دانشگاه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست (Budapest University of Technology and Economics)

تحصیلات دانشگاهی در دانشگاه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست یک گزینه عالی برای علاقمندان رشته های مهندسی است. تأسیس دانشگاه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست به سال 1782 برمی گردد. این دانشگاه علاوه بر مجارستان در اروپا و جهان نیز از جایگاه مهمی برخوردار است.

تقریباً 70٪ مدرک مهندسی دریافت شده در مجارستان توسط این دانشگاه داده می شود. دانشگاه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست از بدو تأسیس تا کنون تعداد زیادی برنده جایزه نوبل تولید کرده است. بخش های محبوب این دانشگاه مهندسی برق، مهندسی مکانیک، معماری و مهندسی شیمی است.

تقریباً 800 دانشجوی خارجی از 50 کشور در این دانشگاه تحصیل می کنند. جایی که 14000 دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست توسط تمام دانشگاه ها و مؤسسات دانشگاهی اروپایی شناخته شده است.

دانشگاه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست

مزایای دانشگاه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست

مهمترین دوره تعیین کننده آینده فرد بدون شک دوره تحصیلات دانشگاهی است. فارغ التحصیلی از دانشگاه خارج از کشور؛ می تواند در تعیین آینده فرد نقش مهمی ایفا کند.

مواردی نظیر «آموزش با کیفیت»، «رفاه اجتماعی»، «بالا رفتن دانش فرهنگی» و همچنین «یک مدرک معتبر» را در نظر بگیرید. این موارد از مهم ترین عوامل مورد بررسی در انتخاب یک دانشگاه خارجی است.

تمام این موارد، در دانشگاه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست قابل ردیابی است. سطح کیفی آموزش بسیار بالاست. رفاه اجتماعی در مجارستان عالی است. همچنین مدرک دانشگاه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست مدرک معتبری به حساب می آید.

 

درباره شهر بوداپست

بوداپست، پایتخت مجارستان، با موقعیت مرکزی و بافت تاریخی خود، یک مرکز جذب توریست در اروپا است. این شهر، با وجود دانشگاه های برجسته در اروپا، برای دانشجویان بین المللی به شهری محبوب بدل شده است.

بوداپست علاوه بر تحصیلات کاملاً تثبیت شده، از نظر فرصت های شغلی موقعیت های گسترده ای دارد. هنگام بازدید از بوداپست، معتبرترین شرکت های جهان را در قسمت های مختلف شهر مشاهده خواهید کرد.

 

شرایط پذیرش کارشناسی از دانشگاه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست

برای اخذ پذیرش از دانشگاه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست لازم نیست از دانشگاهی در ایران معرفی نامه داشته باشید. ابتدا باید در آزمون پیش از ورود به دانشگاه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست در مجارستان شرکت کنید.

در دانشگاه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست کلاس مقدماتی انگلیسی وجود ندارد. بنابراین، دانشجویان می توانند وقتی سطح انگلیسی آنها به B2 رسید، اقدام کنند.

دانشگاه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست برای متقاضیان دوره کارشناسی، دو نوع آزمون ورودی برگزار می کند. آزمون های ورودی به دو دسته آنلاین و آفلاین تقسیم بندی می شود.

ممکن است داوطلبانی در آزمون های ورودی رشته های ریاضی، هندسه، فیزیک و معماری موفق نباشند. این دسته از متقاضیان می توانند تحصیلات مقدماتی را در دانشگاه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست انجام دهند.

 

گروه ها، هزینه های سالانه شهریه و مهلت درخواست دانشگاه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست

 1. رشته معماری

رشته معماری از رشته های مورد استقبال دانشجویان است. این رشته در مقطع کارشناسی هشت ترم زمان خواهد برد. شهریه سالانه آن 6400 یورو است. پایان مهلت ارائه درخواست، 15 ژوئن است و ترم از ماه سپتامبر آغاز می شود.

 1. مهندسی بیوشیمی

مهندسی بیوشیمی در مقطع کارشناسی هفت ترم زمان خواهد برد. شهریه سالانه آن 6400 یورو است. پایان مهلت ارائه درخواست، 15 ژوئن است و ترم از ماه سپتامبر آغاز می شود.

 1. مهندسی شیمی

مهندسی شیمی در مقطع کارشناسی هفت ترم زمان خواهد برد. رشته ای که با بازار کار بسیار خوبی رو به رو است. شهریه سالانه آن 6400 یورو است. پایان مهلت ارائه درخواست، 15 ژوئن است و ترم از ماه سپتامبر آغاز می شود.

 1. مهندسی عمران

مهندسی عمران نیز از رشته های مورد استقبال در مجارستان است. این رشته در مقطع کارشناسی هفت ترم زمان خواهد برد. دانشجو بعد از فارغ التحصیلی امکان مشغول شدن به کار در هر کشور اروپایی را دارد. شهریه سالانه آن 6400 یورو است. پایان مهلت ارائه درخواست، 15 ژوئن است و ترم از ماه سپتامبر آغاز می شود.

 1. مهندسی برق و انفورماتیک

مهندسی برق و انفورماتیک، در واقع دو رشته هستد که با یکدیگر قرابت هایی نیز دارند. تحصیل در مقطع کارشناسی در هر یک از این رشته ها هفت ترم زمان خواهد برد. شهریه سالانه آنها 6400 یورو است. پایان مهلت ارائه درخواست، 15 ژوئن است و ترم از ماه سپتامبر آغاز می شود.

 1. فن آوری های اطلاعات مهندسی

فن آوری های اطلاعات مهندسی، در واقع در قیاس با دیگر گرایش های مهندسی رشته نوظهوری است. در دانشگاه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست، فرصت بسیار خوبی برای تحصیل در این رشته فراهم است.

این رشته در مقطع کارشناسی هفت ترم زمان خواهد برد. شهریه سالانه آن 6400 یورو است. پایان مهلت ارائه درخواست برای این رشته 15 ژوئن است و ترم از ماه سپتامبر آغاز می شود.

 1. مهندسی محیط زیست

مهندسی محیط زیست از رشته هایی است که در اروپا با استقبال بسیار خوبی رو به رو است. این استقبال نه فقط از سوی متقاضیان که از سمت شرکت های مختلف انجام می شود.

هفت ترم زمان میبرد تا در دانشگاه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست درجه مهندسی محیط زیست را اخذ کنید. شهریه سالانه آن 6400 یورو است. پایان مهلت ارائه درخواست، 15 ژوئن است و ترم از ماه سپتامبر آغاز می شود.

 1. مهندسی مکانیک

مهندسی مکانیک که همواره از شلوغ ترین رشته های مهندسی بوده است. این رشته هیچگاه اشباع نشده و نخواهد شد. چرا که همواره نیاز به بودن مهندسان مکانیک در صنعت، وجود داشته است.

اخذ مدرک مهندسی مکانیک در دانشگاه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست هفت ترم زمان خواهد برد. شهریه سالانه آن 6400 یورو است. پایان مهلت ارائه درخواست، 15 ژوئن است و ترم از ماه سپتامبر آغاز می شود.

گزینه های اسکان در دانشگاه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست

 1. خوابگاه های دانشگاه

گزینه اقامتی توصیه شده برای دانشجویان، خوابگاه های دانشگاه است. دانشگاه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست خوابگاه های خاص خود را ندارد. بلکه دانشجویان را به خوابگاه هایی که با آنها قرارداد بسته اند هدایت می کند.

این خوابگاه ها از حداقل امکانات برای اقامت دانشجو برخوردار هستند. غالب دانشجویان متقاضی رفتن به این خوابگاه ها در طول دوران تحصیل خود نیستند.

 1. خانه های دانشجویی

در بوداپست، دانشجویان بیشتر ترجیح می دهند خانه ای اجاره کنند. این به خاطر پایین بودن اجاره بها و همچنین خوب نبودن خوابگاه است. عموماً خانه های مبله برای دو دانشجو اجاره داده می شوند. همه هزینه های اقامت در خانه مورد نظر بین دو دانشجو، تقسیم می شود.

اجاره ماهانه خانه های دو نفره برای هر نفر حدود 200 یورو خواهد بود. البته این مبلغ بسته به شرایطِ خانه متغییر است. شرایطی اعم از اندازه خانه، مجاورت با دانشگاه و کیفیت مبلمان خانه.

 1. خوابگاه خصوصی

گزینه دیگر دانشجویان در بوداپست، خوابگاه های دانشجویی خصوصی است. این خوابگاه ها به ویژه توسط دانشجویان خارجی ترجیح داده می شوند. این خوابگاه ها، اتاق هایی را برای یک تا سه نفر ارائه می دهند. اقامت در خوابگاه های خصوصی با هزینه ماهانه 200 تا450 یورو امکان پذیر است.

قبل از اقدام برای اخذ پذیرش از دانشگاه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست به این نکات توجه کنید:

 1. در دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست، کلاس مقدماتی انگلیسی وجود ندارد. اگر می خواهید آنجا تحصیل کنید باید سطح انگلیسی خوبی داشته باشید.
 2. داوطلبانی که متقاضی تحصیلات دانشگاهی در مقطع کارشناسی هستند، لازم است برای کنکورهای آنلاین و آفلاین آماده باشند.
 3. داشتن نمره خوب در دروس ریاضیات، هندسه، فیزیک و معماری برای اخذ پذیرش مهندسی های این دانشگاه  ضروری است.
 4. دواطلبانی که در دروس یاد شده نمره های خوبی ندارند، باید دوره های مقدماتی را پشت سر بگذارند.
 5. مدت تحصیل در دانشگاههای بوداپست به طور کلی بین سه تا چهار سال زمان خواهد برد.
 6. دانشجویان علاوه بر تحصیل، باید با دانشجویان سایر کلاس ها و دانشگاه ها به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنند.
 7. ویزای شینگن که در ورودی مجارستان دریافت خواهید کرد تقریباً در تمام اروپا معتبر است.
 8. در طول تحصیل می توانید فرصتی را برای ملاقات صدها دانشجو از کشورهای مختلف در یک محیط بین المللی پیدا کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست

هزینه های تحصیل در مجارستان از بسیاری از کشورهای غربی مقرون به صرفه تر است. دانشجویانی که می خواهند در مجارستان تحصیل کنند، به طور متوسط باید ​​سالانه 5000 یورو به دانشگاه ها پرداخت کنند.

باید در نظر داشت که اکثر این دانشگاه ها در بین 300 دانشگاه برتر جهان هستند. همچنین تاریخ تأسیس آنها به قرن ها پیش بر می گردد. در این میان دانشگاه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست، از مقرون به صرفه ترین دانشگاه ها است.

اقدام برای تحصیل 

مجموعه آسپیان نماینده رسمی برخی از بهترین دانشگاه های اروپایی در ایران است. برای تحصیل در مجارستان  و مشاوره تحصیلی در خارج از کشور، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

1399/ 10 /03 354
printrating
نام
ایمیل
نظر