آشنایی با دانشگاه لودز در کشور لهستان

 

در حال حاضر لهستان بیش از 500 دانشگاه دارد. و بیش از 70 هزار دانشجوی بین المللی در آن مشغول به تحصیل هستند. لودز سومین شهر بزرگ لهستان است. در قسمت مرکزی کشور (تقریباً 135 کیلومتری جنوب غربی ورشو) واقع شده و حدود 750،000 نفر جمعیت دارد. لودز یک مرکز پر رونق برای زندگی دانشجویی و آکادمیک است. در حال حاضر لودز میزبان سه دانشگاه بزرگ دولتی و شش موسسه آموزش عالی است. به همین دلیل شهر لودز هر سال میزبان تعداد زیادی از دانشجویان از سراسر جهان است. دانشجویان بین المللی، لودز را "یک شهر دانش آموز پسند" می نامند.

آشنایی با دانشگاه لودز در کشور لهستان
 

دانشگاه لودز

دانشگاه لودز در سال 1945 تأسیس شد. لودز در 12 دانشكده و بیش از 45 بخش، رشته های مختلفی را به لهستانی و انگلیسی آموزش می دهد. دانشگاه لودز در میان بزرگترین و محبوب ترین دانشگاههای لهستان جایگاه معتبری دارد. این دانشگاه برای پیشرفت دانشجویان خود توافق نامه های همکاری بین المللی را انجام می دهد. دانشگاه لودز آموزشهای تخصصی را در بیش از 180 زمینه ارائه می دهد. با این حال، برنامه های برخی از رشته ها در میان دانشجویان محبوب تر هستند.

برنامه های دکترا در بسیاری از رشته ها و MBA در دانشگاه؛ آموزش انگلیسی در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد در بخش های ارتباطات، علوم کامپیوتر، اقتصاد توسعه، اکوهیدرولوژی، زبان و ادبیات انگلیسی، انفورماتیک و اقتصاد سنجی، تجارت بین الملل و... از این دسته هستند. بیش از 3800 کارمند در دانشگاه لودز کار می کنند. تقریباً 2300 نفر از آنها کادر علمی هستند. بیش از 41 هزار دانشجو در دوره های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه تحصیل می کنند.

این دانشگاه هر ساله میزگردها و جلسات زیادی برگزار می کند و بسیاری از سیاستمداران، بازرگانان و مدرسین از لهستان و خارج از لهستان به عنوان سخنران دعوت می شوند. دانشگاه لودز با بسیاری از دانشگاه های خارجی در اروپا و امریکا توافق نامه های دو جانبه دارد.

دانشگاه پزشکی لودز

دانشگاه پزشکی لودز (Medical University of Lodz) که در سال 1950 تاسیس شد، توسط شورای لهستان در سال 2002 در دو دانشکده پزشکی ادغام شد: آکادمی پزشکی لودز و آکادمی پزشکی نظامی لودز. بنابراین دانشگاه پزشکی لودز امروزی، در 27 ژوئیه 2002 توسط پارلمان لهستان تاسیس شد. در حال حاضر بیش از 770 دانشجوی بین المللی از کشورهای مختلف در برنامه های پزشکی، تخصص پزشکی و دندانپزشکی این دانشگاه تحصیل می کنند.

این برنامه ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند و در سطح بین المللی معتبر هستند. این دانشگاه دارای 4 بیمارستان آموزشی با 1600 تخت وابسته به بخش خدمات تشخیص و درمان تخصصی است. پروفسور آندره لوینسکی با توافق وزارت بهداشت، اولین رئیس دانشگاه پزشکی لودز بود. امروزه  دانشگاه پزشکی لودز، به عنوان بزرگترین دانشگاه پزشکی عمومی در لهستان؛ به طور عمده آموزش در زمینه های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی را فراهم می کند.

مدت زمان برنامه های آموزشی دانشگاه لودز:

پزشکی 6 ساله: به انگلیسی

برنامه 4 ساله پزشکی پیشرفته: به انگلیسی

دندانپزشکی 5 ساله: به انگلیسی

دوره مقدماتی 8 ماهه مقدماتی: به زبان انگلیسی

پرستاری 3 ساله: به انگلیسی

روش درخواست پذیرش دانشگاه لودز

روش درخواست پذیرش برای این دانشگاه بسیار آسان است. به جای کنکور کتبی، با مصاحبه Skype انجام می شود. به همین دلیل لازم نیست تنها برای یک آزمون به لهستان سفر کنید. لازم است داوطلبان روند درخواست خود را از فوریه آغاز کنند.

مرحله 1: روند درخواست به صورت آنلاین در حال انجام است. متقاضیان باید طبق دستورالعمل با پر کردن فرم درخواست، به صورت آنلاین ثبت نام کنند. متقاضیان حساب شخصی خود را در سیستم آنلاین دریافت می کنند. تغییر وضعیت آنها توسط ایمیل تأیید می شود.

مرحله 2: متقاضیانی که مراحل پذیرش را با موفقیت پشت سر می گذارند، درصورتی که معیارهای پذیرش را کسب کنند، در آزمون ورودی اسکایپ قبول شوند و نامه پذیرش رسمی را دریافت کنند، در دانشگاه پزشکی لودز پذیرفته می شوند.

آزمون ورودی اسکایپ: همه متقاضیان باید سطح دانش بالایی را در حداقل 2 مورد از موضوعات زیر داشته باشند: شیمی، زیست شناسی، فیزیک و ریاضیات. نمرات مورد نیاز باید بالاتر از حد متوسط ​​باشد. سطح نمرات این دروس در زمان مصاحبه اسکایپ تأیید می شود. مصاحبه های اسکایپ در ماه آوریل آغاز می شود و تا جولای-آگوست ادامه دارد.

محتوای آزمون اسکایپ:

برای برنامه های 6 ساله پزشکی: سوالات عمومی (انگیزه ، توانایی رفتار حرفه ای ، موضوعات پزشکی اجتماعی)

سوالات تأیید سطح دانش مربوط به 2 درس از میان این 4 درس است:

زیست شناسی - 4 سوال/  شیمی - 4 سوال/ فیزیک - 4 سوال/ ریاضیات - 4 سوال

برای برنامه 4 ساله پیشرفته پزشکی:  سوالات عمومی (انگیزه، توانایی رفتار حرفه ای، موضوعات پزشکی اجتماعی)

سوالات مربوط به تأیید سطح دانش در سطح سال اول دانشگاه به شرح زیر است:

زیست شناسی - 3 سوال / شیمی - 3 سوال / فیزیک - 2 سوال

برای کارشناسی 3 ساله برنامه پرستاری: سوالات عمومی (انگیزه، توانایی رفتار حرفه ای، موضوعات پزشکی اجتماعی)

سوالات تأیید سطح دانش  درس1 از میان این 4 درس است:

زیست شناسی - 5 سوال/ شیمی - 5 سوال/ فیزیک - 5 سوال/ ریاضیات - 5 سال

هزینه های تحصیل در دانشگاه لودز:

پزشکی 6 ساله: 11200 یورو برای سال اول، 11000 یورو برای سالهای دوم تا ششم

برنامه پیشرفته پزشکی(تخصص) 4 ساله: دوباره: 13200 یورو برای سال اول، دوباره: 13000 یورو در سال برای سالهای 2 تا 4

دندانپزشکی 5 ساله: 13200 یورو برای سال اول، 13000 یورو در سال برای سالهای 2 تا 5

پرستاری 3 ساله: 5700 یورو برای سال اول، 5500 یورو در سال برای سال دوم و سوم

اطلاعات تکمیلی درباره دانشگاه لودز

دوره های ارائه شده در دانشگاه پزشکی لودز ترکیبی از بهترین سنت ها در آموزش و پرورش با تحقیقات پیشگام و تکنیک های مدرن علمی و پزشکی است. این سیستم برای آماده سازی متخصصان برای کار در جوامع مختلف و سیستم های ملی مراقبت های بهداشتی، کارآمد و موثر است.در این دانشگاه تقریباً 1300 کارمند تحقیقاتی و آموزشی مشغول به فعالیت هستند.

همچنین بیش از 300 محقق مستقل در این دانشگاه حضور دارند. حدود 8000 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کننده که بیش از 300 نفر آنها دانشجویان بین المللی هستند. کیفیت تدریس در دانشگاه پزشکی لودز یکی از بهترین ها در میان دانشگاه های لهستان است. این دانشگاه در بازرسی و رتبه بندی بسیار عالی ارزیابی شده است. دانشگاه پزشکی لودز در رده دوم دانشگاه های پزشکی لهستان و سیزدهم دانشگاه های دولتی لهستان قرار گرفت.

تحقیقات و آموزش بالینی در دانشگاه لودز

در حال حاضر ، دانشگاه پزشکی دارای بیش از 1600 تخت بیمارستانی در هفت بیمارستان آموزشی است که خدمات پزشکی را برای بیماران ارائه می دهند. این بیمارستانها پایگاه های اساسی برای کارهای تحقیقاتی و تدریس دوره های پزشکی به شمار می روند. علاوه بر این، 34 بخش بیمارستان و بخش با تقریبا 1200 تخت بستری در بیمارستان های شهری غیر دانشگاهی توسط دانشگاه پزشکی استفاده می شود. بیش از 1250 متخصص و دانشیار پزشکی در این بیمارستان ها مشغول به فعالیت هستند.

این امر دانش آموزان را با تجربه های بزرگ مبتنی بر کار و خدمات به جامعه آشنا می کند. دانشگاه پزشکی لودز در زمینه های تحقیقاتی از جمله: ایمونولوژی، زیست شناسی مولکولی، ژنتیک اختلالات هموستاز، انکولوژی، فشار خون بالا و غدد داخلی به مقام پیشرو رسیده است. به همین دلیل، دانشگاه لودزدر توسعه محققان جوان سرمایه گذاری کرده است. در نتیجه MUL  توانایی خود را برای دستیابی به بودجه، هم از منابع اروپایی و هم از منابع ملی، افزایش داده است.

محل اقامت دانشجویان در دانشگاه لودز:

دانشگاه محل اقامت دانشجویان را در 11 خوابگاه با تقریبا 4500 اتاق (یک یا دو نفره) را ارائه می دهد. دانشجویانی که از بورسیه بهره مند هستند و دانشجویان ERASMUS، برای دریافت خوابگاه ها در اولویت قرار دارند. دانشجویان طبق ترتیب درخواست، در اتاقهای باقیمانده قرار می گیرند. برای دانشجویان خارجی ، هزینه استاندارد اتاق یک نفره 115 یورو در ماه و اتاقهای مشترک برای دو نفر 90 یورو در ماه  است. هزینه اتاق باید در تاریخ 25 هر ماه از طریق اداره پست و یا بانک پرداخت شود.

اتاق دارای حمام با دوش و توالت است. بیشتر اتاق ها یخچال دارند و در هر طبقه یک آشپزخانه مشترک وجود دارد. دانشجویان می توانند از اتاق خشکشویی، تلویزیون و سالن های تناسب اندام در خوابگاه استفاده کنند. هر اتاق دارای یک خط اینترنت و یک خط تلفنی برای تماس های خارجی است. در خوابگاه ها اتاق های میهمان برای دانشجویان از شهرها و کشورهای مختلف وجود دارد.

خوابگاه ها در مناطق مختلف شهر واقع شده اند. برخی از خوابگاه ها در داخل محیط دانشگاه قرار دارند. در پردیس دانشگاه مناطق ورزشی، کتابخانه، استخر شنا، باشگاه دانشجویی، داروخانه، اداره پست، رستوران و بانک وجود دارد. 4 نوع غذا در سالنهای غذاخوری ارائه می شود و قیمت ها کاملا مقرون به صرفه است. دانش آموزان باید در ثبت نام اتاق خود عجله داشته باشند. زیرا بهترین و ارزانترین اتاقها قبل از پایان ماه سپتامبر رزرو می شوند.

شرایط پذیرش در رشته پزشکی دانشگاه لودز چیست؟

تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه لودز یک برنامه 6 ساله است. درخواست برای رشته یک بار در سال امکان پذیر است. این برنامه به مدت 3 سال (6 ترم) بر روی موضوعات اساسی پیش بالینی تمرکز دارد. در 3 سال بعدی (6 ترم) آموزش بالینی است و روی کلینیک متمرکز می شود. ترم در اکتبر آغاز می شود و در ژوئن به پایان می رسد. داشتن مدرک دیپلم دبیرستان و حداقل نمره آیلتس 6.0 به بالا به عنوان شرط ورود الزامی است. نمرات دروس شیمی، زیست شناسی، فیزیک و ریاضیات متقاضی باید بالا باشد.

شرایط پذیرش در رشته دندانپزشکی دانشگاه لودز

تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه لودز یک پروسه 5 ساله است. هدف اصلی این برنامه آموزش دندانپزشکان حرفه ای است. افرادی که می توانند حرفه دندانپزشکی را با استفاده از تکنیک های مدرن در استانداردهای اتحادیه اروپا انجام دهند. زبان آموزش رشته دندانپزشکی انگلیسی است. داشتن مدرک دیپلم دبیرستان و حداقل نمره آیلتس 6.0 به بالا، به عنوان شرط ورود الزامی است. نمرات شیمی، زیست شناسی، فیزیک و ریاضیات متقاضی باید بالا باشد.

دوره های مقدماتی در دانشگاه لودز

دانشجویانی که از سطح دانش کافی در دروس اصلی برخوردار نیستند، می توانند قبل از شروع به تحصیل، در دوره مقدماتی آمادگی دانشگاه لودز شرکت کنند. دوره مقدماتی آمادگی لودز، یک دوره یک ساله است که به زبان انگلیسی تدریس می شود. این دوره برای دانشجویان بین المللی طراحی شده است. دانشجویانی که قصد دارند برای برنامه های پزشکی و دندانپزشکی اقدام کنند و می خواهند دانش خود را ارتقا دهند. این دوره ها باعث می شود که دانشجویان پیش از شروع تحصیل در رشته مورد نظرشان، از سطح دانش یکسان و استانداردی برخوردار شوند.

برنامه دوره مقدماتی آمادگی پزشکی و دندانپزشکی:

کلاسهای آزمایشگاهی زیست شناسی (160 ساعت)، شیمی (160 ساعت) و فیزیک (128 ساعت)،

انگلیسی پزشکی (230 ساعت)

آناتومی (50 ساعت)

آشنایی با شایستگی های اجتماعی و مهارت های یادگیری (62 ساعت)

شرایط پذیرش برای دوره مقدماتی آمادگی:

 • مدرک دیپلم دبیرستان/ ترجمه شده و معتبر
 • سطح پیشرفته دانش در شیمی و زیست شناسی و سطح استاندارد دانش در فیزیک و ریاضیات
 • سطح استاندارد دانش انگلیسی/ از طریق ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر

چرا تحصیل در دانشگاه لودز محبوب است؟

 • دانشکده پزشکی MUL بالاترین سطح تحقیقات علمی در لهستان را طبق کمیته ارزیابی واحدهای علمی کسب کرده است.
 • 70 سال سنت در آموزش پزشکی
 • روش جدید مطالعه و آموزش مطابق با استانداردهای جدید اروپا
 • محیط چند فرهنگی دانشگاه متشکل از دانشجویان 62 کشور مختلف
 • کیفیت برتر آموزش در اروپا و دارای مدرن ترین مرکز آموزش دندانپزشکی
 • امکان تحصیل با بالاترین کیفیت و با هزینه معقول
 • آموزش بالینی در 3 بیمارستان بالینی و آموزشی دانشگاه
 • محیط دوستانه دانشگاه

تحصیل پزشکی در لهستان

با توجه به موقعیت آکادمیک و گردشگری لهستان، این کشور جایگاه مهمی در میان کشورهای محبوب اروپا برای تحصیل دارد. به عنوان مهد تحصیلات عالی، لهستان یک گزینه عالی برای تحصیل و زندگی خواهد بود. بخش آموزش عالی لهستان از قرن 14 میلادی مشغول فعالیت است. و هر ساله تعداد زیادی دانشجوی بین المللی را به خود برای تحصیل رشته پزشکی جلب می کند. گروه آسپیان، نماینده رسمی بهترین دانشگاه های کشور لهستان، مسیر شما را در راه تحصیل پزشکی در کشور لهستان هموار خواهد کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

1399/ 07 /25 186
printrating
نام
ایمیل
نظر