بهترین کشور برای تحصیل پزشکی

اگر شما جزو آن دسته از افراد هستید که رشته پزشکی را برای ادامه تحصیل در خارج از کشور انتخاب کردید، حتما می دانید که برخی از دانشگاه ها و کشورها در زمینه آموزش این رشته سرآمد هستند. ممکن است یک دانشگاه در یک کشور، در میان دانشگاه هایی با رده بندی متوسط قرار گیرد، اما دانشکده پزشکی آن، در میان بهترین دانشگاه های پزشکی جهان قرار داشته باشد. با ما همراه باشید تا با بهترین دانشکده های پزشکی در جهان آشنا شویم.

بهترین کشور برای تحصیل پزشکی

چه معیارهایی برای انتخاب بهترین کشور جهت تحصیل پزشکی مهم است؟

معیارهایی از قبیل شهریه دانشگاه ها، هزینه زندگی در آن کشور، امنیت عمومی کشور، ارائه مدرک تحصیلی معتبر، آب و هوای کشور مقصد، وجود موقعیتهای کاری و... مهمترین مواردی هستند که معمولا توسط دانشجویان بین المللی مورد بررسی قرار می گیرند. ممکن است شما تا کنون به نام دانشگاه هایی مانند هارواد در امریکا و کمبریج در انگلستان، به عنوان بهترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی برخورد کرده باشید. اما در صورتیکه این دانشگاه ها را با عنوان بهترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی معرفی کنیم، قسمتی از از معیارهای مهم برای بیشتر دانشجویان بین المللی را نادیده گرفته ایم. چرا که هزینه تحصیل در این دانشگاه ها بسیار بالا و پذیرفته شدن در آنها، کار دشواری است.

 

مدارک مورد نیاز ثبت نام پزشکی

به صورت کلی معمولا این مدارک، برای ثبت نام در دانشگاه و تحصیل در خارج از کشور مورد نیاز هستند:

  • مدارک تحصیلی دیپلم دوزارده ساله با ترجمه رسمی
  • اثبات مهارت زبان با مدرک و نمره قابل قبول(بسته به نوع دانشگاه، مدرک درخواستی متفاوت است.)
  • گواهی سلامت پزشکی دانشجو
  • انگیزه نامه
  • عکس
  • پاسپورت

 

بهترین کشورهای جهان برای تحصیل پزشکی

بهترین کشورها برای تحصیل پزشکی را می توان به این طریق معرفی نمود:

کانادا

کانادا با دارا بودن تعدادی از بهترین دانشکده های پزشکی و همچنین زبان انگلیسی ارائه دروس، یکی از انتخابهای مناسب است. طول دوره تحصیل پزشکی در دانشگاه های این کشور 5  سال است و هزینه دانشگاه ها در بازه رقمی بین 16000 تا 23000 دلار در سال قرار می گیرد. برای ورود به دانشکده های پزشکی در کانادا رقابت شدیدی وجود دارد. نمره آیلتس مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه های کانادا، حداقل 7 است.

 

استرالیا

استرالیا یکی از محبوبترین مقاصد برای تحصیل رشته های پزشکی است. 7 دانشگاه از لیست صد دانشگاه برتر دنیا در این کشور قرار دارند. دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های استرالیا را دارند، لازم است در ابتدای امر، نمره آیلتس حداقل 7 را کسب کرده باشند. برنامه های تحصیلی رشته پزشکی در استرالیا بین 4 تا 6 سال است، هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه های پزشکی این کشور نیز رقمی بین 22000 تا 30000 دلار در سال است.

 

فرانسه

دانشگاه هایی در فرانسه که دوره های پزشکی را ارائه می دهند از نظر بین المللی برای آموزش پزشکی بسیار مشهور و قدیمی و شناخته شده هستند. آموزش پزشکی در این کشور به زبان فرانسوی انجام می شود و دانشجویان باید در آزمونهای ورودی رشته پزشکی این کشور شرکت کنند. طول دوره تحصیل پزشکی در فرانسه 6 ساله بوده و برای گرفتن پذیرش باید مدرک زبان TFI به دانشگاه ارائه شود. هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه های این کشور بین 3000 تا 10000 دلار در سال است.

 

روسیه

کالج های پزشکی روسیه در حالیکه کیفیت بالایی در آموزش دارند، شهریه ارزانی از دانشجویان دریافت می کنند. دوره های پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی و روسی ارائه می شود، اما بهتر است که دانشجویان، حتی در صورت تحصیل به زبان انگلیسی، دانش پایه زبان روسی را نیز داشته باشند. علاوه بر این تعداد دانشگاه هایی که رشته پزشکی را به زبان روسی ارائه می دهند، بیشتر است. دوره تحصیل پزشکی در روسیه 6 ساله بوده و هزینه تحصیل در دانشگاه های خوب آن حدود 4000 تا 7000 دلار در سال می باشد.

 

جمهوری چک

کشور جمهوری چک تعدادی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا را داراست و در زمینه آموزش پزشکی، کشور مشهور و محبوبی است. دانشگاه های معتبری در این کشور وجود دارند که سابقه تدریس پزشکی در آنها بسیار زیاد است. هزینه تحصیل رشته پزشکی در دانشگاه های تراز اول جمهوری چک رقمی بین 9000 تا 14000 دلار در سال است. طول دوره تحصیل پزشکی در جمهوری چک 6 سال می باشد. ارائه دروس پزشکی در این کشور به دو زبان انگلیسی و چکی انجام می شود و حداقل نمره آیلتس برای اثبات مهارت زبان به دانشگاه های این کشور، 6.5 است.

+تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز جمهوری چک

هلند

هلند یکی از سرزنده ترین کشورهای اروپاست و دو دانشگاه پزشکی این کشور (دانشگاه روتردام و دانشگاه لیدن) در میان ده دانشگاه برتر اروپا در رشته پزشکی قرار دارند. طول دوره تحصیل پزشکی در هلند نیز 6 ساله است و زبان ارائه دروس نیز هلندی و انگلیسی است. البته که لازم است دانشجویان محصل به زبان انگلیسی در کنار سایر مطالعات خود، زبان هلندی را یاد بگیرند. زبان هلندی جزء لاینفک دروس ارائه شده در رشته پزشکی است و در صورت فارغ التحصیلی، باید امتحانات نهایی را به این زبان بگذرانید. با توجه به نوع دانشگاه انتخابی دانشجو، شهریه تحصیل پزشکی در هلند بازه ای میان 3000 تا 20000 دلار هزینه دارد.

1399/ 04 /29 755
printrating
نام
ایمیل
نظر