آشنایی با ارزانترین کشورها برای تحصیل رشته دندانپزشکی

همزمان با بالا رفتن تقاضای دانشجویان برای تحصیل در رشته دندانپزشکی، اهمیت هزینه و شهریه دانشگاه ها نیز برای آنها و خانواده هایشان بیشتر شده است. از طرفی دانشگاه هایی که هزیه بسیار پایینی از دانشجویان دریافت می کنند، ممکن است کیفیت چندان بالایی نداشته و مدارک آنها معتبر و مورد تایید نباشد. در مجموع می توان گفت که در کنار هزینه، مسائلی مانند اعتبار دانشگاه، کیفیت فعالیتهای علمی و امنیت آن کشور نیز باید در اولویتهای دانشجویان برای انتخاب دانشگاه قرار داشته باشند. در این مقاله آسپیان می کوشیم تا ارزانترین کشورها برای تحصیل رشته دندانپزشکی را معرفی کنیم.

آشنایی با ارزانترین کشورها برای تحصیل رشته دندانپزشکی

 

تحصیل رشته دندانپزشکی در آلمان

در آلمان تحصیلات و کیفیت زندگی بر مبنای بالا بودن رشد اقتصادی و همچنین توجه بسیار ویژه به مسائل فرهنگی، مهم ترین مسائلی هستند که آلمان را به کشوری مطلوب برای زندگی تبدیل کرده است. آلمان می توتند مقصدی تراز اول برای بسیاری از دانشجویان باشد که مایل هستند در کنار تحصیل، بتوانند کار کنند و زندگیِ خوبی داشته باشند. تحصیل رشته هی پزشکی و دندانپزشکی در آلمان با زبان آلمانی ارائه می‌شود و معمولا تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور هزینه بسیار پایینی دارد. هزینه ای که برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی از دانشجویان دریافت می شود، چیزی در حدود 2000 تا 3000 یورو برای هر سال است. از طرفی مدرک قبولی در کنکور سراسری ایران در دانشگاه های دولتی، می‌تواند برگ برنده شما برای اخذ پذیرش و تحصیل رشته دندانپزشکی در آلمان باشد. در کشور آلمان دانشگاه های باکیفیت زیادی وجود دارند و از میان آنها، می توان به این دانشگاه ها برای تحصیل دندانپزشکی اشاره نمود:

  • دانشگاه هایدلبرگ
  • دانشگاه فرایبورگ
  • دانشگاه بوخوم
  • دانشگاه هانوور

تحصیل رشته دندانپزشکی در لهستان

لهستان دانشگاه هایی دارای کیفیت بالای آموزش همراه با فرهنگ و تاریخ خارق العاده فراوان برای کشف دارد. بسیاری از برنامه های تحصیلی در رشته های مختلف به زبان انگلیسی تدریس می شوند که حدود 2000-3000 یورو (2340-3500 دلار) در سال هزینه خواهند داشت. این هزینه برای تحصیل رشته دندانپزشکی چیزی در حدود11500 تا 14000 دلار می باشد. هزینه های زندگی در لهستان نیز در سطح پایینی قرار دارد و شما نیازی به بیش از 6600 یورو (7700 دلار آمریکا) در سال، برای مدیریت یک زندگی دانشجویی، ندارید. پایتخت لهستان، شهر ورشو، در 20 شهر برتر و مقرون به صرفه برای زندگی قرار دارد و در آخرین شاخص QS برای رتبه بندی بهترین شهرهای دانشجویی، در جایگاه 53 قرار گرفت. بیش از 500 دانشگاه و موسسه آموزش عالی در لهستان وجود دارد که بیشتر آنها دانشگاه های خصوصی هستند. برخی از این دانشگاه ها برای آموزش رشته های گروه پزشکی و در نتیجه تحصیل رشته دندانپزشکی از بقیه بهتر هستند. از میان این دانشگاه ها می توان به ترتیب به دانشگاه های زیر اشاره نمود:

تحصیل رشته دندانپزشکی در مجارستان

تحصیل رشته دندانپزشکی در مجارستان یکی از سرمایه گذاریهای خوب تحصیلی محسوب می شود. سابقه تحصیلات دانشگاهی در این کشور به بیش از 650 سال قبل باز می گردد، برخی دانشگاه های این کشور، از بهترین موسسات آموزش عالی اروپا به حساب می آیند. همچنین کشور مجارستان در میان 20 کشور برتر که بیشترین برندگان نوبل در زمینه های مختلف را داشته اند، جای دارد. در مجارستان با هزینه ای مناسب، می توانید مدرکی معتبر در زمینه رشته دندانپزشکی دریافت کنید. بورس های تحصیلی مختلفی نیز برای دانشجویان بین المللی در این کشور در دسترس است. مساله مهم دیگر در مورد مجارستان امنیت اجتماعی بالای آن است که باعث شده در میان بیست کشور امن جهان جای داشته باشد. تحصیل رشته دندانپزشکی در دانشگاه های دولتی معتبر کشور مجارستان سالیانه در حدود 16000 یورو هزینه خواهد داشت. از میان کالج ها و دانشگاه های کشور مجارستان، سه دانشگاه از سطح علمی بالاتری برخوردار بوده و رتبه های زیر 700 در میان بهترین دانشگاه های جهان را دارند:

  • دانشگاه سگد
  • دانشگاه پچ
  • دانشگاه سملوایز

تحصیل رشته دندانپزشکی در لیتوانی

لیتوانی به پایتختی شهر ویلنیوس با جمعیتی بالغ بر سه میلیون و پانصد هزار نفر، پر جمعیت ترین کشور حوزه بالتیک نیز هست که از اقتصاد رو به رشدی نیز بهره مند است. واحد پول این کشور که عضو کوچکی از اتحادیه اروپا محسوب می شود، نیز یورو است. امنیت بالای کشور لیتوانی در کنار رتبه بالای تحصیلات عالی در این کشور آن را به یک مقصد دانشجویی محبوب تبدیل کرده است. تحصیل دندانپزشکی در لیتوانی به سه زبان لیتوانیایی، روسی و انگلیسی مُیسر است. همچنین دوره این رشته در کشور لیتوانی، پنج ساله است که این زمان جدا از دوره کارآموزی است. هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور لیتوانی و به زبان انگلیسی به صورت تقریبی و سالیانه، چیزی بین 11000 تا 13000 یورو در سال خواهد بود. البته لازم به ذکر است که دوطلبین بعد از اخذ پذیرش، با احراز شرایطی، می توانند از بورسیه های تحصیلی در لیتوانی بهره مند شوند. بهترین دانشگاه های این کشور برای تحصیل دندانپزشکی عبارتند از:

تحصیل رشته دندانپزشکی در اوکراین

اوکراین دارای بیش از 800 موسسه آموزش عالی است. نظام آموزشی اوکراین، اگرچه در سطح کشورهایی مانند جمهوری چک یا انگلستان پیشرو نیست، اما سطح کیفی آن پایین هم نیست. در عوض هزینه های تحصیل در دانشگاه های کشور اوکراین بسیار پایین تر از دیگر نقاط اروپاست. در این کشور امکان تحصیل در دانشگاه به زبانهای روسی، اوکراینی و انگلیسی امکان پذیر است و تحصیل به زبانهای روسی و اوکراینی، هزینه کمتری دارد. به صورت کلی هزینه تحصیل رشته دندانپزشکی در دانشگاه های معتبر این کشور بین 4000 تا 6000 دلار در سال هزینه خواهد داشت. همچنین برای مدیریت یک زندگی دانشجویی راحت، به حدود 8000 دلار در سال نیاز دارید. شش دانشگاه در اوکراین در رتبه بندی های دانشگاه QS قرار دارند. از میان دانشگاه های معتبر اوکراین برای تحصیل در رشته دندانپزشکی می توان به این دانشگاه ها اشاره نمود:

  • دانشگاه کارازین خارکوف
  • دانشگاه ملی دونتسک
  • دانشگاه سومی

تحصیل دندانپزشکی در ارزانترین کشور

با توجه به معرفی دو کشور لهستان، مجارستان و اوکراین به عنوان ارزانترین کشورها برای تحصیل دندانپزشکی، لازم است به این نکته اشاره کنیم که کشورهای دیگری مانند ترکیه، جمهوری چک، لیتوانی و... نیز می توانند در این لیست جای بگیرند. دانشجویانی که قصد تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های خارج از کشور را دارند، قبل از هر انتخابی باید از اعتبار دانشگاه مورد نظرشان هم مطلع شده و با دقت دست به انتخاب بزنند. موسسه آسپیان، نماینده رسمی برخی از بهترین دانشگاه های برتر اروپایی در ایران، شما را در مسیر مهاجرت تحصیلی یاری خواهد داد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در آسپیان تماس بگیرید.

1399/ 06 /04 327
printrating
نام
ایمیل
نظر