ارزانترین کشور برای تحصیل در رشته داروسازی

رشته داروسازی از جمله رشته های پرطرفداری است که همیشه تعداد زیادی از دانشجویان در سراسر جهان را به خود جذب کرده است. افرادی که به هر دلیل قصد دارند مهاجرت تحصیلی انجام دهند و در رشته داروسازی تحصیل کنند، علاوه بر اعتبار دانشگاه و کشور مقصد، اغلب به هزینه آن دانشگاه نیز اهمیت می دهند. اما در میان این تعداد از دانشگاه های مختلف و شرایط گوناگون آنها، معتبرترین و ارزانترین کشور برای تحصیل در رشته داروسازی کدام است؟ در این مقاله از مجموعه مقالات  آسپیان، به بررسی و شرح شرایط تحصیل داروسازی در ارزانترین و بهترین کشورهای دنیا می پردازیم.

ارزانترین کشور برای تحصیل در رشته داروسازی

هزینه تحصیل داروسازی در ایتالیا

یکی از گزینه های ارزان قیمت برای تحصیل در رشته داروسازی، کشور ایتالیا می باشد. در این کشور می توان هم به زبان انگلیسی و هم به زبان ایتالیایی تحصیل نمود. این کشور تاریخی و زیبا به دلایل فرهنگی و هنری نیز بسیار مورد توجه دانشجویان بین المللی و همچنین توریست ها قرار دارد. دانشگاه های ایتالیا از درجه علمی بالایی در دنیا برخوردارند و تحصیل و آموزش در این کشور قدمت زیادی دارد، به طوریکه دانشگاه بولونیا در این کشور را قدیمی ترین دانشگاه جهان می دانند. از بهترین دانشگاه های این کشور برای تحصیل داروسازی می توان به دانشگاه هایی مانند دانشگاه میلان، دانشگاه فدریکو ناپل و دانشگاه پادوا اشاره کرد. اخذ پذیرش در دانشگاه های ایتالیا، احتیاج به کسب نمره قبولی در آزمون SAT دارد. مدت زمان تحصیل داروسازی در ایتالیا 5 ساله بوده و لازم است که دانشجویان پس از اتمام آن، 1 سال کارآموزی بگذرانند. هزینه تحصیل داروسازی در این کشور سالیانه حدود 2000 تا 6000 یورو بوده و هزینه یک ماه زندگی دانشجویی در ایتالیا برابر 1000 تا 1500 یورو می باشد.

 

هزینه تحصیل در رشته داروسازی در جمهوری چک

از میان گزینه های ارزان برای تحصیل داروسازی در کشورهای اروپایی، جمهوری چک یکی از ارزانترین و بهترین کشورها برای تحصیل در رشته داروسازی به حساب می آید. دانشگاه های معتبر این کشور مانند دانشگاه چارلز، دانشگاه ماساریک و دانشگاه پالاتسکی، رنکینگ علمی بالایی دارند و مدرک هر سه این دانشگاه ها مورد تایید وزارت بهداشت ایران است. از طرفی فرهنگ بالای مردم چک، سیستم آموزشی کارآمد، تعداد زیاد دانشجویان بین المللی از فرهنگهای مختلف و همچنین هزینه تحصیل و زندگی نسبتا پایین آن در مقابل دیگر کشورهای اروپایی، این کشور را به یکی از بهترین مقاصد جهت مهاجرت تحصیلی تبدیل کرده است. طول دوره تحصیل داروسازی در کشور چک نیز 5 ساله می باشد. هزینه تحصیل رشته داروسازی به زبان انگلیسی در جمهوری چک به صورت تقریبی بین 7000 تا 8000 یورو در سال است. هزینه زندگی در این کشور نیز پایین است و دانشجویان در صورت اقامت در خوابگاه های دانشجویی چک، با حدود 300 الی 400 یورو در ماه می توانند یک زندگی دانشجویی مناسب داشته باشند. در صورتیکه دانشجویان قصد اقامت در خانه را داشته باشند، این رقم به چیزی در حدود 600 الی 750 یورو در ماه می رسد.

+ مطلب بیشتر : پذیرش بدون آزمون رشته داروسازی در دانشگاه چارلز
 

هزینه تحصیل در رشته داروسازی در روسیه

کشور روسیه وسیع ترین کشور جهان است. روسیه نیز از جمله کشورهایی است که در کنار آموزش باکیفیت، هزینه معقولی برای تحصیل از دانشجویان دریافت می کند. همچنین تعداد بورس های تحصیلی در این کشور زیاد هستند و می توان برای گرفتن آنها نیز اقدام کرد. در این کشور هم به دو زبان انگلیسی و روسی می توان تحصیل نمود. مساله ای که لازم است به آن توجه داشته باشید این است که تنها 5 دانشگاه روسی، مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشند. از میان این دانشگاه ها می توان به لومونوسوف و نووُسیبریک اشاره نمود. هزینه تحصیل در رشته داروسازی در روسیه رقمی بین 1900 تا 6000 یورو در سال خواهد بود. هزینه زندگی در این کشور برای یک دانشجو 300 الی 450 یورو در ماه خواهد بود.

 

هزینه تحصیل در رشته داروسازی در استرالیا

استرالیا به طور کلی یکی از محبوب ترین مقصدها برای دانشجویان بین المللی است. دانشکده های داروسازی در این کشور، رتبه های بالایی در زمینه تحصیلی داروسازی دارند. اگر تصمیم دارید در استرالیا تحصیل کنید، می توانید از مدارک تحصیلی معتبر، کیفیت بالای زندگی ، فرصت های شغلی و برنامه هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند ، بهره ببرید. از مشهورترین دانشگاه های این کشور برای تحصیل داروسازی، می توان به موناش و سیدنی اشاره کرد. با این حال ، چیزی که استرالیا را به مقصد ایده آل برای دانشجویان ایرانی تبدیل می کند ، فرصت زندگی در یک جامعه چند فرهنگی و فرصتهایی برای کار و درخواست اقامت دائم است. از آنجا که استرالیا اقامت دائم را در برخی مشاغل ماهر ارائه می دهد، پس از اتمام تحصیلات ، دانشجویانی که در همین کشور تحصیل کرده اند، فرصت مناسبی دارند تا در آنجا مشغول به کار شوند. هزینه تحصیل در رشته داروسازی کشور استرالیا تقریبا برابر 18000 الی 20000 یورو در سال و هزینه یک زندگی معمولی در استرالیا به صورت کلی تقریبا حدود 1000 یورو در هر ماه خواهد بود.

 

هزینه تحصیل در رشته داروسازی در ترکیه

در سال­های اخیر میزان تقاضای ورود دانشجویان از کشورهای مختلف به دانشگاه­های ترکیه با رشد چشمگیری رو­به­رو بوده است. در سال 2018 بیش از 65 هزار دانشجوی خارجی در سراسر ترکیه مشغول به تحصیل بوده اند. تحصیل داروسازی در دانشگاه های معتبر این کشور، با قبولی در آزمون YAT(برای کسانی که قصد تحصیل به زبان ترکی دارند) و یا SAT(برای کسانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی دارند) امکان پذیر است. از میان دانشگاه های مختلف این کشور، 9 دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشند. از میان معتبرترین دانشگاه های این کشور برای تحصیل داروسازی می توان به دانشگاه آتاتورک، دانشگاه آنکارا و دانشگاه استانبول اشاره کرد. هزینه تحصیل داروسازی به زبان انگلیسی در ترکیه رقمی بین 500 الی 1500 یورو هزینه خواهد داشت. هزینه زندگی در ترکیه نیز معقول است و برای یک زندگی دانشجویی رقمی بین 300 الی 500 یورو در ماه نیاز است.

 

هزینه تحصیل در رشته داروسازی در اتریش

کشور اتریش در لیست مقاصد انتخابی برای مهاجرت تحصیلی، به عنوان یکی از بهترین کشورهای اروپایی شناخته می شود و هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان خارجی را جذب خود می کند. رشته داروسازی در این کشور یکی از پرمتقاضی ترین رشته هاست و طول مدت آن 5 سال می باشد. بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته داروسازی در اتریش، دانشگاه ملی وین و دانشگاه گراس می باشند. تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور چندان ارزان قیمت نیست. اما در صورتی که به زبان انگلیسی و در دانشگاه های دولتی این کشور تحصیل کنید، هزینه تحصیل حدودا سالی 4500 الی 6500 یورو خواهد بود. یک زندگی دانشجویی مناسب در این کشور نیز ماهیانه بین 500 الی 800 یورو در ماه هزینه خواهد داشت.

 

هزینه تحصیل در رشته داروسازی در اکراین

کشور زیبای اکراین نیز از جمله کشورهایی است که در آن امکان تحصیل با هزینه نسبتا پایین فراهم است. در این کشور آموزش در گروه علوم پزشکی به چهار زبان اکراینی، انگلیسی، روسی و فرانسوی انجام می شود. از مطرح ترین دانشگاه های اکراین که مورد تایید وزارت بهداشت نیز می باشند می توان به دانشگاه های سومی و دونتسک اشاره نمود. هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در رشته داروسازی در کشور اکراین رقمی بین 3300 یورو الی 4200 یورو در سال است. هزینه زندگی در این کشور نیز نسبت به بیشتر کشورهای اروپایی ارزان است و رقم مورد نیاز برای یک زندگی دانشجویی حدودا 300 الی 500 یورو است.

 

هزینه تحصیل در رشته داروسازی در هندوستان

در سالهای اخیر دانشگاه های معتبر هندوستان باعث شده اند تا این کشور ظرفیت پذیرش تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی را داشته باشد. بسیاری از موسسات آموزشی و دانشگاه های هند جایگاه بالایی را در رنکینگ جهانی در میان دانشگاه های مختلف دارا می باشند. از میان این دانشگاه ها بهترین آنها برای رشته داروسازی، دانشگاه هایی مانند انستیتو علوم پزشکی هند، دانشگاه دهلی و دانشگاه پنجاب هستند. مساله ای که لازم است دانشجویان در مورد این کشور بدانند، این است که کشور هند به خاطر جمعیت بالا و نیروی کار زیاد، کار دانشجویی به دانشجویان ارائه نمی دهد. تنها کسانی حق کار در هند را دارند که ویزای کار این کشور را دریافت کرده باشند. بنابراین هند نیز با توجه به جمیع شرایط، کشور ارزان و مطلوبی برای تحصیل رشته داروسازی به حساب می آید. هزینه تحصیل در رشته داروسازی ناپیوسته در این کشور حدود سالی 3500 تا 5000 دلار در سال (معادل 3250 تا 4650 یورو) است. هزینه زندگی دانشجویی در این کشور به نسبت شهر متغیر است و می توان گفت که در شهرهای کوچک رقمی حدود 250 الی 350 دلار(معادل 230 الی 330 یورو) در ماه و در شهرهای بزرگ این کشور رقمی بین 350 الی 500 دلار(معادل 330 الی 470 یورو) در ماه نیاز است.

 

اخذ پذیرش در رشته داروسازی

برای اخذ پذیرش در رشته داروسازی از دانشگاه های معتبر، راه های زیادی وجود دارد. از آنجایی که تصمیم به تحصیل در یک کشور دیگر و مهاجرت به آن، می تواند آینده و مسیر موفقیت شما را تعیین کند، لازم است قبل از هر اقدامی از مشاوران مهاجرت کمک بگیرید. شما می توانید جهت بررسی تمام گزینه های پیش رو، با تیم مشاوران و حقوقدانان تخصصی آسپیان مشورت نمایید. موسسه اعزام دانشجوی آسپیان، نماینده رسمی بسیاری از بهترین و معتبرترین دانشگاه های دنیا در ایران است و به شما کمک می کند که با توجه به مجموع شرایطتان، بهترین انتخاب برای تحصیل در خارج از کشور را انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر و صحبت با گروه مشاوران، با شماره های ما در وبسایت تماس بگیرید.

1399/ 02 /28 1792
printrating
نام
ایمیل
نظر