امکانات خوابگاهی دانشگاه چارلز در شهر هرادتس کرالو

امکانات خوابگاهی دانشگاه چارلز در شهر هرادتس کرالو

 

یکی از مهم ترین نکات هنگام پذیرش در دانشگاه های خارج از کشور، نحوه ی اقامت در آن کشور است. دانشگاه چارلز امکانات رفاهی خوبی را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد، در این مقاله قصد داریم تا به بررسی امکانات خوابگاهی دانشگاه چارلز در شهر هرادتس کرالو بپردازیم. اسکان دانشجویان این دانشگاه در سالن های اقامتی (خوابگاه ها) ارائه می شود و دانشجویان در اتاق های دو نفره قرار می گیرند. اتاق های منفرد معمولاً در دسترس نیستند اما برای دانشجویان دکتری یا دانشجویان دارای مشکلات بهداشتی و دانشجویان دارای نیازهای ویژه استثنائاتی وجود دارد.

 

امکانات خوابگاه های دانشگاه چارلز

خوابگاه های دانشجویی دانشگاه چارلز شامل اتاق هایی با ظرفیت دو نفر به همراه تخت خواب های جداگانه و سرویس های بهداشتی (حمام و توالت) در هر اتاق در سالن های Hostivař و  Trója است. در سالن های Hvzzda و Větrník  حمام ها بین اتاق های بیشتری به اشتراک گذاشته می شوند. یک آشپزخانه کوچک معمولاً در انتهای هر راهرو وجود دارد اما در سالن های  Trójaهر دو اتاق یک آشپزخانه مشترک دارند. ملافه های تخت در تمام سالن ها ارائه می شود (ملافه تخت به طور مرتب تعویض می شود). اما تهیه حوله ها و ظروف آشپزخانه (مانند قابلمه ، بشقاب ، لیوان و ...) بر عهده ی دانشجو می باشد.
 

اختصاص سالن های مشترک به دانشجویان هر دانشکده

اتاق ها بر اساس دانشکده میزبانشان به دانشجویان اختصاص می یابند (دانشجویان یک دانشکده معمولاً در کنار هم قرار می گیرند). اگر اولویت خود را در هر یک از سالن های اقامت ثبت نام آنلاین Erasmus بیان کنید، سعی بر این خواهد بود که یک اتاق مطابق با خواسته هایتان به شما اختصاص داده شود. در شهر هرادتس کرالو دانشجویان معمولاً در محل اقامت  Na Kotli اقامت می کنند. دانشجویان در این اقامتگاه می توانند از امکانات تنیس روی میز ، اتاق تلویزیون ، اتاق های لباسشویی و همچنین سالن  های ورزشی بهرمند شوند.

 

تخصیص اتاق به عهده مدیریت سالن اقامت است . اما اگر مایل هستید اتاق خود را با همکار و یا همکلاسی خودتان به اشتراک بگذارید، لطفاً هنگام ورود خود، از دفتر پذیرش بخواهید یا برای درخواست از پیش با اداره اروپا تماس بگیرید. همچنین می توانید اولویت هم اتاقی خود را در ثبت نام آنلاین Erasmus بیان کنید. اقامتگاه برای دوره مربوط به مدت تحصیل شما در دانشگاه چارلز فراهم می شود.
 

دسترسی اتاق ها در ترم های زمستانه و تابستان

در ترم زمستان اتاق ها تقریباً یک هفته قبل از شروع ترم ( دوره تحصیلی )، طبق تاریخ های موجود در دسترس هستند. در ترم تابستان ، اتاق ها 1-3 روز پیش تر در دسترس هستند، زیرا  دانشجویان ترم زمستانی هنوز در خوابگاه ها اسکان دارند. دانشجویان در این روزها نیازی به درخواست خاصی ندارند.

در صورت تأیید ترم توسط دولت چک و دانشگاه چارلز، کمک هزینه اقامت توسط دانشگاه چارلز به عنوان هزینه های اقامت در طول تحصیلات دانشگاه پرداخت می شود. این مبلغ در حدود 500 CZK در ماه است که در برنامه Erasmus در هر شعبه اصلی از Komerční banka a.s. به دانشجویان به صورت نقدی پرداخت می شود. پس از دسترسی بورس تحصیلی به کلیه دانشجویان Erasmus از طریق نامه الکترونیکی اطلاع داده می شود و تنها در این صورت آن ها می توانند به بانک مراجعه کنند.

 

1398/ 12 /23 1136
printrating
نام
ایمیل
نظر