تحصیل رشته داروسازی بدون آزمون ورودی در خارج از کشور

رشته داروسازی یکی از پرتقاضاترین رشته های برای تحصیل در خارج از کشور است. بسیاری از دانشگاه های اروپایی نیز فرصت تحصیل در این رشته را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده اند. در این میان، پذیرش در رشته داروسازی در بیشتر دانشگاه های جهان، با برگزاری آزمون ورودی انجام می شود. بیشتر دانشگاه ها و موسساتی که اقدام به پذیرش دانشجو بدون آزمون می کنند، خصوصی هستند و هزینه های بالایی دارند. برخی از آنها نیز ممکن است مورد تایید وزارت علوم ایران نباشند. در این مقاله از مجموعه آسپیان، به بررسی شرایط پذیرش داروسازی بدون آزمون می پردازیم.

تحصیل داروسازی بدون آزمون ورودی در اروپا

برای تحصیل در رشته داروسازی بدون آزمون ورودی و بدون کنکور در کشورهای مختلف، امکانات و گزینه های متعددی فراهم نیست. چرا که باید توجه داشت معمولا پذیرش دانشجو بدون آزمون، بیشتر در دانشگاه های خصوصی انجام می گیرد و علاوه بر امکان عدم اعتبار مدرک تحصیلی، شهریه آنها نسبتا بالاست. اما امسال، در سال ،2020 شرایط فوق العاده ای برقرار شده است. یکی از بهترین دانشگاه های دولتی جهان در اروپا، دانشگاه چارلز در کشور جمهوری چک، تصمیم به پذیرش بدون آزمون در رشته داروسازی گرفته است. اما این روند چگونه انجام خواهد شد؟

مطالب بیشتر : راهنمای کامل تحصیل رشته داروسازی در خارج از کشور
 

تحصیل رشته داروسازی بدون آزمون ورودی در کشور چک

با توجه به شیوع بیماری کرونا در سال 2020، دانشگاه چارلز تصمیم به پذیرش بدون آزمون دانشجویان رشته داروسازی گرفته است. این دانشگاه که با نام دانشگاه کارل نیز شناخته می شود، قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه جمهوری چک است که در سال 2020 در رتبه بندی دانشگاه های جهان (QS) در رده 291 دنیا قرار گرفت. روند این پذیرش بدین صورت خواهد بود که دانشجویان متقاضی برای تحصیل رشته داروسازی، توسط دکتر علایی، مدیر مجموعه آسپیان تایید شده و کار اخذ ویزای تحصیلی برای آنها آغاز می شود. سپس در مدت زمان باقی مانده تا شروع کلاسها، متقاضیان زیر نظر مجموعه آسپیان، به تقویت بنیه علمی خود در دروس زیست شناسی و شیمی و همچنین تقویت زبان انگلیسی می پردازند. توجه داشته باشید که امکان تحصیل بدون آزمون در رشته داروسازی در دانشگاه چارلز، توسط موسسه آسپیان فراهم شده است.

مطالب بیشتر : تحصیل داروسازی در دانشگاه چارلز جمهوری چک
 

چه مدارکی برای تحصیل داروسازی بدون آزمون ورودی مورد نیاز است؟

لازم است دانشجویانی که به تحصیل داروسازی در دانشگاه چارلز علاقه مند هستند، با رزومه تحصیلی خود و مدارک دیپلم به همراه ریز نمرات، به موسسه آسپیان مراجعه کنند. دکتر علایی با توجه به سوابق تحصیلی متقاضیان عزیز، آنها را از طرف مجموعه آسپیان برای تحصیل در دانشگاه چارلز تایید می کند. البته که دانش آموزانی حتی با سطح علمی نه چندان بالا نیز می توانند از این فرصت بهره مند شوند. چرا که کادر موسسه آسپیان، قبل از شروع کلاسها، دانشجویان را برای تحصیل در رشته داروسازی آماده خواهند کرد.

مطالب بیشتر : پذیرش بدون آزمون رشته داروسازی در دانشگاه چارلز سال تحصیلی 2021 - 2020
 

هزینه تحصیل داروسازی بدون آزمون ورودی در چک

 از آنجایی که دانشگاه چارلز یک دانشگاه دولتی است و پذیرش بدون آزمون آن نیز به احتمال زیاد، تنها در همین سال اجرایی می شود، شهریه بالایی ندارد. چرا که شهریه بالای تحصیل بدون آزمون معمولا مربوط به دانشگاه های خصوصی در هر کشوری است. هزینه تحصیل داروسازی در دانشگاه چارلز حدودا 6800 یورو برای هر سال (حدود 7300 دلار) خواهد بود. هزینه زندگی دانشجویی در شهر پراگ نیز چیزی بین 300 تا 450 یورو در ماه می باشد.

 

نحوه پذیرش بدون آزمون رشته داروسازی در کشور ترکیه

در کشور ترکیه، مانند بیشتر کشورهای دیگر، معمولا دانشگاه هایی که دانشجویان را بدون آزمون ورودی پذیرش می کنند، دانشگاه های خصوصی هستند. بسیاری از رشته ها در این دانشگاه ها بدون آزمون وردی پذیرش دارند و از جمله این رشته های می توان به داروسازی و دیگر رشته های علوم پزشکی نیز اشاره کرد. تحصیل در این دانشگاه ها هم به زبان ترکی و هم به زبان انگلیسی انجام می شود. هزینه تحصیل در این دانشگاه های خصوصی حدود 20000 تا 25000 دلار در سال است. بهتر است که دانشجویان پیش از اقدام به تحصیل در دانشگاه های خصوصی، با متخصصان مهاجرت تحصیلی مشورت کرده و از اعتبار مدارک آن دانشگاه در ایران و جهان مطمئن شوند.

 

 تحصیل در رشته داروسازی

در سال 2020 مجموعه آسپیان با همکاری کادر آموزشی دانشگاه چارلز در چک، توانسته اند فرصتی استثنایی را برای متقاضیان عزیز تحصیل در رشته داروسازی فراهم کنند. این فرصتی که به علت شیوع بیماری کرونا به دست آمده،  شانس پذیرش و تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های جهان را چند برابر کرده است. بنابراین لازم است متقاضیان تحصیل در رشته داروسازی، در مورد آن هوشیار بوده و این فرصت را از دست ندهند. کادر موسسه آسپیان، با تجربه بالا و تخصص در زمینه مهاجرت تحصیلی، می توانند از صفر تا صد مهاجرت تحصیلی در کنار شما بوده و مسیر را هموار تر کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

1399/ 02 /30 1066
printrating
نام
ایمیل
نظر