آشنایی با مناطق دیدنی جمهوری چک

جمهوری چک به بافت تاریخی، زیبایی طبیعی، میراث و غنای فرهنگی شهرت دارد. کشوری که سالانه مقصد میلیون ها گردشگر است. جمهوری چک در اروپای مرکزی همسایه اتریش، آلمان، اسلواکی و لهستان است. این ناحیه اروپا شامل سه منطقه به نام بوهمیا، ماروویا و سیلزیا است. مناطقی که در سال 2016، تغییر نام یافتند.

 جمهوری چک نرخ درآمد سرانه بسیار بالایی دارد. همچنین با سیستم آموزشی پیشرفته، در میان کشورهایی با استاندارد زندگی بالا در اروپا قرار گرفته است.

آشنایی با مناطق دیدنی جمهوری چک

تاریخ جمهوری چک

تاریخ جمهوری چک بر اساس مهاجرت اسلاوها به اروپای مرکزی آغاز می شود. پادشاهی موراویای بزرگ، پس از آن مهاجرت تأسیس شد. وقتی بوریوج اول مسیحیت را پذیرفت و از سلطنت موراویای بزرگ خارج شد، اولین دولت بوهمی پدیدار شد.

 دولت بوهمیان، در قرن هفدهم تحت نتیجه جنگ و درگیری های فرقه ای تحت نظارت امپراتوری اتریش-مجارستان درآمد. جمهوری چک تا امروز تاریخِ پر فراز و نشیبی را طی کرده است. امروزه جمهوری چک از دو قسمت بوهمیا و موراویا تشکیل شده است.

کشوری که زیباترین شهرهای جهان را در خود جای داده است. البته پایتخت جمهوری چک یعنی شهر پراگ، پر آوازه تر است. این کشور به سیلابِ گردشگران شهرت دارد. در این مقاله مجموعه آسپیان، به معرفی ده شهر دیدنی جمهوری چک خواهم پرداخت. همچنین در این خلال مناطق دیدنی جمهوری چک را هم بررسی خواهیم کرد.

  1. شهر پراگ

شهر پراگ، پایتخت جمهوری چک، به عروس اروپا شهرت دارد. شهر پراگ با بناهای تاریخی ساخته شده با معماری گوتیک و باروک، یکی از معتبرترین شهرهای اروپا است. شهر پراگ که در جنگ جهانی دوم آسیب ندید. به واسطه همین موضوع این امکان را دارد که معماری کامل قرون وسطایی را تا به امروز نشان دهد.

 شما می توانید یک تعطیلات فرهنگی و همچنین رمانتیک را در پراگ سپری کنید. لیست مناطق دیدنی شهر پراگ، لیستِ بسیار بلندی خواهد شد. شهر پراگ، یکی از پربازدیدترین شهرهای اروپا است. این شهر، ساخته شده بر روی رودخانه ویتاوا، به عنوان قلب اروپا شناخته می شود. از شهر پراگ به عنوان شهر افسانه ها نیز یاد می شود.

در مواجهه اول با شهر پراگ، معماری باروک به شدت خودنمایی می کند. شهر پراگ هنوز این ساختار معماری را حفظ کرده است. پراگ برای مدتی اقامتگاه مقدس امپراتوری روم بود. بیشتر ساختمانهای باروک شهر در این دوره ساخته شده اند. حفاظت از این سازه ها با آسیب کم در طول جنگ ها و گذر زمان کار سختی بوده است. پراگ بهشتی برای کسانی است که می خواهند از بناهای فرهنگی و تاریخی بازدید کنند.

سیستم حمل و نقل عمومی بسیار پیشرفته ای در شهر پراگ وجود دارد. بلیط ها با توجه به مدت زمان وجود آنها در شهر انواع مختلفی دارند. می توانید از همه گزینه های مترو، تراموا، اتوبوس، قطار و تاکسی استفاده کنید. تهیه کارت خوش آمد گویی پراگ کافی است تا از وسایل نقلیه حمل و نقل با تخفیف بهره مند شوید. با استفاده از این کارت ، می توانید 15-30٪ تخفیف نسبت به خریدهای تک بلیط دریافت کنید. برای دریافت کارت ، کافی است آن را از وب سایت سفارش دهید.

مناطق دیدنی شهر پراگ

 از جمله مناطق دیدنی شهر پراگ، پل چارلز است. «پل چارلز» در جمهوری چک یک پل تاریخی است که در قرن پانزدهم ساخته شده است. این پل ساخته شده در شهر قدیمی دارای معماری باروک به شکل کمان است. این پل یکی از سازه های نمادین شهر است که حدود 30 مجسمه دارد.

پل چارلز که در رودخانه ویتاوا واقع شده است، اولین مکان برای بازدید گردشگران از این شهر است. پلی که میدان شهر قدیمی را به نقاط دیگر متصل می کند. این پل در حال حاضر برای استفاده از وسایل نقلیه بسته است. در سالهای گذشته عبور از این پل با اسب و کالسکه ها امکان پذیر بود. امروزه تردد از این پل صرفاً به صورت پیاده انجام می شود.

برجسته ترین ویژگی این پل، مجسمه های مستقر در اطراف آن است. مجسمه افراد مهم و مشهور در اطراف این پل ساخته شده است. چهره های مهم بسیاری مانند آیز آدلبرت، سنت ژان د ماتا، سنت وینسنت فرف و سنت لویتگارد وجود دارد.

آشنایی با مناطق دیدنی جمهوری چک

  1. شهر برنو

شهر برنو، دومین شهر بزرگ جمهوری چک پس از پراگ، یکی از شهرک های پیش از تاریخ است. به خصوص مصنوعات قرن سیزدهم این شهر را زینت می دهند. سازه های تاریخی بسیار مهمی در شهر برنو و جود دارند. اماکنی مانند قلعه اسپیلبرگ، کاخ دیتریشتشتاین و کلیسای جامع سنت پیتر و پل در برنو جمع شده اند.

 بازسازی های هوشمندانه دولت اهمیت دوچندانی به برنو داده است. بعد از بازسازی های دولت، امکانات منحصر به فردی به برنو اضافه شده است. امکاناتی مانند اماکن فرهنگی، سرگرمی، فعالیتهای ورزشی و سالن های کنسرت خصوصی. این اماکن امروز بخشی از هویت این شهر هستند.

مناطق دیدنی شهر برنو

از مناطق دیدنی شهر برنو می توان به غارهای موراویان اشاره کرد. منطقه کارست موراویا نیز از مکانهای دیدنی این شهر است. معروف به هوای خنک و غارهای خیره کننده. منطقه کارست تقریباً 1000 کیلومتر مربع را شامل می شود. کارست موراویا شامل غارها و دامنه هایی است که بیش از 1100 کیلومتر مربع مساحت دارند.

 هنگام بازدید از این منطقه محدودیت هایی برای عموم اعمال می شود. به علت نیاز به آموزش غارنوردی، همه منطقه برای بازدید آزاد نیست. از میان تمام منطقه کارست، فقط چهار منطقه برای بازدید عموم آزاد است. البته شما می توانید با توجه به مهارت خود دست به انتخاب بزنید.

کارست یک منطقه عالی برای جویندگان ماجراجویی است. همچنین استالاگمیت ها و استالاکتیت های جالب متعدد که به راحتی از تنگه های روشن قابل مشاهده هستند. یک تور قایق عالی نیز در امتداد رودخانه زیرزمینی وجود دارد. بنابراین، اگر در حال تهیه لیست هستید، توصیه می کنیم غارها را در اولویت قرار دهید.

  1. شهر سسکی کروملوف

شهر سسکی کروملوف در فاصله 174 کیلومتری پایتخت جمهوری چک، پراگ؛ قرار دارد. حصارِ اطراف سسکی کروملوف بسیار زیباست. یکی از مکانهای رفت و آمد گردشگران است و در سال 1253 احداث شده است. خیابان های سسکی کروملوف، در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. هنگام عبور و بازدید از این خیابان ها، احساس می کنید گویی قرن ها به عقب رفته اید. اگر کنجکاوی شما بیشتر شده است، باید به این شهر سفر کنید. هیچ توصیفی قادر به بیان میزان زیبایی این شهر نیست.

آشنایی با مناطق دیدنی جمهوری چک

  1. شهر اولوموک

اولوموچ یا اولوموک، یکی از بهترین شهرهای جمهوری چک، از لحاظ فرهنگی و همچنین از لحاظ تاریخ و معماری غنی است. این شهر با 100 هزار نفر جمعیت، كه مرکز ایالت موراویا است، یك شهر مهم چک است. شهری که میزبان ارزش های تاریخی بسیار غنی ای است. در سفر به جمهوری چک، بازدید از شهر اولوموچ، از اولویت ها است. از جمله مناطق دیدنی شهر اولوموچ کاخ اسقف اعظم است.

کاخ اسقف اعظم، باشکوه ترین ساختمان این شهر است. کاخی که از قرن هفدهم تا به امروز، یکی از بناهایی است که تاریخ شهر را به زیبایی بازتاب می دهد. مبلمان های مربوط به دوره های مختلف تاریخی شهر اولوموچ در این کاخ به نمایش گذاشته شده اند. دوره هایی که معماری شاهنشاهی و نئو باروک فعال بودند.

 این کاخ میزبان بسیاری از نقاشی های ارزشمند نیز می باشد. به ویژه نقاشی های مربوط به سال 1876. نقاشی هایی که در سال های بعد در یک نمایشگاه گم شده و دوباره کشف شد. مجموعه ای از گنجینه های هنری بشر، در این کاخ قرار دارند. کاخ اسقف اعظم، جایی است که بسیاری از حکام حاکم بر شهر در دوران گذشته در آن زندگی کرده اند. به همین دلیل باارزش ترین اشیا در این کاخ قرار دارند. اشیایی که به خوبی از آنان نگهداری می شود.

آشنایی با مناطق دیدنی جمهوری چک

  1. شهر استراوا

شهر استراوا، سومین شهر بزرگ جمهوری چک و پرجمعیت ترین شهر پس از پایتخت پراگ است. این شهر نیز با جاذبه های خود توجه ها را به خود جلب کرده است. این شهر در 12 کیلومتری مرز این کشور با لهستان و اسلواکی واقع شده است. شهری که در قرن بیستم نام خود را به عنوان یک مرکز صنایع سنگین در جهان مشهور کرد. هر ساله تعداد گردشگرانی که به این شهر می آیند با افزایشی تصاعدی رو به رو است. بررسی همه ابعاد فرهنگی، تاریخی و هنری شهر استراوا ممکن نیست. این بررسی نیاز به مطالعات جامعی دارد.

مناطق دیدنی شهر استراوا

 اما از جمله مناطق دیدنی شهر استراوا، می توان به پارک لندک اشاره کرد. منطقه ای که برای عموم گردشگران همواره جاذبه داشته است. پارک لندک میزبان تمام گردشگرانی است که از شهر استراوا دیدن می کنند. پارک لندک به نمادی از شهر استراوا تبدیل شده است. این پارک مانند موزه معدن، منطقه مهمی است که در 95 هکتار ساخته شده است. پارک لندک شامل زمین های بازی و مکان های ورزشی زیادی است. همچنین در این پارک، امکان شرکت در مسابقات مختلف ورزشی نیز فراهم است. مردم در کنار پیک نیکی که به آنجا می روند، مسابقات ورزشی نیز برگزار می کنند. مسابقاتی مانند بسکتبال، فوتبال یا والیبال. اغلب مردم شهر استراوا از این پارک دیدن می کنند. در لیست پیشنهادی به گردشگرانِ شهر استراوا، دیدن از پارک لندک، در صدر لیست است.

  1. منطقه جسنیکی

منطقه جسینکی یک مکان کوچک در شهر اولوموچِ جمهوری چک است. جسینکی مکانی است که علاقه مندان به کوهنوردی و اسکی در آن رفت و آمد می کنند. شما می توانید بسیاری از مراکز اسکی را در منطقه پیدا کنید. گذراندن اوقات کسل کننده در این منطقه کوچک تقریباً غیر ممکن است. در منطقه جسنیکی می توانید تقریباً همه ورزش های افراطی را امتحان کنید. ورزش های بسیار هیجان انگیزی که انجام آنها در شرایط عادی غیرممکن است. انواع اسکی ها، پرش ها، شیرجه ها و ورزش هایی از این دست.

  1. شهر کارلووی واری

کارلووی واری به دلیل حمام ها و آب های شفابخش معروف است. شهری با خیابان هایی که به نظر می رسد از دورن یک فیلم بیرون آمده اند. کمی بعد از بازدید از این شهر، خواهید فهمید چرا شهر کارلووی واری، شاید زیبا ترین شهر چک باشد. می توانید از نقاط توریستی مانند برج دیانا، بنای یادبود کارل مارکس و کلیسای سنت لوکاس در این شهر دیدن کنید.

 شهر کارلووی واری دارای یک زندگی شبانه بسیار پر جنب و جوش و رنگارنگ است. از جمله مناطق دیدنی این شهر، ستون آسیاب است. منطقه چشمه آب گرم، می تواند اولین ایستگاه شما برای بررسی بهترین چشمه های آب گرم جهان باشد. ساختمانی متشکل از 124 ستون که به سبک نئورنسانس ساخته شده است. بازدید این ساختمان در ماه های تابستان به شما این امکان را می دهد تا از تمام ظرفیت های ستون آسیاب، بهره ببرید.

 روی هر چشمه آب پلاک گذاری شده است. پلاک هایی که به طور دقیق دما و محتوای مواد معدنی آب های آن حوضچه را نشان می دهند. بهترین کار این است که در هنگام گشت و گذار می توانید از انواع آب های معدنی آنجا بنوشید. همچنین استفاده از امکانات منطقه ای تحت عنوان اسپا، کاملاً رایگان است.

  1. شهر کوتنا هورا

کوتنا هورا، شهری آرام با طبیعتی محافظت شده، از نزدیک بودن به پراگ نیز سود می برد. افرادی که از رفت و آمد در شهر خسته شده اند این شهر آرام را برای استراحت و آرامش ترجیح می دهند. کلیسای استخوان که طراحی بسیار جالبی دارد را می توان از قابل توجه ترین نقاط منطقه به حساب آورد.

  1. شهر لیتومیسل

شهر لیتومیسل، در شرق بوهمیا واقع شده است. این شهر در قرن سیزدهم در ترستنیس قرار داشته است. ترستنیس یک مسیر تجاری مهم بوده که بین بوهمیا و موراویا ارتباط برقرار می کرده است. شهر لیتومیسل یک شهر تاریخی است. شهری با گذشته بسیار قدیمی. این قدمت تاریخی باعث شده است که بتواند سنت های فرهنگی را فراتر از مرزهای منطقه ای و ملی ایجاد کند.

این شهر به خانه های رنگارنگش شهرت جهانی دارد. فعالیت های فرهنگی و بافت قومی این شهر، در فهرست یونسکو قرار دارند. شهر لیتومیسل اخیراً به عنوان یک شهر 2000 ساله انتخاب شده است.

آشنایی با مناطق دیدنی جمهوری چک

  1. شهر پیلسن

شهر پیلسن به خاطر نوشیدنی هایش معروف است. در این شهر مکان هایی را می یابید که می توانید در مورد مراحل تهیه انواع نوشیدنی اطلاعات کسب کنید. همچنین، اگر علاقه مند هستید، می توانید انواع نوشیدنی ها را امتحان کنید. اگر این کار چندان مورد علاقه شما نیست، می توانید از ده ها موزه در شهر بازدید کنید. می توانید از جاذبه هایی مانند کلیسای جامع بارتولومیو، تالار شهر و شبکه زیرزمینی تاریخی دیدن کنید.

1399/ 08 /16 219
printrating
نام
ایمیل
نظر