آشنایی کامل با دانشگاه میلان ایتالیا

دانشگاه میلان ایتالیا از معتبرترین دانشگاه های کشور ایتالیاست که سالیانه تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی را به خود جذب می کند. این دانشگاه در جایگاه 155 در میان رنکینگ بهترین دانشگاه های جهان قرار دارد. دانشگاه میلان در سال 1924 تاسیس شده است و یک دانشگاه تحقیقاتی به حساب می آید. این دانشگاه مشهور و بین المللی در شهر میلان واقع شده و بیش از 58000 نفر دانشجو دارد. حدود 2000 نفر کادر و پرسنل آموزشی این دانشگاه را تشکیل می دهند. حدود 5% از دانشجویان دانشگاه میلان را دانشجویان خارجی و بین المللی تشکیل می دهند. در این مقاله گروه آسپیان، دانشگاه میلان را با تمام ویژگی های آن بررسی و معرفی خواهیم کرد.

آشنایی کامل با دانشگاه میلان ایتالیا

شهر میلان ایتالیا

 میلان ، پایتخت لومباردی، 1.3 میلیون نفر جمعیت دارد. میلان بزرگترین شهر صنعتی ایتالیا با کارخانه ها و بخشهای مختلف صنعتی است. میلان همیشه مکانی پر از هنرمندان معروف در رشته های مختلف بوده است. مجموعه خاصی از کلیساها، ساختمانها و بناهای تاریخی مهم در این شهر قابل مشاهده هستند. شهر میلان پایتختی برای طراحان، هنرمندان، عکاسان و مدل ها است. میلان دارای یک مرکز شهر باستانی با ساختمانها و کاخهای بلند و جالب توجه است. به همین دلیل بسیاری از مردم از سراسر جهان برای تماشای میلان به ایتالیا می آیند. آب و هوای میلان غالباً مدیترانه ای است. در میلان هوا نسبتاً معتدل اما مه آلود است و دمای آن از صفر تا 8 درجه سانتی گراد است. تابستان در این شهر می تواند بسیار مرطوب باشد. دما در تابستان از 14 تا 29 درجه است.

اطلاعات عمومی درباره دانشگاه میلان

پردیس اصلی دانشگاه ایتالیا در یک مجموعه تاریخی به نام Ca 'Granda در مرکز شهر میلان واقع شده است. امکانات اضافی در محله دانشگاه یا Città Studi و در چند مکان دیگر در داخل و خارج از میلان است. هزینه های تحصیل برای دانشجویان ایتالیایی و بین المللی یکسان، اما بر اساس رشته تحصیلی متفاوت است. برای دانشجویانی که از خارج از منطقه میلان می آیند، تعدادی مسکن یا خوابگاه دانشجویی ارائه می شود. تقویم علمی دانشگاه میلان مبتنی بر ترم است. هرچند ممکن است همه گروه های تحصیلی تاریخ شروع و پایان یکسان نداشته باشند. زبان ایتالیایی زبان اصلی آموزش است، اما برخی از دوره های آموزشی به زبان انگلیسی ارائه می شود. بیشتر رشته هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند، در سطح تحصیلات تکمیلی هستند.

آموزش در دانشگاه میلان

دانشگاه میلان برترین دانشگاه ایتالیا در بیشتر رتبه بندی های بین المللی است. ارائه آموزش باکیفیت در همه سطوح و در طیف گسترده ای از رشته ها باعث شهرت دانشگاه میلان شده است. در طول سالها، دانشگاه میلان موفق شده است ترکیبی ماهرانه از سنت و نوآوری در آموزش را حفظ کند. این دانشگاه با این شیوه، با رشد سریع نیازهای جامعه سازگار شده است. ارتباط بین رشته ای و ارائه رشته های مختلف، منجر به ایجاد صف طویل متقاضیان تحصیل در دانشگاه میلان شده است. همچنین برنامه های تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی (علاوه بر ایتالیایی) از دیگر دلایل محبوبیت این دانشگاه است. از طرفی، طیف گسترده ای از صلاحیت های آموزشی و پژوهشی دانشگاه میلان و روابط آن با دنیای تجارت به عنوان یکی از برترین موسسات بین المللی از نظر بهره وری علمی، دانشگاه را به منبعی مهم در زمینه اقتصادی - اجتماعی ایتالیا تبدیل کرده است.

دانشگاه میلان در رتبه بندی های جهانی

 

رتبه 155 در میان بهترین دانشگاه های جهان
رتبه 62 در بهترین دانشگاه های قاره اروپا
رتبه 4 در بهترین دانشگاه های بین المللی ایتالیا
رتبه 44 در علوم کشاورزی
رتبه 154 در زیست شناسی و بیوشیمی
رتبه 66 در قلب و عروق
رتبه 260 در شیمی
رتبه 62 در پزشکی بالینی
رتبه 518 در مهندسی
رتبه 234 در محیط زیست/ اکولوژی
رتبه 98 در ایمنولوژی آلرژی
رتبه 26 در ریاضیات
رتبه 182 در میکروب شناسی
رتبه 152 در زیست شناسی مولکولی و ژنتیک
رتبه 106 در علوم اعصاب
رتبه 78 در آنکولوژی
رتبه 48 در داروشناسی و سم شناسی
رتبه 158 در فیزیک
رتبه 189 در علوم گیاهی و دامی
رتبه 226 در روانپزشکی و روانشناسی
رتبه 306 در علوم اجتماعی و بهداشت
رتبه 73 در علوم فضایی
رتبه 75 درجراحی عمومی
 

هزینه تحصیل در دانشگاه میلان

دانشگاه میلان یک دانشگاه دولتی است. بنابراین برای تحصیل در این دانشگاه، شهریه نسبتا کمی لازم است. برای دانشجویان بین المللی، هزینه های ثبت نام با توجه به تابعیت دانشجو متفاوت است. این هزینه بسته به رشته می تواند بین 500 تا 6000 یورو در هر سال تحصیلی باشد. دانشگاه میلان بورسیه های تحصیلی و بودجه های ویژه دیگری مانند خدمات اقامت نیز ارائه می دهد. هزینه زندگی در شهر میلان نسبت به دیگر شهرها کمی بالاست. هزینه زندگی در این شهر رقمی بین 850 تا 1450 یورو در ماه می باشد. دانشجویان می توانند با مراجعه به وبسایت هایی مانند uniplaces.com هزینه های اقامت خود را کاهش دهند.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه میلان

 • ارائه مدارک فارغ التحصیلی دبیرستان
 • ارائه مدرک تحصیلی کارشناسی برای اخذ پذیرش کارشناسی ارشد
 • ارائه مدارک اثبات توانایی پوشش هزینه زندگی در ایتالیا
 • ارائه گواهینامه معتبر برای اثبات دانش زبان انگلیسی یا ایتالیایی

بورسیه های دانشگاه میلان

بورسیه های تحصیلی در ایتالیا دو دسته هستند:

 1. بورسیه های دانشگاهی: این نوع بورس بر اساس رزومه علمی فرد، سطح سواد دانشجو، معدل او و مقاله هایی که از او در نشریات معتبر منتشر شده باشند، به او تعلق می گیرد. این بورسیه تنها مخصوص دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا است. مبلغ این بورس به مقطع و شرایط دانشجو بستگی دارد. در دانشگاه میلان نیز مانند تعداد دیگری از دانشگاه های ایتالیا، این بورسیه به صورت بورسیه کامل و یا بورسیه برای پوشش دادن بخشی از هزینه های دانشجویان ارائه می شود.
 2. بورسیه های استانی: وزارت امور خارجۀ ایتالیا هرساله برای دانشجویان بین‌المللی، بورسیه‌ای در نظر می‌گیرد. این  بورس های استانی با نام بورسیه DSU شناخته می شود. بورسیه های DSU توسط اداره بورسیه هر استان و در تمام مقاطع به افراد تعلق می گیرد. دارندگان این نوع بورسیه، از هزینۀ ثبت نام و هزینه‌های مربوط به دانشگاه، معاف هستند. شرایط دریافت این بورسیه نشان دادن فیش حقوقی خانواده دانشجو و میزان درآمد شخص دانشجو می باشد. دانشجویان ایرانی نیز می توانند از این بورسیه تحصیلی استفاده کنند. اخذ این بورسیه برای مقطع دکترا معمولا با دارا بودن معدل بالا و رزومه مناسب امکان پذیر است.

دلایل اصلی برای انتخاب دانشگاه میلان

 

1. زندگی در میلان، در میان خلاقیت و نوآوری

شهر میلان همیشه در مد و طراحی، به عنوان یک پایگاه چه در ایتالیا و چه در جهان شناخته می شود. میلان به هنرهای زیبا و آموزشگاه های موسیقی شناخته شده است. و جذاب ترین مقصد تحصیل در خارج از کشور برای دانشجویان علاقه مند به تجارت یا صنعت مد است.

2. یک دانشگاه چند رشته ای

دانشگاه میلان با داشتن 10 حوزه تحصیلی، 130 برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد یک پیشنهاد گسترده تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد. این دانشگاه همچنین دوره های میان رشته ای  را برای درک و مقابله با دنیای در حال تغییر ارائه میکند.

3. بیمارستانهای پزشکی پیشرفته

وجود بیمارستانهای آموزشی حرفه ای برای دانشجویان پزشکی در این شهر یک نقطه قوت است. مهارت بالینی و تحقیقاتی قوی، دانشجویان پزشکی میلان  را از کلاس به مهمترین بیمارستانهای منطقه منتقل می کند.

4. کتابخانه ها، پایگاه های داده و بایگانی آنلاین

مجموعه کتاب دانشگاه میلان یکی از غنی ترین مجموعه ها در اروپا است. این مجموعه کتاب در 47 کتابخانه حفظ و نگهداری می شود. همچنین تمامی منابع غنی کتابخانه ها، از کتابهای درسی گرفته تا مجلات علمی، با یک کلیک در دسترس دانشجویان است.

5. شبکه توافق نامه های بین المللی

برای مطالعه، پذیرفتن تحقیق، کار بر روی پایان نامه و فرصتهای مطالعاتی، دانشگاه میلان شبکه قدرتمندی با دانشگاه های معتبر در اروپا و جهان دارد.

6.  اعتبار پژوهش های اروپایی

دانشگاه میلان، تنها عضو ایتالیایی اتحادیه دانشگاه های تحقیقاتی اروپا LERU است که دارای رتبه بالایی در لیست های بین المللی است. از طرفی، بودجه مهمی مانند کمک هزینه های شورای تحقیقات اروپا برای تحقیقات چندرشته ای به دانشگاه میلان اعطا شده است.

7. مراکز تحقیقاتی و تجاری

دانشگاه میلان انواع آزمایشگاه ها و فضاهای تحقیقاتی را در دسترس دانشجویان و شهروندان قرار می دهد. این دانشگاه همچنین دارای سه باغ گیاه شناسی است که یکی از آنها مربوط به سال 1777 است. این سه باغ برای فعالیت های آموزشی و پژوهشی مورد استفاده قرار می گیرند.

8. دانشگاه باز و سرزنده

دانشگاه میلان فضای آموزشی و دانشجویی سرزنده و پویا و چند فرهنگی دارد. علاوه بر آن، افتخارات ورزشی، پروژه های علمی فراگیر، تعهد به انتشار علمی و... دانشگاه میلان را به مکانی خاص تبدیل کرده است.

9. راهنمایی و پشتیبانی از ثبت نام تا استخدام

دانشگاه میلان به دانشجویان فرصت کارآموزی می دهد که به آینده شغلی آنها کمک می کند. این دانشگاه از دانشجویان خود با بورس تحصیلی، مزایا، خدمات ، مطالعه و کاریابی و... حمایت می کند. دانشگاه میلان با  برگزاری رویدادها و نمایشگاه ها، دانشجویان را برای استخدام یاری می کند.

10. میراث فرهنگی

دانشگاه میلان به عنوان یک مرکز آموزشی کهن، دارای میراث فرهنگی و هنری چشمگیری است. این دانشگاه شامل بناهای مهم تاریخی، مجموعه های موروثی و اکتسابی، باغ های گیاه شناسی و رصدخانه قدیمی Brera به سفارش ماریا ترزا از اتریش است.

دانشکده های دانشگاه میلان

 • دانشکده  پزشکی (Medicine)
 • دانشکده  داروسازی (Pharmacy)
 • دانشکده  دامپزشکی(Veterinary Medicine)
 • دانشکده  علوم کشاورزی و غذایی (Agricultural and Food Sciences)
 • دانشکده  علوم و تکنولوژی (Science and Technology)
 • دانشکده علوم انسانی (Humanities)
 • ورزش و علوم ورزشی (Exercise and Sports Sciences)
 • دانشکده علوم سیاسی، اقتصاد و علوم اجتماعی (Political, Economic and Social Sciences)
 • دانشکده حقوق (Law)
 • دانشکده دامپزشکی (Veterinary Medicine)

رشته های پرتقاضای دانشگاه میلان برای تحصیل عبارتند از: رشته های گروه پزشکی، رشته مهندسی کشاورزی و رشته حقوق. یکی از پر تقاضاترین رشته ها برای تحصیل در دانشگاه میلان، رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی است.

تحصیل پزشکی در دانشگاه میلان

تحصیل پزشکی در دانشگاه میلان یک برنامه شش ساله است. گرفتن پذیرش در این رشته، مستلزم قبولی در آزمون ورودی است. دانشکده پزشکی دانشگاه میلان در کنار چندین مرکز دیگر در همان سال 1924 تاسیس شد و از آن زمان به بعد، این دانشکده معتبر پزشکی بهترین پزشکان را تربیت می کند. تلفیق آموزش آکادمیک، با تحقیقات عمیق و تجربیات بالینی و بیمارستانی، باعث شده تا دانشکده پزشکی میلان به عنوان یکی از بهترین دانشکده های پزشکی اروپا مطرح باشد. تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی می باشد. فارغ التحصیلان دوره های پزشکی و جراحی دانشگاه میلان، باید در پایان فارغ التحصیلی دارای موارد زیر باشند:

1) شناخت مبانی علمی و آمادگی نظری
2) سطح آگاهی حرفه ای، امنیت تصمیم گیری و خودمختاری عملیاتی با حساسیت عمیق نسبت به مشکلات انسانی
3) دانش نظری ناشی از علوم پایه و توانایی به كارگیری صحیح آن از منظر كاربرد حرفه ای
4) دانش فیزیولوژی و آسیب شناسی اندام و تفسیر از دیدگاه بالینی
5) صلاحیت لازم برای به دست آوردن و بررسی صحیح داده ها و عناصر مربوط به وضعیت سلامت و بیماری یک فرد
6) تبحر در جنبه های پیشگیری، تشخیصی، پیش آگهی، درمانی و توانبخشی به بیماران
7) مهارت در برقراری ارتباط صحیح و روشن با بیمار و بستگان وی
10) تعامل و همکاری با شخصیتهای مختلف حرفه ای
11) استفاده صحیح از اصول اقتصاد بهداشت در تصمیمات پزشكی
12) توانایی شناخت مشكلات بهداشتی در جامعه و مداخله به بهترین شیوه

سخن پایانی

تحصیل در دانشگاه میلان می تواند یکی از انتخاب های آینده دار برای دانشجویان بین المللی باشد. تحصیل در این دانشگاه برای دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته های گروه پزشکی و رشته های گروه علوم انسانی را دارند، انتخاب مطلوبی به حساب می آید. دانشجویانی که قصد تصمیم گیری برای ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند، می توانند با مشاوران گروه آسپیان در تماس باشند. آسپیان، نماینه رسمی تعدادی از بهترین دانشگاه های اروپایی در ایران است. کارشناسان و گروه حقوقی آسپیان، شما را در راه رسیدن به نتیجه و تحصیل در اروپا، یاری خواهند کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

+ تحصیل داروسازی در دانشگاه چارلز جمهوری چک
1399/ 07 /17 549
printrating
نام
ایمیل
نظر