بهترین کشورها برای اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی

تحصیل در خارج از کشور یک روش عالی برای پیشرفت مهارت های اجتماعی، آکادمیک و صحبت به زبانهای دیگر است. در حالی که این کار علاوه بر تقویت مهارتها، عمق زیادی به دیدگاه های افراد می بخشد و به تجربیات آنها می افزاید. در میان افرادی که تصمیم به تحصیل در خارج از کشور گرفته اند، بسیاری از آنها می دانند که قصد دارند در چه رشته ای به تحصیل بپردازند و شرایط مورد نظرشان چیست. اما با این حال نمی دانند که بهترین کشورها برای اپلای کدام کشورها هستند و کدام کشور برای دانشجویان بین المللی شرایط بهتری را قائل می شود. با ما همراه باشید تا بهترین کشورها برای اپلای را معرفی کرده و مسائلی را که باید پیش از اپلای در نظر بگیرید، بررسی کنیم.

بهترین کشورها برای اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی

برای انتخاب بهترین کشورها برای اپلای باید به چه نکاتی توجه داشت؟

مسلما مهم ترین موارد برای اپلای، شرایط مالی و تحصیلی دانشجو، علاقه های او نسبت به یک رشته خاص و توجه به میزان اعتبار دانشگاه های مورد نظرش است. علاوه بر این موارد، دانشجویان اگر قصد دارند که بعد از پایان تحصیل در کشور مورد نظرشان بمانند و همانجا به زندگی بپردازند، لازم است به شرایط کاریابی و وجود فرصتهای شغلی در آن کشور نیز توجه ویژه ای داشته باشند. این نکته شاید مهم ترین مساله قبل از اقدام به انتخاب بهترین کشورها برای اپلای کردن است. چرا که بسیاری از کسانی که اقدام به تحصیل در خارج از کشور می کنند، در نهایت به دنبال ایجاد مزیت های رقابتی در قیاس خود با دیگران هستند. چرا که فرصتهای شغلی در جهان رقابتی امروز، معمولا برای کسانی است که مهارتهای بیشتری داشته و قابل اعتماد ترند.

 

فاکتورهای مهم برای انتخاب بهترین کشورها برای اپلای

در این قسمت، بر اساس نظرسنجی های معتبر بین المللی، دانشجویانی که کشورهای مختلف را برای تحصیل در سراسر جهان انتخاب کرده اند، 7 فاکتور را پیش از اقدام به اپلای، مهم دانسته اند. این فاکتورها عبارتند از:

  • تحصیل در دانشگاه های معتبر جهانی
  • دستیابی به اهداف شغلی
  • تجربه کردن یک ماجراجویی
  • تجربه کردن فرهنگ های جدید
  • ایجاد شبکه انسانی و آشنا شدن با دوستان جدید
  • تحصیل رایگان
  • به دست آوردن ویزا

بر این اساس، لیست پیشنهادی بهترین کشورها برای اپلای، با در نظر گرفتن این فاکتورها معرفی می گردند.

 

بهترین کشورها برای اپلای کدامند؟

با توجه به فاکتورهایی که اشاره کرده ایم و همچنین پس از بررسی لیست های مختلف، تعدادی از بهترین کشورهای دنیا برای اپلای، از این قرار می باشند.

استرالیا

استرالیا با داشتن شش دانشگاه از بین 100 دانشگاه برتر جهان، به یکی از بهترین کشورها برای آموزش تبدیل شده است. این کشور با طبیعت بکر خود، وجود فرصتهای شغلی فراوان و هزینه تحصیل نسبتا معقول و مناسب، از جمله کشورهایی است که بسیار مورد توجه انشجویان بین المللی از سراسر دنیاست. در کشور استرالیا، 270000 دانشجوی بین المللی مشغول به تحصیل می باشند. دانشگاه های استرالیا از دانشجویان بین المللی استقبال می کنند و به خوبی برای حمایت از تازه واردان آماده هستند.

فرانسه

فرانسه کشوری است که به دلیل داشتن پایگاه های مُد شیک و جذاب، معماری و کلیساهای خیره کننده و شناخته شدن به عنوان یکی از قطبهای فرهنگ و هنر، جاذبه های زیادی برای افراد دارد. داشتن یک سیستم آموزش معتبر و بیش از 3500 موسسه آموزش عالی برای تدریس طیف گسترده ای از انواع رشته ها، هر ساله دانش آموزان بیشتر و بیشتری را از کشورهای مختلف به خود جذب می کند. در کشور فرانسه، 260000 دانشجوی بین المللی مشغول به تدریس هستند.

جمهوری چک

جمهوری چک یک کشور جذاب با فرهنگ و تارخی غنی است که آموزش در آن سابقه ای طولانی دارد. کسانی که به فرهنگ علاقه خاصی دارند و قصد دارند به زبان انگلیسی تحصیل کرده و پروسه تحصیلشان سرشار از ماجراجویی و تجربه باشد، می توانند چک را به عنوان یک گزینه مطلوب در نظر بگیرند. کشور چک شهریه های معقولی را از دانشجویان دریافت کرده و موقعیتهای شغلی خوبی برای فارغ التحصیلان نیز دارد. با دارا بودن سه دانشگاه از میان بهترین دانشگاه های جهان و داشتن 35000 دانشجوی بین المللی در هر سال، جمهوری چک در میان محبوبترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی قرار می گیرد.

سوییس

کشور سوییس جمعیت کم و مساحت کوچکی دارد، اما با همین تفاسیر دو دانشگاه از ده دانشگاه صدر لیست بهترین دانشگاه های جهان در این کشور قرار دارند. برای کسانی که کیفیت زندگی برایشان از اهمیت بالایی برخوردار است و می خواهند در دانشگاه های باکیفیت درس بخوانند و مساله هزینه بالای زندگی در این کشور هم برایشان مانع نیست، سوییس انتخاب مطلوبی است. از طرفی در سوییس اهداف شغلی کوچک به راحتی قابل دستیابی هستند. سوییس کشوری ایمن و سطح بالاست و حدود 50000 دانشجوی بین المللی در دانشگاه های آن مشغول به تحصیل هستند.

اسپانیا

اسپانیا با قرار گرفتن در رده دوم بهترین کشورهای اروپا برای مهاجرت، یک انتخاب منطقی به حساب می آید. کم هزینه بودن زندگی در این کشور، دارا بودن تاریخ فرهنگ و هنر بسیار غنی، وجود بیش از 70 دانشگاه برای انتخاب و سیستم آموزش پیشرفته مطابق با آخرین متدهای اروپایی از جمله فاکتورهایی هستند که این کشور را برای دانشجویان بین المللی به انتخابی جذاب تبدیل کرده است. حدود 616000 دانشجوی بین المللی در اسپانیا تحصیل می کنند.

مجارستان

شاید مجارستان چندان کشور مشهوری در این لیست نباشد. اما تعدادی از دانشگاه های این کشور همواره در لیست بهترین دانشگاه های جهان بوده اند. همچنین امکان کار دانشجویی به صورت پاره وقت در این کشور فراهم است و دانشجویان می توانند با پرداخت هزینه کم، مدارک معتبری از دانشگاه های این کشور دریافت کرده و همزمان با تحصیل کار کنند. این کشور به صورت فزاینده ای در سالهای اخیر مورد توجه دانشجویان بین المللی قرار گرفته و با توجه به فرهنگ سرزنده و شهرهای زیبای آن، دانشجویان می توانند منتظر تجربه های جذابی در این کشور باشند.

 

چگونه برای دانشگاه های اروپا اپلای کنیم؟

اپلای کردن برای دانشگاه های بین المللی، پروسه ای است که نیازمند آماده کردن شرایطی از قبل و به خرج دادن دقت در طول مسیر است. مجموعه آسپیان به عنوان نماینده رسمی تعدادی از بهترین دانشگاه های جهان در ایران، می تواند راهگشای این مسیر برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

1399/ 04 /01 51
printrating
  نظرات

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر