین دو نفر، نیک و آلیس شکل می گیرد.

موضوعات این پادکست بسیار سرگرم کننده و جذاب هستند. به طوری که هنگام شنیدن آنها، فراموش خواهید کرد که در حال یاد گرفتن زبان انگلیسی هستید. علاوه بر این، هر قسمت دارای لیست صوتی، متن و واژگان است.

این پادکست به شما کمک می کند تا دستور زبان انگلیسی و مکالمه انگلیسی خود را بهبود بخشید و دایره واژگان انگلیسی خود را گسترش دهید.

3. در انگلیسی بهتر است/ Better at English

این پادکست، در دسته پادکست های سطح متوسط (Intermediate) و بالاتر طبقه بندی می شود. هنگامی که آماده شنیدن مکالمات با سرعت کامل هستید، Better at English یک انتخاب درخشان است. این قسمت ها با جامعه هدف زبان آموزان سطح متوسط​​، طیف وسیعی از موضوعات جالب را شامل می شود. از بحث های جدی گرفته تا چت های سرگرم کنند، همگی در این پادکست وجود دارند.

گوش دادن این پادکست به شما کمک می کند تا با ریتم و سرعت اصلی زبان انگلیسی آشنا شوید. همچنین می توانید برخی از اصطلاحات رایج را که بومیان زبان انگلیسی از آن استفاده می کنند، بیاموزید. در کنار هر قسمت، می توانید متن همه مکالمات و همچنین برخی یادداشت های واژگان را دانلود کنید.

4. انگلیسی که ما صحبت می کنیم (The English We Speak)

این پادکست، در دسته پادکست های سطح پیشرفته (Advanced) طبقه بندی می شود. کتابهای درسی و سایر ابزارهای یادگیری معمولاً یک روش کاملاً رسمی صحبت کردن را به شما یاد می دهند. اما انگلیسی The We We Speak، با تمرکز بر عبارات روزمره و کلمات عامیانه به شما کمک می کند تا بیشتر مانند یک محلی، انگلیسی صحبت کنید.

آیا تا به حال فکر کرده اید که "داشتن اسکلت در کمد خود" یا "کشیدن پشم روی چشم کسی" به چه معناست؟ این پادکست برای یادگیری اسلنگ ها تهیه شده است.

مجریان برنامه، کمی کندتر از مکالمه معمولی صحبت می کنند. این سرعت، درک پادکست را برای شما آسان تر می کند. طول هر قسمت پادکست 3-4 دقیقه است و دروس به راحتی در اختیار شما قرار می گیرند.

5. ای اس ال پاد/ ESL Pod

این پادکست، در دسته پادکست های سطح متوسط (Intermediate) و بالاتر طبقه بندی می شود. ESL Pod  یک منبع خارق العاده برای هر کسی است که می خواهد زبان انگلیسی خود را بهبود ببخشد. نه یک کتابخانه با بیش از 900 قسمت برای دانلود وجود دارد. همچنین سازندگان این برنامه، هر دو دارای مدرک دکترای زبانشناسی کاربردی هستند.

ای اس ال پاد، اولین و طولانی ترین پادکست یادگیری زبان انگلیسی در اینترنت است. این پادکست در جولای 2005 توسط دو استاد سابق دانشگاه، دکتر جف مک کوئیلان و دکتر لوسی تسه از مرکز توسعه آموزش در لس آنجلس کالیفرنیا راه اندازی شد.

بخشی از هر قسمت شامل ویژگی های گفتگوی بین 2 شخصیت است. در ادامه هر قسمت، کلمات کلیدی مکالمه انتخاب شده و معنی آنها و نحوه استفاده از آنها توضیح داده می شود. مکالمه ها با سرعت پایین ضبط شده اند. بنابراین پیگیری آنها بسیار آسان است.

1399/ 11 /03 310
printrating
نام
ایمیل
نظر