بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل به زبان انگلیسی

یکی از نکات مثبت تحصیل در خارج از کشور، آشنایی با زبان، فرهنگ، آداب و رسوم کشورهای دیگر است. اما اگر زبان آن کشور با زبان مادری ما تفاوتهای زیادی داشته باشد و یا آشنایی و روند آموزش آن زبان، دشوار باشد، ممکن است مایل نباشیم به آن زبان تحصیل کنیم. در این میان، کشورهایی که آموزش به زبان انگلیسی را در برنامه های تحصیلی خود ارائه می دهند، کشورهای محبوب تری برای دانشجویان بین الملی به حساب می آیند. در این مقاله گروه آسپیان، بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل به زبان انگیسی را معرفی خواهیم کرد.

بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل به زبان انگلیسی

جمهوری چک

دانشگاه های چک شهرت دیرینه ای در امر آموزش عالی دارند. بیشتر رشته ها در این کشور هم به زبان چکی و هم به زبان انگلیسی ارائه می شوند. آموزش عالی در کشور چک ترکیبی از سیستم آموزشی سنتی و مدرن است. حدود 45000 دانشجوی خارجی در مؤسسات آموزش عالی چک تحصیل می کنند و به دلیل ارائه برنامه های مطالعاتی به زبان انگلیسی، تعداد آنها رو به افزایش است.

از طرفی قرار گرفتن جمهوری چک در مرکز اروپا، حضور دو شهر پراگ و برنو در لیست 10 شهر دانشجویی برتر جهان، سابقه فرهنگی و هنری غنی، حضور جمهوری چک در لیست 10 کشور امن جهان و هزینه زندگی و تحصیل مناسب در این کشور، باعث شده تا جمهوری چک در لیست بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل به زبان انگلیسی، اولین انتخاب باشد. از میان دانشگاه های معتبر جمهوری چک، می توان به این دانشگاه ها اشاره کرد:

 • Charles University
 • Masaryk University
 • Palacký University Olomouc
 • Czech Technical University (CTU)

فرانسه

فرانسه و مردم آن به عنوان یکی از قدیمی ترین و با سابقه ترین کشورهای ثروتمند دنیا ، به دلیل داشتن غذاهای خوب ، مد و هنر به خوبی شناخته شده اند و بسیاری از دانشجویان بین المللی را به خود جذب می کنند. اگر بتوانید در شهرهابی مانند پاریس، نیس یا بوردو تحصیل کنید، جاذبه های فراوانی در کنار تحصیل منتظر شما خواهند بو. چرا که فرانسه موفق به کسب رتبه یازدهم برای ماجراجویی در اروپا شد. در حالی که مطمئناً فرانسه مقصد برتر گردشگری است، گزینه های تحصیل در دانشگاه های آن نیز گزینه های مناسبی به شمار می رود.

زیرا هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه، نسبتاً معقول است. دانشگاه های فرانسه بیشتر رشته ها را به دو زبان انگلیسی و فرانسوی ارائه می دهند. این کشور با داشتن بیش از 3000 موسسه آموزش عالی که برخی از آنها در لیست بهترین های جهان جای دارند، یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل به زبان انگلیسی است. از میان دانشگاه های برتر فرانسه می توانی به این عناوین اشاره نمود:

 • Paris Sciences et Lettres – PSL Research University Paris
 • Sorbonne University
 • École Polytechnique
 • University of Paris

لیتوانی

لیتوانی واقع در شمال اروپا در دریای بالتیک، ترکیبی منحصر به فرد از تأثیرات چندفرهنگی با گذشته های پیچیده و جلوه مدرن، شهرهای دانشجویی جهان وطنی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. لیتوانی که یکی از سریعترین اقتصادها در اتحادیه اروپاست، نسبت به بسیاری از کشورهای اروپای غربی هزینه های زندگی و تحصیل کمتری دارد.

مردم این کشور اکثرا دو زبانه و جزو تحصیل کرده ترین مردم اروپا هستند. برنامه های مطالعاتی در لیتوانی مطابق سیستم انتقال اعتبار اروپا ECTS ارزیابی می شوند و براساس چرخه هایی ارائه می شوند که از سیستم بولونیا پیروی می کنند. بیشتر رشته ها در این کشور با چند زبان از جمله انگلیسی ارائه می شوند. بهترین دانشگاه های لیتوانی عبارتند از:

 • Vilnius University
 • Kaunas University
 • Vytautas Magnus University

اسپانیا

اسپانیا کشوری غنی از نظر تاریخی و هنری است و تحصیل در آن، فرصتی برای یادگیری دومین زبان رایج در دنیا به شما ارائه می دهد. کشور اسپانیا از نظر فرهنگی در رتبه سوم در مسان کشورهای اروپایی قرار دارد. از طرفی اسپانیا از نظر ایجاد فرصتهای شغلی پس از تحصیلات نیز کشور ایده آلی به حساب می آید.

با توجه به اینکه هزینه زندگی در اسپانیا نسبتاً کم است و بیش از 70 دانشگاه در آن وجود دارند که رتبه بعضی از آنها بسیار بالاست، این کشور برای تحصیل مکان مناسبی است. در این میان شما از آب و هوای خارق العاده، شهرهای هیجان انگیز و حومه سازی های زیبا برای گشت و گذار و رویارویی با انواع فرهنگ های شگفت انگیز نیز لذت خواهید برد. از میان دانشگاه های معتبر و باکیفیت این کشور می توان به این نام ها اشاره کرد:

 • Cardinal Herrera University (CEU)
 • IE University
 • Universitat Internacional de Catalunya
 • CETT School of Tourism, Hospitality and Gastronomy
 • Carlos III University of Madrid

 

لهستان

لهستان نُهمین کشور بزرگ اروپا است و به همین دلیل دارای برخی از بهترین سیستم های آموزش عالی به زبان انگلیسی در این قاره است. تحصیلات عالی در لهستان سابقه ای در حدود 800 سال دارد. دارا بودن 17 برنده جایزه نوبل، نشان دهنده کیفیت آموزش عالی در این کشور است. فرهنگ مردم لهستان بالاست و بیش از 90٪ مردم لهستان سواد آکادمیک دارند.

تحصیل در لهستان شما را برای کار در پیشرفته ترین بازارهای کار دنیا کاملا آماده می کند. بیش از 400 دانشگاه و کالج دولتی و خصوصی در لهستان وجود دارد که سالانه از چیزی در حدود 1.5 میلیون نفر دانشجو استقبال می کنند. دانشگاه های معتبر لهستان بیشتر رشته ها را به دو زبان انگلیسی و لهستانی ارائه می دهند. از میان دانشگاه های برتر و باکیفیت لهستان می توان به این دانشگاه ها اشاره کرد:

 • Jagiellonian University
 • University of Gdansk
 • Poznan University of Technology
 • University of Wroclaw
 • University of Silesia

ایتالیا

تحصیل در ایتالیا نیز از جمله تجربه هایی است که در یکی از مهدهای هنر جهان اتفاق می افتد. گنجینه های تاریخی ایتالیایی همانطور که قرنهاست گردشگران زیادی را به خود جلب کرده، اکنون نیز هر ساله مورد بازدید تعداد زیادی از توریستها از سراسر جهان قرار می گیرد. مناطق مختلف ایتالیا متنوع و هیجان انگیز هستند. برای دانشجویان بین المللی که به دنبال تحصیلات در سطح جهانی اما مقرون به صرفه هستند، ایتالیا انتخاب مناسبی است.

این کشور با طیف گسترده ای از دانشگاه های سرآمد و مشهور و همچنین ارائه انواع فعالیت های اجتماعی و پیشنهادهایی برای اوقات فراغت، از جمله کشورهایی است که می تواند تجربه ای زیادی را برای دانشجویان رقم بزند. در حال حاضر بیش از 500 برنامه تحصیلی آموزشی به زبان انگلیسی در رشته های مختلف در ایتالیا وجود دارد و با توجه به استقبال دانشجویان، تعداد آنها در حال افزایش است. برخی از بهترین دانشگاه ها در ایتالیا عبارتند از:

 • University of Bologna
 • University of Padua
 • Sapienza University of Rome
 • University of Milan

تحصیل به زبان انگلیسی در بهترین دانشگاه های اروپا

دانشجویان ایرانی که قصد تحصیل در اروپا را دارند، ممکن است با انتخاب کشور نامناسب برای رشته مورد نظرشان و همچنین روحیات و هدف آنها، نسبت به این تجربه سرخورده و پشیمان شوند. موسسه آسپیان، نماینده رسمی تعدادی از بهترین دانشگاه های اروپایی برای تحصیل به زبان انگلیسی است. با راهنمایی و کمک کارشناسان آسپیان، می توانید مطابق شرایط و رشته مورد نظرتان، انتخاب مناسب را انجام داده و پذیرش بهترین دانشگاه های اروپایی را دریافت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

1399/ 07 /28 392
printrating
نام
ایمیل
نظر